Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Lehet egy kérdésem tetro és...

Lehet egy kérdésem tetro és minden összeesküvést tagadó részére? Ha nincs háttérhatalom akkor hogy lehetséges?

Figyelt kérdés

Kérdezlek.

Ha nincs a fentebb felvázolt csipet-csapat.

1, Hogy nyerhetett teret a neoliberalizmus ami egyértelműen a nagytőke érdekeit képviselő közgazdasági felfogás, amit minden társadalom elutasított eddig. Amit csak csellel és hazugságokkal voltak képesek minden esetben letolni a társadalmak torkán.


2, Hogy lehetséges az hogy a pénzügyi szabályzókat olyan mértékben deregulálták hogy létrejöhetett és a világon elterjedhetett a derivatívák?

[link]


Ezek csak abban az esetben jöhettek létre ha valakik a mérhetetlen pénzük és befolyásukat latba vetve, szervezetten és szisztematikusan alakították úgy a folyamatokat hogy mind ez megtörténhessen.


Tessék, írd meg hogy hogy és én elismerem amit csak akarsz. Ha ezek a történések nem bizonyítékok arra hogy szervezett formában alakítják a világ gazdaságának a működését olyan erők amelyekkel szemtől szembe soha nem találkozol = háttérhatalom, akkor mi a bizonyíték?


2013. márc. 21. 11:21
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Ha lehet ne akarjátok töröltetni a kérdést, mert azt én és nagyon sokan beismerésnek vesszük!
2013. márc. 21. 11:22
 2/15 anonim ***** válasza:
96%

A bonyolult összefüggések nem értése gyakran készteti az embereket, hogy egy sokkal egyszerűbb magyarázatot kreáljanak hozzá. Ez működik a vallási magyarázatokban, az ezotériában, stb.

Kérlek, ne ess ugyanebbe a hibába.

Respect. :)

2013. márc. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
95%

Ez a derivaktivák cikk, úgy ahogy van, hülyeség.

Nincs olyan hülye bártulajdonos, és bank, aki olyanoknak ad hitelt, akikről tudja, hogy nem hitelképesek.

Innentől az egész csak kitaláció.

Nem ártana kicsit gondolkozni is józan ésszel.

2013. márc. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
89%

Persze hogy van ilyen. Úgy hívják, hogy társadalmi törvényszerűség. Ideiglenesen meg lehet hágni, de mindig sokkal jobban visszaüt. Ő egy ilyen.

Képes volt szép lassan beadagolni, hogy a gátlástalan szabadverseny jó. Tényleg jó, csak nem mindenkinek, de ezt elfelejtette mondani. És senki nem kérdezte. Vajon miért nem? Azt se vette észre senki, hogy nem ezekkel a szavakkal fogalmazta, csak a jelentése volt ez. Hogy itt mennyi hülye van...


A pénzügyi szabályozók nélkül ugyan már elég régóta működésképtelen lenne a világ, de ebben az a szép, hogy a degulációt el lehetett adni deregularizációnak. Ha ugyanis helyben én szabom meg mi történjen, és az nekem nem jó, akkor fel kell tételezni, hogy tök hülye vagyok. És akkor megérdemlem. Ha viszont azért nem jó, mert csak látszólag döntök, valójában mások parancsait hajtom végre (csak persze álcázva van a megtévesztésemre), akkor is megérdemlem, mert tök hülye vagyok. ha zat se veszem észre, hogy manipulálnak...


Ezzel szemben énrám nem hat a neoliberalizmus és nem manipulálnak. Persze nem vagyok könnyű helyzetben, mert a környezetemet viszont igen, ezért állandóan résen kell lennem, ez bizony fárasztó. Könnyebb lenne, ha még egy páran lennénk, mert akkor megoszthatnánk a figyelést, több idő jutna a fejlődésre, szórakozásra. De azért elég jól elvagyok. Igazából nem nagyon érdekel, ha mások összeesküvés-elméleteket gyártanak, az alatt az idő alatt én ki tudom védeni az ilyen próbálkozásokat. Tehát köszönöm szépen, ha van is, rám nincs hatással a háttérhatalom. Önállóság és függetlenség kérdése.

2013. márc. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

"A bonyolult összefüggések nem értése gyakran készteti az embereket, hogy egy sokkal egyszerűbb magyarázatot kreáljanak hozzá. Ez működik a vallási magyarázatokban, az ezotériában, stb.

Kérlek, ne ess ugyanebbe a hibába.

Respect. :)



Mi ebben a bonyolult haver?

Az hogy ezek az esetek csak a nagytőkének kedveznek amit lenyomtak a társadalmak torkán nem kis szervezéssel?

Nincs ebben semmi bonyolult, csak te és a barátaid akarják azt elhitetni hogy a "bonyolult véletlen" ami miatt így alakult! Eszméletlen a hozzáállásotok!

Vagy valami a számotokra túl egyszerű vagy nagyon bonyolult, bizonyítékokat kértek, ami úgy sem elegendő a számotokra. Mikor nektek kellene megmagyarázni hogy ez hogy is lehetséges akkor meg "bonyolult, és ne akard, a válasz.

2013. márc. 21. 11:50
 6/15 A kérdező kommentje:

"Ez a derivaktivák cikk, úgy ahogy van, hülyeség.

Nincs olyan hülye bártulajdonos, és bank, aki olyanoknak ad hitelt, akikről tudja, hogy nem hitelképesek.

Innentől az egész csak kitaláció.

Nem ártana kicsit gondolkozni is józan ésszel.



Józan ésszel!

Azért van faék szintre egyszerűsítve a példa hogy az olyanok is értsék a mechanizmust mint te. Nem egy valódi eset, hanem egy leegyszerűsített példa. De te még ezt sem vagy képes felfogni.


Ilyen felkészültséggel nem lehet vitatkozni sajnos.


Persze az is érdekes hogy ami szerinted nem létezik az ellen védekezik az Eu!

[link]


Ennyire ne menjünk már egy színvonal alá!

2013. márc. 21. 11:55
 7/15 anonim ***** válasza:
6%

" úgy ahogy van, hülyeség"

Ez aztán egy igazi érv:D

Többet nem is vártam.

2013. márc. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
89%

"Nem lát kockázatot a dologban, hiszen fedezetként ott vannak a munkanélküli alkoholisták adósságai."


Nem volt az az elmebeteg bank még a hitelezés fénykorában sem, aki a semmire adott volna hitelt. Azért amikor boldog-boldogtalankapott hitelt, olyankor is elég komoly feltételeknek kellett eleget tenni. Mivel az írás többi része erre a tényre épül, így az értelme is kb ennyi.


Mellesleg amiről írsz, azt nem háttérhatalomnak nevezném. A pénzügyi világ és az ügyeskedés mindig is előfordult, mindig is lesz. Megy ez kicsiben is, ha körülnézel ("mennyi, ha nem kérek számlát?"). Csak nagyban kicsit többet tudnak megtenni, megvenni. De hogy ettől ők lennének a hatalom? Ez csak misztifikálás.

2013. márc. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

"A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.



Persze hogy megkerülted a kérdést4


Szóval, voltak olyanok akik lenyomták a társadalom számára kedvezőtlen folyamatokat a társadalom torkán? Kellett hozzá kooperatív együttműködés, és hatalom?

Ez a kérdés és ez ad választ arra hogy létezik e háttérhatalom, a többi az rizsa a részedről.


Az meg hogy rád nem hat, csak önámítás.

2013. márc. 21. 12:00
 10/15 anonim ***** válasza:
Mindig meg szoktam kérdezni, de sosem kapok választ a háttérhatalom-rajongóktól. Tegyük fel, hogy igazatok van. Tényleg. Létezik a háttérhatalom. Na és akkor mi van? Mit akartok, mit tegyünk? Miben változtat ez az életünkön?
2013. márc. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!