Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A baloldali politika liberális?

A baloldali politika liberális?

Figyelt kérdés
Nem a Sztálini szélsőségekre gondolok, csak egy átlag baloldali pártra.

2013. márc. 14. 16:36
 1/9 anonim ***** válasza:
25%
Szociálisan liberális, tehát kiállnak a b*ziházasságért, abortuszért, stb. A szó klasszikus értelmében nem azok, hiszen mindig a személyes szabadságjogok (pl. szólásszabadság) visszaszorításán munkálkodnak, persze az "emberi méltóság" nevében.
2013. márc. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül liberális, vannak konzervatív baloldali pártok, sőt jobboldali liberális pártok is.
2013. márc. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül liberális.


Lehet egy baloldal konzervatív is és lehet egy jobboldal liberális is.

2013. márc. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
35%
Valaki mutasson már nekem egy társadalmilag vagy fiskálisan konzervatív baloldali pártot... Köszi.
2013. márc. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
25%
Komolyan, erre az oldalra csak nyolc általánost végzett, degenerált emberek járnak? Aki lepontozta az első hozzászólásomat, az cáfoljon már meg. Idióták.
2013. márc. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Talán azért pontoztak le, mert amit írsz nem fedi a valóságot, így nem hasznos. Nem minden baloldali párt támogatja a melegházasságot példának okáért, sőt a legtöbb nem támogatja.
2013. márc. 14. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Azt kihagytam, hogy főleg a liberális pártok támogatják a melegházasságot, nem a baloldali pártok.
2013. márc. 14. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Valaki mutasson már nekem egy társadalmilag vagy fiskálisan konzervatív baloldali pártot... Köszi."


Már bocs de Magyarországon nem hogy ilyen párt (máshol van) de még egy rendes baloldali nézeteket valló párt sincsen.

2013. márc. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A politikának két tengelye van. Szerintem ezek a bal-jobb, illetve a konzervatív-liberális tengelyek. Egy baloldali párt éppúgy lehet konzervatív, mint ahogy egy jobboldali is lehet liberális.
2013. ápr. 11. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!