Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szóltok, hogy a TASZ és a...

Mit szóltok, hogy a TASZ és a Magyar Helsinki Bizottság is elítélte az "Adj gázt! " felvonulást?

Figyelt kérdés
Főleg a TASZ-t és a jogvédőket állandóan köpködők véleménye érdekelne.
2013. ápr. 9. 18:56
 1/8 A kérdező kommentje:
2013. ápr. 9. 18:56
 2/8 A kérdező kommentje:
Na, sikerült a kérdést rosszul megfogalmaznom. Elnézést. Természetesen a betiltását ítélték el.
2013. ápr. 9. 19:00
 3/8 anonim ***** válasza:
53%

Helyes.

Ez így korrekt, nem csak akkor kell ajvékolni mikor a zsidókat gyűlölik, hanem ilyenkor is.

Tetszik az objektív hozzáállás.

2013. ápr. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
87%
Mert nem ez a helyes eljárás, enyhén szólva necces, hogy az aktuális kormány ízlése határozza meg ki vonulgathat és ki nem. Meg a visszamenőleges intézkedés is enyhén szembe megy az európai jogrendszerrel. A jogkövető magatartásra való rábírás (akár a rendőrség is kivezényelhető szükség esetén) bőven elég. A kormány is garantálta volna ezesetben mindkét fél jogait, úgy hogy senkié se sérüljenek. Így viszont egyoldalúan sérült az egyik felé, amit a közmoráltól általános emberi értékektől függetlenül peres útra vihet a sértett fél, és egy egészséges bíróságon igazat is adnak neki.
2013. ápr. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Jó látni, hogy ilyenkor is felszólalnak! Most tényleg emelem előttük a kalapom.
2013. ápr. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is vonulgathasson aki akar és amiért akar, csak ne zavarják egymást, a várost, a közlekedést, és ne jöjjenek az én utcámba, amúgy OK.
2013. ápr. 9. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez szerintem nem ugyanaz, mint amikor anticionista, holokauszttagadó, neonáci vagy egyéb rendezvényekről van szó. A holokauszttagadás a tények tagadása, de mégis egy tényállítás (tehát egy igen-nem állítás, mégha hamis is), az anticionizmus meg egy vélemény, amit néhány ultraortodox zsidó is oszt, a neonáci rendezvények meg többnyire egyszerűen tagadják, hogy az elgázosítások megtörténtek volna . Az ,,adj gázt'' üzenetet viszont nehéz lefordítani bármi megfogalmazható vélemény nyelvére, leginkább valamiféle halottgyalázásnak tűnik. Szerintem, abban különbözik ezektől, az a lényeg, hogy nem a a baj vele, hogy vállalhatatlan vélemény, hanem az a baj vele, hogy nem is vélemény, egyszerűen nem is lehet a nyelvre lefordítani, inkább valami olyasmi, mintha egy temetőben halottakat borogatnék ki a sírjukból. Nem egy vélemény a zsidóság szerepéről vagy a holokauszt megtörténtéről, nem egy megemlékezés a nácik állítólagos hősi emlékeiről, mégcsak nem is provokáció, a közvetlen cél itt inkább tényleg csak közvetlen halottgyalázás. Helyeslem, hogy a valamivel később tartott anticionista véleménynyilvánítást engedélyezték, de az ,,adj gázt'' rendezvény ezekkel nem összevethető, a rendőrség az engedély megadásával alapvető hibát vétett szerintem, nem hiszem, hogy lett volna más korrekt megoldás, mint a rendezvényt akárhogy is, de megtiltani, mert eleve az engedély megadása maga abszurd, képtelenség volt.
2013. okt. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Úgy értem, eddig minden rendezvényt le tudtam fordítani magyar nyelvre

"A nácik hősök voltak"

"A holokauszt nem történt meg"

"A zsidóság befurakodik az üzleti életbe"


Ezek fordítható, elemezhető állítások (a valóságtartalmuktól vagy az ízlésességüktől függetlenül).


Az Élet Menete napján tartott "Adj gáz" rendezvénynév esetében egyszerűen nem találom a fordítást. Még a régi nyilasfelvonulásos bejelentéseknél is lehet valami értelmes nyelvi fordítást találni a rendezvény üzenetére. Itt nem. Úgy érzem, a TASZ és a Helsinki Bizottság itt tévedett, ez a helyzet nem elemezhető a klasszikus véleménynyilvánítási, gyülekezési jog területén. Orbán pedig igazából nem sokat tehetett, egy eleve képtelen helyzetből kellett kiindulnia. Én helyeslem, hogy egy ***önmagában*** is halottgyalázó cselekményt megakadályozott. Nem ismerek olyan rendezvényt korábbról, beleértve akár neonácikat is, amik logikailag lefordíthatatlan és eleve csak közvetlen halottgyalázásra irányuló üzenettel lettek volna meghirdetve (még a nyilasfelvonulás sem volt ilyen, ott valami szörnyű alternatív történelemkép és holokauszttagadás hirdetése volt az ,,üzenet'', tehát nyelvileg elemezhető, és legalábbis fogalmilag ,,értelemmel'' bíró dolog).


Lehet persze lehet szidni azt a helyzetet, hogy a fennálló intézményrendszer automatikusan miért nem bizonyult elégnek az ,adj gázt'' rendezvény tiltására, de Orbán szerintem ezúttal nem önkényeskedett, a helyzet maga volt képtelenség.

2013. okt. 19. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!