Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyre több országban van...

Egyre több országban van esély arra, hogy szélsőséges pártok jussanak hatalomra, mint itt a Jobbik?

Figyelt kérdés
Nem lenácizni akarom a Jobbikot, de valljuk be, azért elég szélsőséges és radikális párt. Szélsőségesnek azért számít, mert senki nem meri olyan szinten kritizálni a cigányokat, mint ők. Ez végül is egy címke. Tök mindegy. A balos pártok és a liberális politika akkora teret engedett a problémás kisebbségeknek minden országban, hogy teljesen a nyakunkra nőttek. Itthon ilyenek a cigányok, a franciáknál a négerek, stb. Mi lesz itt?

2013. ápr. 9. 10:20
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
93%

Meg van rá az esély, a bevándorlókat a viselkedésük miatt sehol nem szeretik.

Hollandiába volt kint haverom, magyar cigányok is "dolgoztak" ott, ahol ő.

A főnök kb egy hét után kiadta az útjukat, mert csak a kárt csinálták.

Más meg kinevette, mert h ilyen hülye volt, h cigányt alkalmazott.

Szal nem lesz ennek jó vége, a baloldali liberálisok tehetnek az egészről!!!

2013. ápr. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
7 A válság szerintem őket és a többi nyugati országot is utol fogja érni, már csak idő kérdése. Az Eu is ígéretes volt, de mára kiderült, hogy nem működik.
2013. ápr. 9. 10:53
 13/24 A kérdező kommentje:
11 Az a baj, hogy hiába nem szeretik őket sehol, nem lehet megoldani ezt a problémát. Vagyis meg lehet, de az meg oda vezet, mint ami a 2.VH előtt is volt.
2013. ápr. 9. 10:54
 14/24 anonim ***** válasza:
Mi volt a 2. vh előtt?
2013. ápr. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Nem vezet oda kérdező.


Ezek a pártok nagyon megszigorítanák a bevándorlást ,majd később le is állítanák miután sikerül az európaiak termékenységét stabilizálni.


Japánnak is le vannak zárva a határai , letelepedni szinte lehetetlen ott.

Ezt a mintát követhetné Európa is.

2013. ápr. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=yhkZwZ2h2uA


Az oroszok elintézik a színeseket.

2013. ápr. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Mi is a probléma valójában?


Volt a II. vilháb ami után egy szabályozottabb de szabadpiaci elveken működő gazdaságpolitika valósult meg.

A New Deal Franklin D. Roosevelt amerikai elnök és kormányzata politikája 1933 és 1939 között, amit Európában is megvalósította. Gyakorlatilag általános jólét köszöntött a világ fejlettebb részére, ami természetesen egyre lassabb fejlődést mutatott.

Egy kiegyenlített élhető folyamat volt amiben a nyugati kapitalizmus munkavállalói érvényesíthették a súlyukat és a jogaikat, kiegyensúlyozott volt a tőke és a munka a kereslet és a kínálat viszonya.

Ezt a folyamatot rúgta fel az 1970-es években keletkezett többek között Joseph Stiglitz és Milton Friedman nézetei kapcsán kialakult szemlélet. A neoliberálisok megengednek bizonyos állami beavatkozást, például a központi bank által mesterségesen magasan tartott árfolyamot, amit a libertariánusok elutasítanak. A gyakorlati megvalósulását illetően Margaret Thatchert, Ronald Reagant említhetjük meg a 80as években. A neoliberalizmus a tőke érdekeit tartotta kizárólag szem előtt, ami sok sok problémát vetett fel, a látványos fejlődés alatt megbújva.

Nem lett volna lehetséges kivitelezni a rendszert ami az USA ban pld hatalmas államadósságokat generált [link] csak a monetáris gátak felszabadítása révén. Ez meg is történt, hiszen sorra bontották le azokat a szabályokat amik megakadályozhatták volna a mai válság kialakulását.

Természetesen ez nem ennyire egyszerű folyamat volt, de a kérdés megválaszolása szempontjából ez a lényeges.


Az az:


Semmi más nem történik manapság, csak a szélsőségesen vad liberális szemlélet által túlsúlyba kerülő politikai és gazdasági elit fenntarthatatlan állapotára irányuló immunválasz. Az az, azok az erők kerülnek emelkedő pályára , akár még csak nem is tudatosan a társadalmak részéről vezérelve, amelyek ellensúlyt jelenthetnek.

Ha megnézzük ezeknek a pártoknak a felfogását, az tükröződik hogy jótékonyan szabályozni kell, hogy a globális kapitalizmus nem létező szabad kereskedelmét és rendszerét felül kell az ésszerűség keretein belül írni!


Na ez történik ma.

2013. ápr. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

6. "Nem gondoltad még végig, hogy a válság nem az égből pottyan, hanem VALAKIK ELŐIDÉZIK???"


Mégis kik idézték elő? Kinek az érdeke? A válságot a bankok felelőtlen hitelezése okozta. Ez törvényszerűen bekövetkezik bizonyos időközönként, ilyen a kamatos kamat.

2013. ápr. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Kamatos kamat?

Értesz is hozzá vagy csak hallottad valahol?

Mert nekem 10-ből 11 pénzügyi területen dolgozó ismerősöm az életére esküszik, h műbalhé volt.

2013. ápr. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

"Mégis kik idézték elő? Kinek az érdeke? A válságot a bankok felelőtlen hitelezése okozta. Ez törvényszerűen bekövetkezik bizonyos időközönként, ilyen a kamatos kamat.



Huuu! Szóval szerinted ez ciklikus válság?

Tanulj egy kicsit, mielőtt megszólalsz.


Ez kérlek egy folyamat végén kialakult és elkerülhetetlen rendszerválság. A neoliberalizmus és a globális kapitalizmus alakította és a neoliberális dereguláció engedte elmélyülni. A hitelezés első nagy érvágása az volt amikor az árfolyamokat lebegtetni kezdték a gazdasági teljesítmény függvényében 1970ben. Ugyanis azt már nem nézték hogy a teljesítmény háta mögött mekkora eladósodottság áll. Folyamatosan deregulálták a pénzintézeti tevékenységeket, míg csak ki nem alakultak a derivatívák. 1990 után gyakorlatilag a fejlettebb régiókban a reálgazdaságból tömegesen öntötte át a tőke a pénzt a pénzpiacokba, csak mert megtehette. Így minden teljesítmény nélkül gyártották a teljesítmény nélküli üzletek nem létező fedezetét.

2013. ápr. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!