Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán Viktor beszélt arról,...

Orbán Viktor beszélt arról, hogy jelenleg egy átlagos magyar ember nettó keresete havonta 500 euró, egy nyugdíjas pedig 250 euróból él. Miről beszél ez az ember?

Figyelt kérdés
Ha így lenne nem panaszkodnék. Az őseim össz. nyugdíja sem haladja meg a 150e Ft-ot.
2013. márc. 14. 22:49
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
45%
Bár felfele kerekítve, de igaz.
2013. márc. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
92%
ez az ember folyamatosan arról beszél amit a kispajtásaival beszívva mond nekik a zöld tehén... :/
2013. márc. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
31%
Az átlag az mindig csal. Az átlagkeresetként is szépen mutat az az 500 euró de az emberek többsége minimálbérből vagy még annyiból sem él. Ha az extremitásokat leszámítjuk a nyuggerek simán többet kapnak láblógatásért mint egy átlag ember becsületes kemény munkáért.
2013. márc. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
96%
Nem átlagos hanem az átlag. És ha a sok minimálbéres mellett van pl sok politikus aki milliókat keres akkor kijöhet átlagban.
2013. márc. 14. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 tetro ***** válasza:
76%
Kérdező, szerintem te nem tudod mennyi 250euró...
2013. márc. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Utolsó ne viccelj!
2013. márc. 14. 23:06
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi az offolásért, de amint adatokat kerestem a kérdéshez, egy mondat véletlenül kiszúrta a retinámat:


"Az uniós tagállamok közül csak Magyarországon és Luxemburgban volt magasabb az idősebbek jövedelme a 65 évesnél fiatalabbakénál."

[link]

2013. márc. 14. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Én nem csípem Orbánt, de ezek a számok nagyjából megfelelnek a KSH adatainak.


Magyar keresetek átlaga: 500x300= 150.000 Ft

Nyugdíjas: 250x300=75.000 Ft

2013. márc. 14. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Szóval azt mondja hogy a mai árfolyamot nézve

Átlagosan 1 ember havi 152 ezer forintot keres, és egy nyugdíjas átlagosan havi 76 forint nyugdíjat kap??

Hát van benne némi igazság.

Sokan keresnek ennyi és kapnak ennyi nyugdíjat

Az én apám is nyugdíjas több mint 40 év munkaviszony után (amit végig 3 műszakban húzott le) ma 120 ezer forint nyugdíjat kap. Az anyósom aki szintén több mint 40 évet dolgozott ápolónőkét ő is 80-90 ezer forint nyugdíjat kap.

Az átlag fizetésről elég ha csak itt olvasgatsz hogy ki mennyit keres...

2013. márc. 14. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim válasza:
81%

Pártállástól függetlenül mondom, h tiszteljük már meg a nyugdíjasokat legalább annyival, hogy nem gondoljuk azt, hogy ők "láblógatásért" kapják a nyugdíjukat. Nem vagyok nyugdíjas, egy jó darabig még nem is leszek, de azt tudom, hogy ők ezért a pénzért ugyanolyan keményen megdolgoztak, (akár 40 éves szolgálati idővel a hátuk mögött) mint most mi. Szóval úgy gondolom jár nekik, hisz nem csak úgy az ölükbe pottyant. Viszont attól az én hajam is kimegy, amikor sok fiatalnak azért nincs munkája, mert valaki a nyugdíja mellett, még dolgozik is, olyan munkát amit százszázalékosan már nem tud elvégezni, de mivel ő ott van, így a fiatalnak, aki jó lenne benne, nem jut munka.



Kérdező bocs az Offért.

De akkor egy kis ON is, szerintem ha átlagot nézünk, ami ugye tényleg csal, akkor kb reális, amit a kérdésben írtál.

2013. márc. 14. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!