Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mekkora a bizalom a magyar...

Mekkora a bizalom a magyar állam iránt? Mernétek magyar állampapírt venni?

Figyelt kérdés
A Prémium Magyar Államkötvény kedvezőnek tűnik, kérdéses, hogy mennyire megbízható.

2013. márc. 29. 18:53
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Én nem vennék. Most ugyan magas hozamot ígérnek, és visszafizetési garanciát. De a Fidesz ígéreteiben nem bízok. A nemzetközi és belföldi gazdasági helyzet sem biztató. Bármikor lehet egy gazdasági katasztrófa, netán csődveszély, és akkor elveszett a befektetésem.
2013. márc. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
47%
Vásárolunk is ! Ebbe fektetek bele.
2013. márc. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én biztos , hogy nem. Még a baba kötvénybe sem bízok, nem hogy az állampapírba.
2013. márc. 29. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én már gondolkodtam rajta.


Ha nem fizetik ki, az konkrétan államcsődöt jelent, akkor pedig kisebb gondom is nagyobb lesz az elúszott párezer forintomnál.

2013. márc. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Magyarba én már semmiképpen, de lehet nem ártana lassan valamilyen valutából bevásárolni, mert ha így folytatónak a dolgok, akkor lehet a forint hamarosan semmit nem fog érni.
2013. márc. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem a kedvencem a fidesz, de ha nem fizetne vagyis csődöt jelentene a magyar állam akkor a bankbetétben tartott pénzedet is elvesztenéd, 500-600 forintig menne fel az euróárfolyam, elszabadulnának az árak, szóval erre még jobb nem is gondolni.
2013. márc. 29. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Jelenleg a jobb (kivéve a Jobbik) és baloldal is elkötelezett az államcsőd elkerülése mellett, ebben megvan az egyetértés, csak az eszközökön megy a vita.

Ha baj lenne, akkor az EU és az IMF segíthetne.

Ha pedig olyan nagy a baj, hogy az olaszokat, spanyolokat is menteni kellene és nem jut pénz erre, akkor az euró is bedőlne, de ezt szerintem nem fogják hagyni az európai vezetők.

2013. márc. 29. 23:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!