Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon miért ilyen...

Magyarországon miért ilyen szigorúak a fegyvertartási szabályok?

Figyelt kérdés

A szlovákok hasonlóak a magyarokhoz nagyon sok tekintetben és sokkal liberálisabbak a fegyvertartási törvényeik ,Csehországban szintén.

És a szlovákok sem lövik egymást halomra ahogy sok magyar elképzeli.Nem mindenki olyan mint a lökött amerikaiak.


Az 1956-os forradalom óta elkezdték mosni a magyarok agyát és fegyverfóbiát neveltek beléjük ,mert az elvtársak féltek hogy fellázadunk ismét és eldurvul a helyzet.Sok emberben még mindig él az a fegyverfóbia amit mesterségesen ültettek az agyukba.


Szerencsére a fiatal generációnak már lenne igénye fegyverre , önvédelmi célokra , főként a növekvő bűnözés miatt indokolt is lenne.


Nézzük meg a statisztikákat , Szlovákiában sem szoktak balhék lenni.



2013. márc. 12. 19:27
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
46%
Mert egy rendkívül ostoba kormányunk van évtizedek óta.
2013. márc. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
A mostani kormányunk és fél a néptől , ezért nem merik módosítani.Pedig 2/3 többséggel Istenek , minden felett állnak.
2013. márc. 12. 19:32
 3/22 anonim ***** válasza:
87%
Mert a lakosságnak nincs meg a kultúrája hozzá. Mindemellett rendkívül tudatlanok a fegyverekkel kapcsolatban (lásd. a halálfélelemtől remegő eladó, akire gáz fegyvert fognak, a hős állampolgár, aki azért meri leteperni a rablót mert piros a ravasz a pisztolyon és ebből lekövetkeztette, hogy játék - amúgy éles fegyver volt -, és társaik. Nem tudják használni, karbantartani, nem ismerik az egyes fegyvertípusok között a különbségeket (maroklőfegyver, sörétes puska, géppisztoly, gépkarabély, géppuska, stb.). Nem tudják, hogyan kell célozni. Nem lennének képesek éles helyzetben a fegyverhasználatra.
2013. márc. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 Vadkan01 ***** válasza:
44%
Ugyanúgy félnek, mint a komcsi években.
2013. márc. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 lindmayer ***** válasza:
85%

ez nem kommunista agymosás

a fegyver veszélyes, főleg ha nem tudod hogy hogyan kell használni(és nem is meri), és ha olyan ember ellen használnád, aki tudja, akkor ő csak elveszi, és használni is fogja

az önvédelmi fegyver és az önvédelmi célú fegyver között óriási különbség van

2013. márc. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Természetesen nem kalasnyikovokra gondoltam , az még az USA-ban sem engedélyezett civilek számára.


Én maroklőfegyverekre gondoltam.


Ha nincs meg a kultúra hozzá akkor népszerűsíteni kell.Hirdetni fegyver tanfolyamokat ,fegyveres bemutatókat...stb

2013. márc. 12. 19:36
 7/22 anonim ***** válasza:
96%

"Én maroklőfegyverekre gondoltam.


Ha nincs meg a kultúra hozzá akkor népszerűsíteni kell.Hirdetni fegyver tanfolyamokat ,fegyveres bemutatókat...stb"


Szerinted Marika néni mit fog kezdeni egy maroklőfegyverrel, ha rá támadnak? Hangosan rákiáltanak és már remeg is, nemhogy lőfegyvert használ. Marika nénire valaki ráijeszt és ő agyonlövi mert pszichológiailag alkalmatlan. Ne is beszéljünk arról, hogy ebben az országban a lakosság jelentős része a kocsmába hordaná a fegyvert.

2013. márc. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
37%

"És a szlovákok sem lövik egymást halomra ahogy sok magyar elképzeli."


Nem tudom szerinted sok magyar hogy képzeli, de pl katona koromban volt hogy három tár volt nálunk és itt most ugye kifejezetten sorozatlövő harcászati fegyverekről van szó. Mivel őrszázad voltunk minden másnap ez lejátszódott, már örültünk ha nem kellett fegyvert fogni. A három tár addig is nálad volt, míg végigvonultál a városon teherautókkal, akkor is míg a szomszéd városba több tíz kilóméteren át, és egy tár folyamtosan bálad volt az őrhelyen is. Igazából senkinek sem jutott eszébe halomra lövöldözni a jónépet, olyat láttam, hogy összevesztek egy ágyon ki aludjon alul ki felül és szétverték egymás fejét a vaságyon, de konkrétan emberre leadott célzott lövést soha. Pedig ha hiszed ha nem, semmivel sem kaptak volna többet, vagy kevesebbet, mint ma egy utcai lövöldözésért.

Aki azt hiszi, hogy bárki halomra lövöldözne másokat csak mert fegyvere van, az már a retardált kategóriába esik.

2013. márc. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Egyetértek a 8. válaszolóval.


Ismét a szlovák példa , nincs ott nagyobb bűnözés mint nálunk és nem hordják ők sem a kocsmába.


Ez is a hülye kommunista agymosás része , akár elismeritek akár nem.


Az embereknek legyen joga megvédeni a magántulajdonát , BÁRMI áron.

2013. márc. 12. 19:42
 10/22 anonim ***** válasza:
2%

"Ne is beszéljünk arról, hogy ebben az országban a lakosság jelentős része a kocsmába hordaná a fegyvert."


És ha kocsmába hordaná? Tudod mi hányszor mentünk ki dobizásból hajnal ötkor visszatérve, szinte hason csúszva fegyveresbe? Volt, hogy úgy löktek át a kerítésen mert bemászni sem tudtam. Szerinted délig lemészároltam a fél várost, csak mert részeg voltam?

2013. márc. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!