Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarország vízkészletére...

Magyarország vízkészletére tényleg rá akarja tenni a kezét valaki vagy valakik?

Figyelt kérdés

Múlt héten az egyetemen az egyik prof arról beszélt , hogy Magyarországnak micsoda értékes vízkészlete van.Minőségben első rendű Európában , nem minden Európai ország rendelkezik ilyen és ekkora vízkészlettel.

Azt is mondta , hogy vízhiánytól Magyarországnak elég sok évszázadig illetve évezredig nem kell tartania.

Ez egy létszükséghez szükséges természet kincs , ez a vízkészlet.


Többen mondták,olvastam is róla , a buszon is hallottam mellékesen , hogy Magyarországnak fel akarják vásárolni a víz készletét vagy már felvásárolták.Nem tudom.



2013. ápr. 13. 12:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
68%
A vízkészletet nem lehet felvásárolni. Ami az ország alatt van, az az országé. A szolgáltatását viszont igen. De csak ha nagyon, nagyon, nagyon rosszul játszik valaki a papírokkal. (Megjegyzem, hasonló volt a '90-es évek végén, 2000-es évek elején Budapesten, de már nem téma.)
2013. ápr. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
52%

Már a nagy részére lecsaptak, ugyanis itt Európában a Kárpátmedencében vannak jó iható minőségű vizei, ugye gyógyvíz, termál víz, meg ugye az ásványvizek.

Persze nagy része a Trianon óta már máshová került alapból, de azért idehaza is elég sok helyen vannak ilyenek.

Nagy részét már réges régen eladták, talán a rendszerváltás után pár évvel, ezt így nem tudom, de például a Franciáknak nincs iható természetes vizük, és ők többnyire innen szerzik, meg a környező országaik is.

Magyarországon is vannak olyan víz források amik még az állam tulajdonában vannak tudtommal de nincs belőle sok. Itt a Balaton környéki forrásokra gondolok. A naturaqua ásványvíz is magyarországi termék amit a Coca Cola palackozza meg dolgozza fel de tudtommal a forrása már rég nem magyar tulajdon talán a Coca Coláé de nem vagyok benne biztos csak azt tudom hogy az a cég árulja, de külföldre is szállítják ki ezeket a palackokat csak ott más a nevük. Tehát kevés víz forrás van magyar tulajdonban, és a Visegrádi ásványvíz forrása sem magyar, 60% csapvíz részben, a maradék 40 pedig Szlovákiából származik, mert ott is van olyan vízkészlet ami ugye egykor a miénk volt, de ott földrajzi okból lett Szlovákiáé.

2013. ápr. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
61%
Ez a " nagy, magyar vízkészlet" egy kurucinfós legenda.
2013. ápr. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 glock21 ***** válasza:
100%
Utolsó ezt jól alátámasztottad:)
2013. ápr. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 glock21 ***** válasza:
84%
Azok a hülye törökök is állandóan csak kurucinfóztak mi? Azért kezdtek el fürdőket építeni.
2013. ápr. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Mert otthon is a magyar vizet használják, mi?
2013. ápr. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 glock21 ***** válasza:
Most komolyan nem tudod mire céloztam, vagy csak eljátszod a hülyét?
2013. ápr. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 glock21 ***** válasza:
2013. ápr. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
78%

Ugyan már, mára 1000-féle módszer létezik a víz ihatóvá tételére. A sós vízből a legegyszerűbben lepárlóval lehet ivóvizet varázsolni.


"A világ egyik legnagyobb,a fordított ozmózis elvén működő sólepárló telepét Bahreinben építették. A telep naponta több mint 54 millió l édesvizet állít elő."


[link]


Ne éljünk állom világban, senki sem akarja felvásárolni az országot, főleg nem az ördögi zsidók. Ne legyünk már ennyire üldözőmániásak.

2013. ápr. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
42%

"Ez a " nagy, magyar vízkészlet" egy kurucinfós legenda.



te meg ostoba.

Persze hamarosan mikor az iható természetes édesvíz az olaj árával lesz egyenlő és ugyan úgy hordónkénti vízár lesz "ha szerencsénk van Ft ben is" akkor változni fogy az agyatlanok véleménye is.

2013. ápr. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!