Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jobbikosok és MSZP-sek, mit...

Jobbikosok és MSZP-sek, mit gondoltok erről az Orbán Viktor által megfogalmazottról?

Figyelt kérdés

A Fidesznek - a kormányzás szakmai részletein túl - a legnagyobb kihívást szerinte az jelenti majd, hogy az országban jelenleg forró dühből hogyan fognak munkát, alkotó energiát létrehozni. Kijelentette: azért utasít el

mindenfajta együttműködést mind a bal-, mind a jobboldali szélsőséges erőkkel, mert ők azzal, amit csinálnak, ezt a dühöt romboló energiává alakítják át, a Fidesznek viszont alkotó energiává kell átalakítania. "Nem

szabad megengedni, hogy sötét érzések kerítsék hatalmukba Magyarország polgárait" - hívta fel a figyelmet Orbán Viktor.


A Jobbikosoknak fáj-e ez, hogy elítéli a szélsőségeket, az MSZP-seknek pedig szimpatikus-e ez?


2009. szept. 19. 11:31
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
61%
Én nem tartozom egyik párt szimpatizánsai közé sem,de éppen a Fidesz az,aki állandóan szítja a gyűlölködést,amióta kiestek a hatalomból.OV pedig állandóan változtatja a nézeteit.Egyik nap ezt mondja,másnap pedig az ellenkezőjét.A Jobbik gyűlölködése kismiska a Fideszéhez képest.
2009. szept. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
60%

"Én nem tartozom egyik párt szimpatizánsai közé sem,de éppen a Fidesz az,aki állandóan szítja a gyűlölködést,amióta kiestek a hatalomból."


Ezzel az echte emeszpés szöveggel biztosan nem tartozol egy párt szimpatizánsai közé sem.

2009. szept. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
59%

Különben a Fideszben szimpatikus, hogy az a hangulat, amit ők el akarnak terjeszteni az országban, nem a balos rinyálás és a jobbikos gyűlölet.


Miközben a szocik és jobbikosok kárognak, hogy "ez az ország tönkrement", "20 éve semmi jó nem történik", "végünk van", "én kivándorlok" stb., a Fidesz kommunikációja azt próbálja elterjeszteni, hogy a jövő lehet jó, van remény, ez az ország nem rossz hely, a magyarokat nem kell utálni, igenis érezhetjük magunkat jól itt is, és nem kell kivándorolni stb. A pozitív hozzáállás az, ami a Fidesznél megvan, ugyanakkor az emeszpéből és a jobbikból teljesen hiányzik. A liberális értelmiség ócsárolja, leszólja a magyarokat ("mucsai parasztok, bezzegnyugaton minden más"), a jobbikosok világvégét és nemzethalált vizionálnak, az emeszpések pedig egyszerűen depressziós öregemberhez méltóan morognak. A mérsékelt jobboldali erők derűsebben látják a jövőt és az ország lehetőségeit, és ez szimpatikus számomra bennük.

2009. szept. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
62%

Én azt gondolom, hogy Orbán csak dumál. Szerintem a Fideszre nem éppen mondható az, hogy pozitív szemléletű, hogy azt terhesztené, hogy magyarnak lenni jó, nem kell minket utálni, Magyarországon jó élni...


A Jobbik éppen azt mondja, hogy ami jelenleg van az rossz, ha ebben az ütemben haladunk tovább akkor csak rosszabb lesz és semmi nem változhat. DE ha nem hagyjuk, hogy ez ennyiben maradjon, és nem döntünk ismét rosszul, akkor elkezdődhet a szebb jövő (nem hiszem, hogy ez negatív szemlélet lenne) és akkor Magyarország ugyanolyan virágzó ország lehet, mint régen volt. A Jobbik a néphülyítést ítéli el, és nem gyűlölködik, csak észre akarja vetetni az emberekkel, hogy bizonyos csoportok (és itt nem feltétlenül a kisebbségre gondolok) mit művelnek az országgal.


A kampányt elnézve egyébként pont a Fidesz uszított a Jobbik ellen és kicsit az MSZP ellen, míg a Jobbik nem bántotta a Fideszt. Az MSZP-t bírálták a szórólapokon, de nem mondták el, hogy nem szabad a Fideszre szavazni. Míg a Fidesz érvelőkártyáján a legnagyobb helyet arra szentelték, hogy lebeszéljék az embereket a "szélsőséges" Jobbikról, minden egyes fóumon elmondták, miért nem szabad a Jobbikra szavazni, hogy elveszett szavazat stb...


Ez az én észrevételem.

2009. szept. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
59%

"Szerintem a Fideszre nem éppen mondható az, hogy pozitív szemléletű, hogy azt terhesztené, hogy magyarnak lenni jó, nem kell minket utálni, Magyarországon jó élni..."


A szocik szerint az egyik fő bűne volt a magyarkodás meg az országimázs központ, meg a túl sok ünneplés ahelyett, hogy naponta a magyarság szörnyű bűneiért kértek volna bocsánatot jó balos módra. Szemben a haladó baloldali szocikkal, akik szerint el lehet menni nyugodtan.


"és akkor Magyarország ugyanolyan virágzó ország lehet, mint régen volt."


Mint mikor régen? :)))


"A Jobbik a néphülyítést ítéli el, és nem gyűlölködik,"


Csak a hívei orkoznak meg zsidóznak lépten-nyomon.


"A kampányt elnézve egyébként pont a Fidesz uszított a Jobbik ellen és kicsit az MSZP ellen, míg a Jobbik nem bántotta a Fideszt."


A Jobbik konkrétan zsidózza és hazaárulózza a Fideszt (zsidesz). A Jobbik állítása az, hogy jelenleg nagyon rossz az ország helyzete (nemzethalál, világvége) és ezért a "rendszer" felelős, vagyis mindkét nagy párt. Ennek megfelelően a Fidesz (zsidesz) nem jobb a szocionista ördögöknél. Nyilván jobbikos mércével ez már udvariasságnak számít.

2009. szept. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
80%

Mindig a leghülyébb a leghangosabb. Az, hogy össze lehet akadni egy egy barommal aki orkozik meg zsidózik nem jelenti azt, hogy az összes híve ilyen! Én is Jobbik szavazó vagyok egy rakat ismerősömmel együtt, mégsem teszünk ilyeneket. Szóval ezt nem lehet rásütni kompletten a pártra, elvégre nem Vona Gábor zsidózik vagy orkozik.


Már ne haragudj, de aki zsideszezik az nem a Jobbik, hanem a kurucinfo. A kuruc nem egyenlő a Jobbikkal, szóval nem kellene összemosni a kettőt.

Hallottad már valamelyik politikustól, pl. Vona Gábortól vagy Balczó Zoltántól azt, hogy "Zsidesz"? Mert gondolom nem. Nem is hallhattad volna.

2009. szept. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
71%

"Miközben a szocik és jobbikosok kárognak, hogy "ez az ország tönkrement", "20 éve semmi jó nem"


Azért mert te nemlátod a nemzetsorvedás kísérő jeleit és mert a Fidesz is csak halkan meri mondani.

Attól még létezik. Már maga az a tény hogy nincsenek olyan kérdések amiben egységesek lehetnénk a jele.

De ezt nekd kell észrevenni, még ha mások segítenek is.

De aki még az adatoknak sem hisz,(lakosság csökkenése, elöregedés, roncs társadalom kialakulása, a középréteg hiánya, sutogó propaganda, média hangok ha valaki magyarkodik,a duális gazdasági rendszer, a külföldi törekvések, stb annak mit mondjak!

2009. szept. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
71%

Az előző!

És a gazdaságunk amiben kezd fellépni a nyersanyag hiány, a fizetés képtelenség, a közüzemek finanszírozatlansága, ezek nem véletlenek!

2009. szept. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
73%
Lassan kezd összenőni ami össze tartozik. Biztos vagyok benne hogy a választási kampányban a Fidesz és az MSZP egyszerre fogja támadni a Jobbikot, de ez nem baj, így majd kiderül kinek melyik oldalra is húz a szive.
2009. szept. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
67%

"Lassan kezd összenőni ami össze tartozik."


Én is így gondolom. Az utolsó pillanatban helyre fog állni a jelenleg szétesett baloldal egysége, és megvalósul az MSZP-Jobbik összefogás.

2009. szept. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!