Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Elképzelhető lenne egy demokra...

50felett kérdése:

Elképzelhető lenne egy demokratikus munkás párt?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 10. 13:14
 1/7 anonim ***** válasza:

a munkáspártok jellemzően demokratikusak.

vagy szerinted mi a demokratikus?

2013. ápr. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Gondoltam, a Munkás szó miatt, egyesek egyből elkezdenek

prolizni,meg kommunistázni,

2013. ápr. 10. 14:27
 3/7 A kérdező kommentje:

"a munkáspártok jellemzően demokratikusak.

vagy szerinted mi a demokratikus?"


Keresgéltem, de nem találtam, munkás pártod, ami a demokrácián alapulna.


Ugyan akkor meg néztem a Demokráciát is,és valahogy nem sok hasonlatosságot véltem fel fedezni,a leirtak,és a valóság közt, nem tagadom van valamennyi de nem sok.

2013. ápr. 10. 14:48
 4/7 anonim ***** válasza:

a demokráciára, mint fogalomra nagyon sok minden ráragadt az idők során. vannak speciális esetei, mint direkt, képviseleti, meg jelzői, mint alkotmányos és ezek természetesen mind-mind jelentésük van. azonban a demokrácia önmagában annyit és csak annyit jelent, hogy a hatalom legitimációja a nép.


egyszerűen fogalmazva, míg pl. egy király azért uralkodik, mert:

-az apja is király volt

-az apja ugyan nem, de más felmenője király volt és ő következett az öröklési sorrendben

-a rendi országgyűlés őt választotta meg

-a bárók őt választották meg

-mert ez volt Isten akarata

-stb.


addig a demokráciában valaki, vagy valakik azért gyakorolják a hatalmat, mert a NÉP ezt akarja.


a munkáspártok ideológiája kifejezetten azt mondja, hogy a nép akaratát képviselik, úgyhogy elméletben vegytisztán demokratikusak.

persze ezt más formációk is szokták mondani, csak éppen viszonylag könnyen mindegyiknél az az elv, ami alapján a népességből kiszelektálnak csoportokat, hogy azok ne legyenek a nép részei. (a szélsőjobb pl. etnikumokat szelektál ki, a konzervatívok a "helytelenül viselkedőket" a jobboldaliak nincsteleneket pl. a szavazati jog lakhelyhez kötésével stb.)

a munkáspártoknál ilyet nem találsz.


az persze egy teljesen más kérdés, hogy miként valósul meg a dolog...

2013. ápr. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
*csak éppen viszonylag könnyen MEGTALÁLHATÓ mindegyiknél az az elv
2013. ápr. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Tök mindegy, hogy egy pártot minek neveznek, demokratikusnak, munkáspártnak, vagy kutyagumipártnak.A lényeg az, hogy hogyan működik.Hasznára van-e a nagy többségnek, vagy kárára?

Itt van pl a most kormányon lévő párt.A nevében is benne van, hogy demokratikus, pedig ez sántít valahol.

Elképzelhető lenne a demokratikus munkáspárt és ideje is lenne valami újat kipróbálni, mivel eddig az összes politikai párt, ilyen-olyan izmus csődöt mondott.Persze a demokratikus munkáspárt sem működne örökké.Az ember nem uralkodásra termett.

2013. ápr. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Anglia: Tony Blair



Munkáspártja volt, kommunista volt (retorikában), proletariátus mellett állt ki (retorikában) és mindezt demokráciában.

2013. ápr. 10. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!