Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A rasszizmus emberi gonoszság...

A rasszizmus emberi gonoszság vagy okkal alakul ki?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 17. 12:20
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
59%
A rasszizmus egyrészt szerintem a másságtól, idegentől való félelem, másrészt a tipizálás miatt alakult ki.
2013. ápr. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
63%

Mindig okkal alakul ki.

Senkit nem utálnak azért mert más színű a bőre.


A fő kiváló ok a viselkedés , életmód, "kultúra".


Itt és a környékbeli országban azért utálják a cigányokat mert a többségük nem képes civilizált emberként élni.

Vannak kivételek persze , de sajnos nagyon kevés.

2013. ápr. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
66%
Nem értem, hogy mi gonoszság van abban, hogy az ember nem szeretné, hogy mindenféle jöttment cigányok, négerek, arabok megerőszakolják a lányát, kifosszák a lakását vagy szórakozásból lekéseljék őt csapatostul a nyílt utcán.
2013. ápr. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
75%
Szóval gonosz az, aki békét akar és nyugalmat, valamint nem akar mindenfelé csimpánzfejeket látni, ha kimegy az utcára.
2013. ápr. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 Antimod ***** válasza:
100%

A rasszizmus nem "alakult ki", hanem mindig is az emberi (sőt, megkockáztatom, bizonyos szinten állati) létezés velejárója volt.

A saját rasszba tartozók általában jobban kijöttek egymással, mert nagyobb eséllyel azonos kultúrkörbe tartoztak, illetve bizonyos szinten tartottak is egy másik, tőlük kinézetben eltérő embertípustól. Ez nem meglepő, ha arra gondolunk, hogy a törzsi társadalmakban gyakori volt az etnikai, területi alapon szerveződő villongás. Ők még többnyire nem gondolkodtak nagy területeket átfogó, szervezett felépítésű társadalmakban.

Ahogy ezek létrejöttek, gyakoribbá váltak a kívülről érkező vendégek, pl. kereskedők, művészek, tudósok stb., és elkezdték egymást jobban megismerni az emberek. Rájöttek, hogy attól, hogy másképp néz ki valaki, még nem feltétlenül rosszabb vagy jobb, mint ők, és kölcsönösen tanulhatnak egymástól. Ma már ez nyilvánvaló, mégis sokan félelemből elutasítják a más rasszba tartozókkal való érintkezést, és kollektíven, kizárólag a kinézetük alapján bélyegzik meg őket, illetve ruházzák fel sokszor nem létező, negatív tulajdonságokkal.


Az egyes szubkultúrák, társadalmi rétegek és csoportok antiszociális viselkedésének, a beilleszkedés elutasításának negatív szemlélete viszont nem rasszizmus. Akkor csap át rasszizmusba, ha egy rasszt, etnikumot általánosan, minden tagjára kiterjesztve bélyegzünk meg. Vagyis: amikor egy nem bűnöző, beilleszkedett, tisztességes cigányt azonosítunk egy bűnözővel azért, mert a bőrszíne hasonlít egy olyanra.


Látni kellene a kettő között a különbséget, de sokan nem látják, sem a megbélyegzők, sem az ezt elutasítók közül, akik az antiszociális elemek tettei elleni felzúdulást azonnal, reflexből rasszizmusnak kiáltják ki.

2013. ápr. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
27%

Európába nem kellenek koboldok.


[link]


És gratulálok, akinek ez kell.

2013. ápr. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
30%

"Nem értem, hogy mi gonoszság van abban, hogy az ember nem szeretné, hogy mindenféle jöttment cigányok, négerek, arabok megerőszakolják a lányát, kifosszák a lakását vagy szórakozásból lekéseljék őt csapatostul a nyílt utcán."


A cigányokat még csak értem, de őszintén mondd meg, hogy hány arabot vagy négert ismersz személyesen és hány arabok/négerek által elkövetett erőszakról, betörésről, késelésről hallottál kis hazánkban.

Na pontosan ez a rasszizmus!

2013. ápr. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
98%

Semmiképp nem gonoszság, okkal alakul ki. Főleg a félelem felelős érte.

Nekem például a cigánysággal szemben vannak előítéleteim, amelyek megalapozottak. Nem egyszer raboltak már ki, támadtak már meg.

Ezzel szemben vannak japán és arab barátaim, ismerőseim, akikkel szemben semmilyen fenntartásom nincs.

Sőt, van roma ismerősöm, akivel bármikor szívesen beszélgetek, sokat dolgozik nekem, megbízok benne, beengedem a lakásomba.


Tehát nem egy elvakult nézet, vagy az ismeretlen miatti félelem irányít, hanem a tapasztalat.

2013. ápr. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
61%
támadnak az orkok jó hogy nem csípjük őket
2013. ápr. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
51%

Nekem az tetszik, hogy minden balos az értékmentes politikát tartja fontosnak, elutasítanak minden ósdinak számító erkölcsi érvet. De azért a rasszizmus az rossz, gonosz... akkor, kérdem én, ez nem erkölcsi kategória? Mert objektíve semmilyen kárt nem okoz.

Amúgy semmi bajom a négerekkel, amíg Afrikában maradnak; a cigányokkal, amíg Indiában vannak; és általában minden nem fehér emberrel, aki a saját országában marad.

Sokszor felhozzák, hogy az európaiak is gyarmatosítottak, elköltöztek mindenféle más helyre, ahol ilyen színesek éltek. Na de azok harcoltak, védekeztek is! Nálunk meg aki felemeli a bevándorlás ellen, az már náci - enyhe különbség.


Ez az egész rasszizmus hisztéria egy nagy vicc.

2013. ápr. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!