Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van olyan baloldali érzelmű...

Okoska törp kérdése:

Van olyan baloldali érzelmű politika iránt érdeklődő köztetek aki jobboldali sajtót is olvas (néz)? Mi a véleményetek a választások óta történtekről-irányvonalról?

Figyelt kérdés
Én jobboldali szavazó vagyok, aki olvas(néz) baloldali sajtót.(27F)
2011. jan. 17. 10:00
 1/6 Shanokk ***** válasza:
24%

Szia!

Én talán annak vagyok tekinthető, bár nem mondanám, hogy bármilyen érzelem fűzne akármelyik oldalhoz, de véleményem van a történtekről, és (munkámból adódóan is) olvasok rendszeresen szélsőbaltól-szélsőjobbig terjedő lapokat, cikkeket.

A vélemény annyi lenne, hogy szerintem a kormány nem jól használja ki a hatalmát, nem a megfelelő irányba mozdítja a dolgokat. Sajnos az elmúlt 8 év keserves harca a hatalomért nagyon rájuk nyomta a pecsétjét és most elsődlegesnek önmaguk bebiztosítását tartják minden téren. Ami logikus ugyan, de politikailag teljesen lökött lépés, főleg, hogy nem finoman csendben teszik, hanem görcsösen és agresszívan. A médiatörvénnyel nagyon nagy bakot lőttek, mert elkapkodták. Adópolitikájukat és nyugdíjpolitikájukat tekintve... erről nem mondok semmit, mert aki vakon hisz bennük, az úgy sem látja a fától az erdőt. Röviden: eddig nagyon rossz úton haladnak, de van még idejük észbe kapni.

2011. jan. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A médiatörvényt tényleg elkapkodták ebben egyetértünk. Az, hogy rossz irányban haladnak szerintem még nem igazán látható, ez csak a ciklus vége felé lehet majd megállapítani. A gazdaságpolitika nekem például kifejezetten tetszik, az erőből politizálás azonban nem-amúgy nem is nagyon értem hiszen 98-2002 után is főként ez vezetett a "narancsos buktához". Kíváncsi vagyok az adó-nyugdíjpolitikáról alkotott véleményedre.
2011. jan. 17. 11:06
 3/6 anonim ***** válasza:

Én az ős-fideszt kivéve,(akkor sajnos kevesen szavaztak oda)-konzekvensen ELLENÜK voltam, DE A HIR tv-t és a Vasárnapi Újságot rendszeresen, a Magyar Nemzetet alkalmanként követem. Ezek közül messze a HIR tv vezet.


Szerintem a politikájuk eredeti és jó(lenne), de ELKÉSETT,

a mai helyzethez már nem illő, s talán végig sem vihető..

(angol és német médiára is van rálátásom)

Igen komoly nemzetközi konzekvenciái vannak és még komolyabbak lehetnek és -itt nem az EU-ra, hanem a szomszéd (eleddig úgy-ahogy baráti) nemzetekre gondolok.

Olyan, mintha a randevu után szeretnél csókolózni.


Magyar emberként persze"hivatalból"nekik szurkolok, azonban kicsit zavar, hogy egyszerű mezei értelmiségiként néha úgy érzem alapdolgokat néznek el. Magyarország nemzetközi porondon nem mondhatja azt, hogy "el kell olvasni a médiatörvényt", mert ebben a stílusban csak a tanárbácsi beszél a hülyegyerekkel.


Adjunk nekik még egy fél évet,hátha kisül belőle valami!

2011. jan. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én az ős-fideszt kivéve,(akkor sajnos kevesen szavaztak oda)-konzekvensen ELLENÜK voltam, de a HIR tv-t és a Vasárnapi Újságot rendszeresen, a Magyar Nemzetet alkalmanként követem. Ezek közül messze a HIR tv vezet.


Szerintem a politikájuk eredeti és jó(lenne), de ELKÉSETT,

a mai helyzethez már nem illő, s talán végig sem vihető..

Olyan, mintha a randevú után szeretnél csókolózni.(angol és német médiára is van rálátásom)

Igen komoly nemzetközi konzekvenciái vannak és még komolyabbak lehetnek -és itt nem az EU-ra, hanem a szomszéd (eleddig úgy-ahogy baráti) nemzetekre gondolok!


Magyar emberként persze "hivatalból" nekik szurkolok, azonban kicsit zavar, hogy egyszerű mezei értelmiségiként is látni, hogy alapdolgokat néznek el. Magyarország nemzetközi porondon nem mondhatja azt, hogy "el kell olvasni a médiatörvényt", mert ebben a stílusban csak a tanárbácsi beszél a hülyegyerekkel.


Adjunk nekik még egy fél évet, hátha kisül belőle valami!

2011. jan. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Shanokk ***** válasza:
Az adó- és nyugdíjpolitikával az a probléma, hogy nem túl társadalombarát. Sok helyen hallom a "Szegények elleni háború!" kifejezést, de szerintem ez ennél összetettebb. Szerintem, amit most látunk adó- és nyugdíj téren az még mindig hatalmi harc. Adó: A gazdag jól jár a szegény nem. Vetítve: "A nagycsaládosokat védjük!" Egy mai 25-30 éves fiatalnak nem hat túl ösztönzően, hogy most kevesebb lesz a fizetése, de ha vállal egy gyereket akkor annyi lesz, mint eddig, ha kettőt akkor több. Persze, ha e mellé keres még havi 500 E Ft-ot is akkor igen csak jó lesz neki, sajnos ebből kevés van tudtommal. De ez mind színjáték, szerintem a felső 10.000-nek "lobby"znak ezzel mert onnan jön a pénz. A magánnyugdíjpénztárakkal kapcsolatban pedig a háttérben szerintem lehetett valami kis konfliktus és most erőfitoktatásként megmutatta a kormány, hogy könnyedén tönkreteszi őket, ezzel példát is statuált a többiek előtt. Remélem, hogy így van és, ha elérik azt a pozíciót, amit akarnak nekilátnak a tényleges cselekvésnek. Ez esetben "a cél szentesíti az eszközt" alapon igazat adok nekik és hajrá! Amennyiben az "összeesküvés elméletem" csak fikció és tényleg a közép- ill. szegény réteg kifosztásával akarják megtölteni az államkasszát, akkor nem jobbak az előző kormánynál.
2011. jan. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%

2006-ban ott buktak, hogy túllihegték a szocikat és a nép volt olyan hülye, hogy nem rájuk szavazott(olyat is hallottam, hogy megállapodás volt a két nagy párt között a "váltó kormányzásra" - ha hihető).

2010-ben az istenáldott nép azt hitte, hogy Orbán a megváltó krisztus és jó lesz, annak ellenére, hogy nem ígértek semmit. Ha nem vonultak volna ki mindig a parlamentből, akkor tudhatták volna, hogy nagy sza.rban vagyunk. Ennek ellenére hatalomra akartak kerülni és kerültek is. Az elején jól hangzott, hogy a nép akaratát valósítják meg - legalább szövegben - de a megígért egyeztetés és népszavazás rendre elmaradt. A legnagyobb baj, hogy a korábbi időben a Fidesz által alkalmazott "úri csibészséget - fehér galléros bűnözést" teljesen elfelejtették és most erőből, gyorsan akarnak mindent csinálni. A népet teljesen hülyének nézik, miután a nép hátán felkapaszkodtak a hatalomba. Még ahhoz sem maradt gerincük, hogy amit elcsesznek (pl Kósa), akkor kérjenek elnézést. Pedig, ha beismernék időnként, hogy tévedtek, attól az értékük növekedne. Amúgy Orbán és vazallusai nem tudnak mit kezdeni az ország bajaival és időnként saját magukkal sem. Nincs kidolgozott tervük a nagy átalakításokra, kapkodnak, nem tudják a kiutat. Csak választási maszlag volt, hogy majd ők megmutatják. Hát mutatják, de a népnek nem jó. Sajnos a diktatúra irányába haladunk és nem lesz jó vége.

2011. jan. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!