Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik azzal jönnek, hogy az...

Akik azzal jönnek, hogy az MSZP idején hitelből fenntartott Kánaán volt itt az embereknek, azok mégis miről beszélnek?

Figyelt kérdés
Én nem igazán vettem észre, hogy olyan nagyon felvetett volna a lé 2002-2010 között...

2013. márc. 20. 23:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
34%

Én semmiféle Kánaánt nem éreztem.


Az MSZP a sajtószabadságról , cenzúra mentességről meg diktatúráról fröcsög amikor ők cenzúráznak , ferdítenek , épp úgy hazudoznak , ,mint a Fidesz.


Meg azzal kampányolnak hogy "Elege van hogy a politikusok nem egyenlőek a törvény előtt?"

Ha egyenlőek lennének akkor a drága kis MSZP párttagok 60 százaléka börtönben rohadna , Gyurcsánnyal , Kókával együtt.


Vasvelléval böködném ezeket a vörös patkányokat.

Ilyenkor mondom hogy , igen nagy kár volt bezárni Lipótmezőt.

2013. márc. 20. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
60%

Az a legdurvább, hogy a válság előtti hat évben IS szép csendben növelgették az államadósságot 1-3%-okkal, kb. ennyivel kényelmesebben kormányoztak, mint a mostani vezetés... és így érték el azt, hogy már 2006-ban is csak épphogy sikerült duplázniuk, azzal hogy Gyurcsány eltitkolta a gazdaság állapotát a saját párttársai elől is, ÁFA-csökkentést blöfföltek, stb... Ezek szerintem az ígérgetésnél mindenképpen magasabb nagyságrendű szemétségek.


Nem védeni akarom a Fityeszt. De aki velük szemben az MSZP-től remél (hosszú távon is) eredményesebb gazdaságpolitikát, azt csak sajnálni tudom.

2013. márc. 20. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
30%
Mosdatják és visszasírják a kedvenceiket.
2013. márc. 20. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

"Mosdatják és visszasírják a kedvenceiket."


Általában a fideszesek szoktak ezzel a szöveggel jönni, amikor egy emeszpés azt mondja, hogy akkor jólét volt.

2013. márc. 20. 23:58
 5/13 anonim ***** válasza:
84%

"Általában a fideszesek szoktak ezzel a szöveggel jönni, amikor egy emeszpés azt mondja, hogy akkor jólét volt."


Engem nem érdekel mit mondanak a fidexesek, de nem volt valami nagy "jólét" és az is hitelből ment. Már akkor is sz.ban voltunk, a mostaniak meg még rádobnak egy-két lapáttal.

2013. márc. 21. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

"Engem nem érdekel mit mondanak a fidexesek, de nem volt valami nagy "jólét" és az is hitelből ment. Már akkor is sz.ban voltunk, a mostaniak meg még rádobnak egy-két lapáttal."


De én is éppen erről hadoválok itt. Fogalmam sincs, hogy milyen jólét volt az MSZP regnálása alatt, amiről beszélnek...

2013. márc. 21. 00:14
 7/13 anonim ***** válasza:
69%
Abból fizették az orvosok 40%-os béremelését, évekig a nyugdíjasok 13.haviját
2013. márc. 21. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
De a tűzoltók túlórabérére már nem is jutott,azért azt ennek a kormánynak kellett kifizetni.
2013. márc. 21. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
87%

A Kánaán azért túlzás. Tény, hogy a gazdaság pörgött, az építőipar pörgött a rengeteg sok hitelből felépített ház és lakópark miatt. Látjuk, hogy most hol tartanak az emberek. A bukott dev.hitelesek fele szerintem akkor is bukó lenne, ha semmilyen válság nem lenne. Az országot is hitelből finanszírozták. Az 1-3%-os éves adósságnövekedést nem tudom honnan szedte itt valaki. a 8 év alatt Forintban mérve a duplájára, százalékban mérve másfélszeresére nőtt az adósság. Éve 1-3%-ból ez nem sikerült volna. Persze ebből lett autópályánk, hidak és alagutak sík terepen, meg völgyhíd két domb között. Csak sajnos gyakorlati haszna nem nagyon lett az autópályáknak, nem vonzotta a keleti országrészbe a befektetőet. Más komoly fejlesztés nem volt, ami hosszútávon javíthatná a gazdaságot, így érthetetlen a hitelfelvétel. Az, hogy az Alföldön annyiért építünk autópályát, mint a horvátok a hegyekben, azt túlzásnak tartom.

Messze nem gondolom úgy, hogy most Orbánék nagyon jól tennék a dolgukat, de azt ne felejtsük el, hogy növekszik ugyan az adósság (az ellene folyó "harc" ellenére), azért a növekedés üteme közel sincs az "emútnyócév" üteméhez képest. És ezt nem lehet a végtelenségig a nyugdíjpénzekre fogni (ami szerintem egy óriási adósságnövelő tétel volt, így örülök, hogy megszüntették). Persze most is folyik el a pénz fölösleges dolgokra is, ráadásul magas kamatra kapjuk a hitelt, ennek ellenére lényegesen alacsonyabb az adósságnövekedés üteme, mint a "jóvilágban". Az is tény, hogy nem éppen befektetés-barát gazdaságpolitikánk van a hirtelen felvetődő kisebb-nagyobb adókkal, itt még van mit javítani, hogy az "egymillió új munkahelynek" legalább egy kisebb része tényleg meglegyen.

2013. márc. 21. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
29%
szerintem csak viszonyítás kérdése. mostani állapothoz képest lehet egy fokkal jobb volt, de akkor az se volt jobb. legtöbben nem mszp-sek és nem is akarják őket vissza, csak a fidesznél még ők is jobbak voltak.
2013. márc. 21. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!