Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az izsáki tragédiával kapcsola...

Árokpart kérdése:

Az izsáki tragédiával kapcsolatban érdemes feltenni a kérdést, hogy hová fajult Magyarországon a közélet?

Figyelt kérdés
Egy jóval kisebb súlyú eset miatt a 90-es évek közepe táján a közvélemény egészét sokkolta volna az esemény. Már a hírt meghallva gyülekeznének a Kossuth téren az emberek ez majdnem biztosra vehető lett volna ha ez Antall József vagy Horn Gyula kormányzása alatt történik. Igaz, hogy ez nem politikai esemény és aki ellopta a fűrészt a felelősségét sem akarom elvitatni de akkor is nem lehetett volna ezt valamiképpen demokratikusan megoldani a jelenlegi hatályos szabályok szerint is? A legrosszabb, hogy sok fórumon olvastam még helyeslik is sokan ezt a szörnyűséget. Mikor a rendszeváltás előtti években néztük a nyugati krimiket ( Derrick, Kolombo stb.)és az ottani eljárási demokratikus megoldásokat akkor nem azt akartuk, hogy nálunk is hasonló legyen. Nem ezért váltottunk rendszert? Igaz, hogy a filme az csak film de a 90-es évek közepén már középiskolás voltam és sehol senkitől nem hallottam, hogy ilyen csekély bűncselekmény esetén vagy ehhez hasonló esetén így járjanak el. Ismertem személyesen is nyomozókat persze nem olyan értelemben, hogy bármit is csináltam volna hanem a magánéletben és rendkívűl intelligens és udvariasak voltak. Mikor pl. a Kisváros című film játszódótt biztos, hogy hasonló eset elképzelhetetlen volt. Aki esetleg itt a fórumon ebben szakember meg tud ebben erősíteni, hogy ez a tendencia inkább az elmúlt évek közéleti hangulata miatt alault így elsősorban?
2013. ápr. 19. 19:22
 1/5 anonim ***** válasza:

"Egy jóval kisebb súlyú eset miatt a 90-es évek közepe táján a közvélemény egészét sokkolta volna az esemény. Már a hírt meghallva gyülekeznének a Kossuth téren"


Akkoriban simán megvertek volna a rendőrök és senki nem panaszkodott volna, mert tudta, hogy megérdemli. Az utcán lepofozott az sem érdekelt senkit.


De nagyobb is volt a rend!!!!!4

2013. ápr. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha valaki bűncselekmény áldozata lesz Pl.: lopnak tőle, betörnek hozzá, az utcán leütik 2 fillérért! Csak gondolja magát bele mindenki - amit nap mint nap sok-sok ember átél-


Ezek alapján:


1. Ne legyél ideges, ne akard megverni, gyűlölni az elkövetőt - javarészt rezest - mert nem szabad.


2. Ne várd, hogy a rendőr segít és veled ért egyet, mert még csúnyán sem beszélhet az elkövetővel. Ha meg meri bilincselni kitalál valamit és feljelenti!!!


3. Ha véletlenül el is kapják és a rendőrség az ügyet átteszi a bíróságra - kézenfekvő bizonyítékokkal - ne várd, hogy a bíróság segít!!! Semmit nem kap az elkövető mert minden bizonyíték kétségbe vonható. Egy videófelvétel már nem bizonyíték!!! ( akkor mi??)


4. Ha véletlenül is ráhúzzák a vizes lepedőt, akkor is felfüggesztettet kap - rosszabb esetben fizetnie kell -, mert a bíróknak is ki van adva, hogy minél kevesebb legyen az elzárás!!!!


5. Az eljárás alatt szépen meglátogatnak, megfenyegetnek a rokonok, hogy mégsem láttál te semmit!!!


6. Ha lenne is tanúd, aki segít nem fog, mert senki nem akar tanúskodni!!!


7. Ennek tudatában ismét betörni, rabolni fognak, hiszen gyenge a törvény.


Kb. a 90-es évektől eddig jutottunk. Mi lesz ezután? Rendőrnek is már csak az megy, akinek kell a fizetés, mert más munka alig van.

2013. ápr. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az jutott eszembe erről az esetről, hogy milyen pszichikailag sérült ember képes véresre verni egy megkötözött embert. És a törvények ezeket az embereket előjogokkal ruházzák fel. Az eset azt mutatja, hogy élet és halál ura lehet egy körzeti megbízott. Itt valami nincs rendben.
2013. ápr. 20. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 sni ***** válasza:
és gondolom aki itt ítélkezik, vagy mindenki ott volt az eset megtörténtekor, vagy pontosan ismeri az összes körülményt! De a kérdezőnek igaza van! A hatályos jogszabályok szerint kellett volna, átadni a nagy semmit az ügyészségnek, akik elengedik, had lopjon tovább, végülis rendes ember! Itt mindenki azon háborog, hogy a törvények a bűnözőket védik! És mit lehet olvasni itt? Mindenki a bűnözőket védi a rendőrrel szemben! Ezek szerint nincs baj a törvényekkel, tehát irány bűnözni!
2013. ápr. 20. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

ÉN MÉG MINDIG NEM ÉRTEM, HOGY A RENDŐRÖK MIÉRT VÉDIK AZ EMBEREKET ÉS EGYÁLTALÁN MIÉRT IS TUDJÁK MAGUKRA VENNI EGY-EGY BŰNÖZŐ TETTÉT!!!!


MINDENKI VÉDJE MEG MAGÁT!!! ÉN MEG TUDOM MAGAMAT VÉDENI!! A RENDŐRÖK IS MEG TUDNÁK TENNI, DE NINCS JOG A KEZÜKBEN. AKIK MEG FELETTÜK ÍTÉLKEZNEK FŐKÉNT VÉDJÉK MEG SAJÁT MAGUKAT!

2013. ápr. 20. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!