Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A rendszerváltás óta mikor...

A rendszerváltás óta mikor volt a gazdaság jó helyzetben szerinted?

Figyelt kérdés
Melyik évben vagy milyen kormány alatt?
2013. ápr. 1. 03:37
1 2 3
 11/27 lindmayer ***** válasza:

"A gazdasági órát tartó tanárom szerint : Az a legjobb pénzügy miniszter akit leginkább szidtak.


Lehet fáj mindenkinek de szerintem be kellene vezetni újra:


-Ingatlan adót hogy több bérlakás épüljön.

-Vizitdíjt hogy orvosok fejlesszék az eszközeiket + itthon tartás miatt.

-Kórházi napidíj mert fejleszteni kell a kórházak ellátását + orvosokat kell itthon tartani

-Tandíj havi szintű mert pénzbe kerül minden.

-3 kulcsos SZJA

-Nxugdijas adó"



a vizitdíj és a napidíj anno 300 Ft-os mértéke egy vicc, annak több mint a fele adminisztrációra és ilyen vizitdíjautomatára ment el, ha meg nagyobb mértékű lenne, akkor meg kevesebben mennének orvoshoz, és tovább romlana az egészségügyi állapot

tandíjat én is bevezetném, amit akár havi szinten lehet fizetni, de akkor az a jelenlegi állami támogatások mellé kéne párosulnia, és szerkezeti átalakulsnak kéne végbemennie(túl sok egyetem van; főleg humán képzésekkel),

a 3 kulcsos szja-val is egyetértek(ebből az egyik a 0% lenne)

még a nyugdíjakat is meg akarod adóztatni? és még te mondod hogy a kormány nem védi meg a kis embereket

az ingatlanadóval meg már most is van


az lmp szinte egyetlen elképzelésével értek egyet(az eredeti párt 2010-es programjából): óriási mértékű zöld beruházás, mindenféle állami, önkormányzati, lakossági épületek energiatakarékosságának a növelése, a közvilágítás teljes modernizációja stb. stb.

2013. ápr. 1. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:

9:28 vagyok. Kérdezném én az utánam hozzá szólót hogy te melyik vagyon rétegbe tartozol?


Nem vagyok se nem náci, se nem bolsevik, se ami még jobb , nem vagyok populista, csak számolok.

2013. ápr. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 lindmayer ***** válasza:

és hogy a kérdésre is válaszoljak 2000 körül igen jól álltunk, talán sokan emlékeznek az első Széchenyi-tervre, amit nem uniós forrásból, hanem hazai pénzből finanszíroztak, és igen sok minden épült akkoriban ennek a keretében

úgy rémlik nekem, hogy 2002-ben a kormányváltáskor arról szóltak a hiradások, hogy 2006-ban már be is vezethetjük az eurót(minden feltételnek eleget teszünk), evvel szemben 2010-ben már nem is mertek időpontot jósolni, vajon miért?

2013. ápr. 1. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:

utolsó, akkor te számolsz vagy a tanárod számol? azt írtad a tanárod mondta ezeket!

amúgy semmi közöd a vagyoni helyzetemhez, de nem állok túlságosan jól!

de az biztos amit felsoroltál az az mszp-szdsz bolsik terve 100%-ban, bajnai-gyurcásny féle "gazdaság"!

2013. ápr. 1. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 lindmayer ***** válasza:
tök mindegy, mert amiket javasolsz, az a szegényebb rétegeknek nem jó, vagyonadó, tandíj(ha nincs kedvezményes hitel, vagy nem írják alá a röghöz kötést), a nyugdíja reálértéke is csökkenne, és ez az egész kihatna az egész gazdaságra
2013. ápr. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
S ha az lenne ha bevezetnénk azt hogy Parlamenti képviselők 5 Ft havi bérért dolgozzanak, mint az Egyesült Államok elnöke aki havi 1 dollárt keres.
2013. ápr. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 lindmayer ***** válasza:

a fizetésükkel talán nincs is baj, csak egy jó ideig ne is emeljék, csak semmiféle költségtérítés ne járjon e mellé, és csak szimplán az alapbér legyen

az amerikai elnök fizetése meg jelképes, mert az állam fizeti a teljes fehér házi személyzetet

jó, akkor kicsit pontosítok az elmúlt 23 évben az ezredforduló környékén volt a legjobb helyzetben a gazdaságunkj, és ha maradt volna az a vezetés, akkor talán most is jobb lenne

2013. ápr. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

Szerintem meg Bokros Csomagot és Gyurcsány csomagot kellett volna hagyni végig csinálni, mert lehet jobban állnánk.


Sőt az emberek megtanulták volna hogy ez nem a gondoskodó állam, hanem itt mindennek ára van. Ellentétben Orbánnal aki most aláírást gyűjt a Rezsi csökkentésért , nevetséges.

2013. ápr. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 lindmayer ***** válasza:
na, az tényleg nevetséges, ugyanis ők vannak kormányon, ők is meg tudják azt védeni
2013. ápr. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
Mondjuk úgy, hogy 1997-2001 között jó irányba mentünk.
2013. ápr. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!