Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jelenlegi gazdasági helyzetben...

Jelenlegi gazdasági helyzetben mernétek munkahelyet váltani a helyemben?

Figyelt kérdés

Ahol most dolgozom bomba biztos hely (hatalmas multi, olyan termékkel ami a legnagyobb recesszióban is fogy).

Ha maradok, akkor innen megyek nyugdíjba (ez nem túlzás!). A 30 éves történetében soha nem volt létszámleépítés, sőt évről-évre vettek fel újakat még a válságban is.

3 műszakban dolgozunk, a fő gond, hogy szinte minden hétvégén is menni kell, mellette pedig csak 120 körül kapunk kézhez. Emiatt minden ember fáradt, elfásult, rossz a légkör, utálnak itt dolgozni. Szóval hiába biztos, aki talál jobbat általában dobbant.

Én, viszont a 700 ezer magyar munkanélküli láttán kicsit megijedtem! A német nyelvtudásom középfokú így Ausztria, vagy Németország jöhetne szóba. Konkrét munka még nincs kilátásban!

A megtakarított pénzem kb. 1 évig tartana ki külföldön.

Ti mit tennétek a helyemben? Maradnátok a biztos helyen vagy kockáztatnátok egy jobb élet reményében?


2013. márc. 18. 18:04
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Helyedben tanulnám a nyelvet,utánanéznék hogy hova is mennék hogy ne érjen meglepetés ha kimegyek.

Egyre többen hagyják el a süllyedő hajót.

Én se akarok egész életemben egy panelban lakni és éhbérért melózni

2013. márc. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Nem azért érdemesebb külföldre menni, mert könnyebb munkát találni, hanem azért mert HA találsz akkor az sokkal jobban fizet.


Magyarként Magyarországon könnyebb munkát találni, mint magyarként Németországban/Ausztriában.

2013. márc. 20. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben próbálnék más munkát találni Magyarországon. Külföldre nem mennék.
2013. márc. 20. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Természetesen mernék. Rossz légkörben és túlórákkal sehol sem dolgoznék egy hónapnál tovább.
2013. márc. 21. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Én a gyávák kisebbségéhez tartozom, úgy tűnik, de nem mernék belecsapni a biztos helyett az ismeretlenbe.

Mondjuk nagyon komolyan meg kéne tárgyalnom a dolgot a családommal, környezetemmel - van-e párod, ő menne vagy maradna,

terveztek-e gyereket, ha igen, hol lenne előnyösebb neki,

van-e elég nyelvtudásotok, van-e megfelelő képesítésetek, ami kelendő külföldön,

vannak-e kapcsolataitok kint, aki ott segít, vagy itthon, akihez haza lehet térni, ha mégis gáz van...


De a fix munkahelyet én csak akkor adnám, ha minden más klappol: ha beszélem a nyelvet, ha van képzettségem, ha van segítségem, támogatásom, és biztos vagyok benne, hogy kint is alkalmazásba vesznek.

És ha nem mennék egyedül.


De nekem tényleg a biztonság a világ legfontosabb dolga. :) Más személyiség, más típusú ember más dolgokat tart szem előtt. Pedig lehet, hogy néha megéri kockáztatni, csak persze nem mindegy, mekkorát...

2013. ápr. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!