Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy van ez a hírportáloknál,...

Hogy van ez a hírportáloknál, csatornáknál?

Figyelt kérdés

Origo:???

Index:???

Alfahír:Jobbik

népszava:baloldal

népszabadság:szélsőséges baloldal


Tv2: ???

RTL:baloldal

m1:???

ATV:baloldal

HírTV:Fidesz



2013. márc. 12. 21:30
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Ja és lemaradt bocsi, index egyértelműen baloldal, lehet szélső is inkább.


Előző voltam.

2013. márc. 13. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Ebben a kategorizálásban van néhány erős hibafaktor. A legfontosabb szerintem az, hogy a média hagyományosan mindig valamiféle ellenzéki szerepet tölt be, kritizálja az aktuális kormányt. Az állami médiumok pedig mindig nyomás alatt vannak, hogy támogassák a kormánypártokat.


A jelen politikai helyzet miatt ráadásul az egész rendszer még jobban torzul, hiszen a médiatörvényekkel nyomás alatt tartja a kormány a médiát és van, aki ezért a kormány ellen fordul -politikai beállítottságtól függetlenül, az érdekei védelmében- és van, aki behódol.


Szóval szerintem:


Kereskedelmi csatornák: TV2, RTL

Ezek próbálnak simulni mindig az aktuális rezsimhez, de picit azért szeretnének függetlenek is lenni. Bonyolítja a helyzetet, hogy kormányközeli üzletembereknek vannak itt érdekeltségei, illetve hogy egy politikailag elkötelezett, de jól futó műsort (lásd Heti Hetes) nem fognak a szemétbe dobni.

Szóval szerintem mindkettő középen lavíroz és megpróbálja bulvárral megkerülni az elköteleződés problémáját. (értsd: kevés politikai hírt hoz le és azt is csak felületesen, inkább a bulvár oldalt hangsúlyozva)


HírTV: nem kérdés, jobboldali, abszolút Fidesz-kötődésű. Hogy ezt mennyire tekintjük jobboldalinak, az megint más probléma. Talán mondhatjuk hagyományos jobboldali konzervatívnak, de megjegyzendő, hogy vannak durva kilengéseik. És sajnos ebben hírtorzítás is van.


ATV: MSZP-kötődésű, bár a Hit Gyülekezetével való anyagi kapcsolata csavar egyet a dolgon. Alapvetően középbalos-konzervatív, de piacpárti megnyilvánulások vannak benne, szélsőségektől mentes. Az egyetlen kivétel a hitgyülisek miatti amerikai közvetítések, amikor amcsi hittérítők uszítanak a muszlimok ellen, ez elég gáz.


m1: Mint fentebb is írtam, az aktuális kormány zsebében vannak. Mindig az aktuális kormányon múlik ennek mértéke, most éppen rohadtul szervilis senkiháziakkal tömték tele, a balos kormányok idejében még volt némi szakmaiság. (Most is van: akik onnan maradtak, az az 1-2 ember csinál még valamit, de egyre jobban fogynak)


EchoTV: ugyanaz, mint a HírTV, csak nem is próbálják tagadni, hogy kik. Gyakorlatilag a Fidesz radikálisabb híveinek gyűjtőhelye.


Hírportálok:

Origo, Index - alapvetően függetlenek és a mindenkori kormányt kritizálják. Most éppen rengeteg témát kaptak és buzgón pereli őket a kormánypárt némely tagja, úgyhogy határozottabban kormányellenesek. De nem igazán kímélik az ellenzéket sem..


hvg - ők egy fokkal balosabbak talán, de egyébként hasonlóak a fenti kettőhöz. És szakmailag sokkal magasabb szinten állnak, az egyik legkomolyabb csapat van náluk (és papír formájú újság-testvérüknél is)


Nol: hagyományosan baloldali lap, de középbalos csak. A Népszabadság a legolvasottabb hazai napilap és bár a nol.hu nem azonos a lappal, azért ilyen téren ugyanezt lehet elmondani róluk: jó minőségű cikkek, enyhén balos beállítottsággal


Népszava: szerintem ők ma a ténylegesen baloldalinak mondható médium képviselői. Tényleg hevesen kormányellenesek, tényleg egyértelműen baloldaliak.


Alfahir: én most hallok róluk először, de megnéztem. Ez is csak egyike a tucatnyi szélsőjobbos oldalnak, akik egymástól másolgatják a cikkeiket és mindegyik tele van büdzsid/cigányozó utalásokkal illetve összeesküvés-elméletekkel. Nem igazán tényezők.


mno is említésre méltó, ők ugye a Magyar Nemzet Online, akik ugyanúgy a kormány szócsöveként működnek, mint a HírTV. Egyértelműen jobbos beállítottságúak és sajnos ugyanúgy, mint társaik, gyakran hajlanak el szélsőjobb irányokba.

2013. márc. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!