Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha nem alakítják át a közigazg...

Ha nem alakítják át a közigazgatást akkor mit tesznek a korrupció ellen? Van így értelme a felelősségre vonásnak?

Figyelt kérdés

Vagy lehet hogy a kirúgott bűnöző korrupt Mszp sek helyett

csak a saját embereiket akarja beültetni a Fidesz?

" és minden mehet tovább?"


Az az " a korrupció nem szűnik meg csak átalakul"


2009. szept. 21. 16:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Meg is adtad a kérdésedre a válaszd. Azt nem igazán hihetjük, hogy a szutyok MSZP-s brigád után most jönnek a kisangyalok a FIDESZ-es képviselők és hivatalnokok képében. Ők erkölcsileg ugyanolyan züllöttek, ugyanazok a módszereik. Gondoljunk az Ezüsthajó Kft-re, a Széchényi-programkeretében a haveroknak ingyen kiosztogatott sokmilliókra, meg nézzük meg a mai fideszes önkormányzatokat. Azok mennyivel különbek? Legfeljebb azt láthatjuk, hogy az MSZP csillagászati magasságokba emelte a tétet, legalábbis annak alapján, amit a médiából látunk, a fideszesek talán egy árnyalattal még kevésbé voltak pimaszak a korrupció nagyságrendjét illetően. De a mechanizmus a FIDESZ-kormányzás alatt is ugyanaz volt, és most még inkább ugyanaz lesz.


Hogy felelősségre vonják-e nagyobb mértékben az előző garnitúrát? Nem tudom, én ebben is szkeptikus vagyok. Eddig minden új kormány nagy szájjal meghírdette az előzőek számon kérését és felelősségre vonását, aztán sose lett belőle semmi. Vajon miért? Hát azért, mert ha most én zárlak börtönbe téged, holnap majd te zársz börtönbe engem. Mind ugyanazt csináljuk, jártathatjuk a szánkat, de ennél nem több. Esetleg lehet a FIDESZ alatt ebben elmozdulás, de csak akkor, ha komolyan gondolják, hogy az MSZP már nem jön vissza többet, és nem tudja lecsukni őket.


Egyébként a korrupció sem egy átok, bár a kultúránk szerves része, de azért vissza lehetne szorítani, ha akarnák. Vannak erre törvényi, szervezeti és mindenféle módszerek, De persze nem akarják, és naivitás azt hinni, hogy a FIDESZ majd akarni fogja. Hát ők is ebből élnek!

2009. szept. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A baj hogy addig a multikkal és a bankokkal sem lehet semmit csinálni mert ők a legnagyobb lobbijaik. Ebből adódóan nem lehet igazi nemzeti gazdaság és csak csúszunk lefelé még ha valamivel jobb is lesz. Közelébe sem érhetünk a valódi teljesítményünknek és amit az emberek megérdemelnének a munkájukkal.

Talán egyszerűbb elmenni innen, ha boldogulni akarsz!

2009. szept. 21. 16:52
 3/5 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólóval.De akkor sem lehetne semmit kezdeni a multikkal, a bankokkal meg végképp nem,ha nem lenne korrupció.A kettő nem feltétlenül függ össze.A bankok egy külön szervezet,azok nem függnek az adott ország kormányaitól,úgy működnek,ahogy nekik tetszik.
2009. szept. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

"függnek az adott ország kormányaitól,úgy működnek,ahogy nekik tetszik."


Na ez egy nagy tévedés!

Ahogy hagyják őket kb úgy.

Nincs nemzeti érdekeltségű bankunk amiben akkora tulajdonunk lehetne hogy versenyt generáljanak a többi bank között. Vissza kell venni a többségi részesedésért az OTP nek a K és H nak és el kell kezdeni.

1 év alatt kialakulna egy 10%os kamat szint és annak az áldásos hatása a gazdaságra. Egyszerűen most kartelleznek és nincs érdekük ezt abba hagyni. Ha nem lennének akik igénybe veszik a szolgáltatásaikat és nem lenne ennyire magas a jegybanki kamat ők is csökkentenék.

Multik !!!!

Egyszerűen csak meg kell őket adóztatni azon a határon amikor nekünk nem károsak még és valami kevés hasznot is hoznak. Aki ekkor menni akar az had menjen mert így nagyon nagy árat fizetünk értük.


Egyszer meg kell tenni mert nem tarthatunk el külföldieket miközben már sem oktatásunk sem orvosi ellátás.

2009. szept. 21. 17:23
 5/5 anonim ***** válasza:
Nincs felelősségre vonás mert,gyártottak valami törvényt aminek a lényege: hogy nem lopnak,csalnak,hanem tanúval igazolják hogy az eltűnt milliárdokat a szél fújta a zsebükbe,ki tudja honnan.És ha már nincs gazdája,kinek adják vissza?Ez minden pártnál működött,működik és működni fog.(ismerős?)
2009. szept. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!