Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyermekelhelyezés Apa részére...

Gyermekelhelyezés Apa részére lehetséges?

Figyelt kérdés
Sziasztok. A segítségeteket szeretném kérni gyermekem elhelyezésével kapcsolatban. Eddig az anyukájával élt , de szeretném magamhoz venni, mert úgy gondolom nálam sokkal jobb helye/lehetősége lenne. Nem tudtam a terhességről mert elhagyott, a szüléskor tudtam meg, hogy apa leszek. a nevemre vettem, szóbeli megállapodás alapján küldtem a gyerektartást, de most többet követel a gyereket viszont egyre kevesebbszer láthatom mert messzire költöztek. Anya jelen pillanatban munkanélküli és úgy gondolom és tapasztalom hogy a gyerektartást nem a fiamra költi. nem volt rossz a kapcsolatunk az anyukával de most valószínüleg befolyásoltság alatt áll ezért követel több pénzt tőlem amit félek nem a fiúra fog költeni. szerintetek van esélyem, hogy gyermekemet magamhoz vegyem és nevelhessem. Ovis gyermekről van szó, már nem kisbaba. köszönöm a segítségeteket.
2010. szept. 24. 18:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem sok,mert a bírók anyapártiak! Keress egy jó ügyvédet,és szerezz be minden bizonyítékot.
2010. szept. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Szia! Igen, ez lehetséges. Főleg most, mert az anyuka munkanélküli. Ez meghatározó tényező ilyen döntésekben. Ha tényleg úgy látod, hogy megvan a megfelelő körülmény, és el tudsz látni egy óvodás gyereket, akkor intézkedj. Egyébként jó olvasni, hogy arra is van példa, hogy egy apa harcol a gyermekéért ennyire.
2010. szept. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Elméletileg lehetséges. Gyakorlatilag viszont az esetek többségében az anyának ítélik a gyereket. Ha a vagyoni helyzet és a pszihológiai alkalmasság azonos, akkor szinte mindig az anya "nyer".
2010. szept. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"szóbeli megállapodás alapján küldtem a gyerektartást, de most többet követel."


Ezt itt szurtad el, de nagyon. Miert nincs papiron, ha te vagy az apja? Igy annyit csikar ki beloled, amennyit csak akar, aztan persze, hogy nem a gyerekre kolti. Szerintem nem sok eselyed van akkor sem, ha munkanelkuli. Van egy rokonom, aki szinten magahoz akarta venni a fiat, az anyja munkanelkuli, sosem dolgozott, a ferfi meg jo modban el, de nem sikerult neki. A birosagot meg az sem erdekli, ha a gyereknek eppen csak meg van, ami kell, akkor is az anyat tamogatjak, ha nem alkoholista vagy drogos vagy kozveszelyes. Azert a kialakult helyzetert te is felelos vagy.

2010. szept. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
88%

Az hogy az anya munkanélküli nem ad igazán esélyt, hiszen ott a munkanélküli járadék, családi pótlék, stb-ez alapján nem veszik el tőle a gyereket. Szép is lenne, ha csak az anyagi helyzet miatt elvehetnék.

A gyerektartást nem a gyerekre költi? Hát lehet hogy talán villanyszámlát is kellene fizetni, élelmiszert venni, stb, nem csak ruha és játék kell a gyereknek.

Úgy hogy a kapcsolattartás se volt túl gyakori, nem sok esélyed van, hogy őszinte legyek....

2010. szept. 24. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
egy 21 éves lányról van szó, érettségi sincs ha pesten jár a gyerekkel egyből a discoba vezet az útja. A párja épp felfüggesztés alatt van a munkahelyén. Most a pasi szüleinél laknak 4 másik gyerekkel. a fiam állandóan azt mondja hogy veszekedik az anyja a pasival hogy nem kap ruhát a játékait meg odaadják a többi gyereknek. számlákat nem kell fizetniük így amit küldök igazán költhetné a fiamra hiszen a nevében s szerepel gyerektartás, de úgy veszem észre még elegendő ruhája sincsen. persze nyilván nem csak ruhára kell költeni de ha ovira kell akkor azt is megint tőlem kéri a már küldött összegen felül...elhiszem hogy van más kiadás is, de ha megkapja a pénzt nem azt látom hogy egy új ruhában van a fiam lefényképezve hanem neki van új márkás felsője vagy új díszes műkörme. vagy éppen luxus nyaralásra megy a fiam nélkül, akire én vigyázok egy hónapig két kisgatyával eresztette útjára utalva ezzel hogy én vegyek ruhát neki, amit egyébként is megteszek amikor csak módomban áll...
2010. szept. 24. 19:10
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Adj be a bíróságra egy "Kérelem a gyermekelhelyezés megváltoztatására" nevezetű beadványt. Be is mehetsz az ún. panasznapon a bíróságra és segítenek megfogalmazni. A gyerek lakóhelye szerinti bíróság az illetékes, ott lesz a tárgyalás is.

Ügyvéd nem kell, én is nélküle intéztem. Jövedelem igazolást fognak kérni - egy évre visszamenőleg, havi lebontásban. Környezettanulmányt készítenek nálad és az anyukánál is, nevelői szakvéleményt fognak kérni az óvodától.

Indokolnod kell, hogy miért akarod, hogy a gyermek nálad legyen elhelyezve.

Sok sikert.

2010. szept. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!