Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A rendszerváltás után miért...

A rendszerváltás után miért szüntettek meg sok közbiztonsággal kapcsolatos intézkedést, ami jól működött?

Figyelt kérdés

A közbiztonság jobb volt akkoriban.

A rendőrök jobban tudtam dolgozni és féltek tőlük a bűnözők rendesen.


A romákkal már akkor is voltak gondok.Volt egy külön "csoport" a rendőrségnél akik a cigánybűnözésre voltak specializálódva.


Na most nem értem , hogy ezek miért lettek megszüntetve.Jól működtek.


Meg ezek a tökkelütöttek akik szerint nincs cigánybűnözés.Áh , a fejemet fogom tőlük.

Nincs a francot nincs.


Aztán elkezdenek "rásszistázni" ha kimondjuk az igazságot , a létező problémát.

Úgy tűnik hogy manapság "a hazugság szabaddá tesz".


Nem értem minek kellett ennyire lezülleszteni és elliberalizálni ezt az országot.



2013. ápr. 10. 16:04
 1/2 anonim ***** válasza:
42%

"A közbiztonság jobb volt akkoriban."

nem volt. a rendszerváltás óta, úgy 2009-2010-ig folyamatosan javult a közbiztonság. (értsd ez alatt, csökkenő esetszám, növekvő felderítési arány)

az egy tök más kérdés, hogy az emberek sokkal kevesebb bűnesetről tudtak, azért jóval nagyobb biztonságban érezték magukat.


"A rendőrök jobban tudtam dolgozni és féltek tőlük a bűnözők rendesen."

a rendőröktől egyrészről mindenki félt, kiskirályok voltak a maguk szemétdombján, gyakorlatilag azt csináltak, amit akartak és igencsak megszívta az aki összetűzésbe került egy rendőrrel, még akkor is, ha igaza volt. másrészről utálták őket, mint a xart.


"A romákkal már akkor is voltak gondok."

nem több, mint bárki mással.


"Volt egy külön "csoport" a rendőrségnél akik a cigánybűnözésre voltak specializálódva."

valóban volt ilyen csoport, de erre azért volt "szükség", mert a cigányok zárt közösséget alkottak, saját belső szabályrendszerrel, így nagyon nehéz volt közéjük besúgókat beépíteni. ezért aztán sokkal nagyobb apparátussal, kívülről kellett őket megfigyelés alatt tartani.


"Na most nem értem , hogy ezek miért lettek megszüntetve.Jól működtek."

mert arra, amit csináltak, már nem volt szükség.


"Meg ezek a tökkelütöttek akik szerint nincs cigánybűnözés."

vannak bűnöző cigányok és vannak cigányokra jellemző elkövetési módok. ezt senki sem tagadja. a cigánybűnözés, az olyan, mintha az adócsalást magyarbűnözésnek nevezném.


"Aztán elkezdenek "rásszistázni" ha kimondjuk az igazságot , a létező problémát."

Nem létező problémát mondtok ki, hanem ítélkeztek egy egész etnikum felett, anélkül, hogy figyelembe vennétek az okokat és bármi megvalósítható javaslatotok lenne, arról nem is beszélve, hogy még igazatok sincs. ;)

2013. ápr. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Mert nem az a fontos, hogy jól működjön, hanem az, hogy demokratikus, toleráns és polkorrekt legyen.
2013. ápr. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!