Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik támadják Orbánt azért,...

Akik támadják Orbánt azért, mert korlátozza a demokráciát, de rendszeresen a Kádár-korszakról nosztalgiáznak nyilvánosan, nem éreznek némi ellentmondást?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 4. 00:05
 1/7 A kérdező kommentje:
Nyilván ezt az akkori életszínvonal miatt teszik, de akkor szerintem arról kéne beszélni, nem pedig a "demokrácia védelméről".
2013. ápr. 4. 00:08
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tartozom az általad felvázolt személyek közé, mert én nem istenítem a Kádár korszakot pláne, hogy nem is éltem benne pár hónapnál többet. Szóval véleményem szerint ezek a személyek azért nem érzik ellentmondásosnak, mert akkor az életszínvonal kárpótolta őket a demokrácia hiányáért, ami ma nem mondható el. Se igazi demokrácia, se jólét nincs.
2013. ápr. 4. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igazad van első. Érdekes lelki folyamatok ezek. Elhiszem, hogy ez a lelki magyarázata a jelenségnek, azonban a logikai ellentmondás zavar.
2013. ápr. 4. 00:20
 4/7 anonim ***** válasza:
25%
Azért nyávognak egyfolytában demokrácicákért, mert a Kádár-korszak örökösei azt mondják, hogy azért kell harcolni és igazából nem is gondolkodnak el rajta, hogy nekik valójában az akkori létbiztonság hiányzik és nem pedig a szólásszabadság vagy hasonlók.
2013. ápr. 4. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én a 80as évek végén váltam felnőtté.

Akkor és ma sem érzem magam korlátozva igazán.

Illetve a mai anyagi lehetőségek sokkal korlátozóbbak mint az akkori demokrácia deficit!

2013. ápr. 4. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ellentmondás. Tudniillik sok ember sok vélemény. Az ultraliberális csoportok szerint veszélyben a demokrácia, így próbálnak fogást keresni a kormányon, de ők nem nosztalgiáznak a Kádár-korszakról. A "nosztalgiázók" megint egy másik csoport, viszont annyi közös van bennük és az ultraliberálisokban, hogy mind a ketten a kormány ellen beszélnek, csak más dologra hivatkozva.
2013. ápr. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Utolsó, ez így nem igaz. Biztos vannak különbözô indíttatású csoportok, de nem egy nénivel találkoztam, aki Kádár-imádó, mégis a kiépülő diktatúrát kritizálja, nem az életszínvonal csökkenését. Azt tudom esetleg elképzelni, hogy bizonyos rétegeknek hibásan jött át a diktatúra fogalma, így az ő értelmezésükben diktatúra: nehéz életkörülmények, demokrácia: olcsó tej meg kenyér.
2013. ápr. 4. 18:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!