Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi lenn az első 3-4 lépés,...

Mi lenn az első 3-4 lépés, amit elvárnál az általad preferált párttól, ha nyer vagy "nyerne" a választásokon?

Figyelt kérdés
Azért írtam a feltételes módot, mert minden színezetű embernek kíváncsi vagyok a véleményére!
2009. szept. 25. 07:22
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
Mint már mondtam rendszerváltáskor 1,5 millió ember veszítette el az állását /Én is/mégis újrakezdtük,senki nem halt éhen.Ha csökkentjük az állam kiadásait az azt is jelenti hogy lehet adókat csökkenteni,lehet újra béreket nyugdíjakat emelni mert lesz miből.Szép azt mondani hogy radikális adócsökkentést!jól is hangzik kajálják az emberek ,de amíg nem mondjuk meg hogy miből addig az csak üres lózung.
2009. szept. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 A kérdező kommentje:

A korruopció ellen.

Le kell zárni a múltat, hiszen egy nem stabil alapról történő lépés, csak megingást hozhat és a következő lépés csak korrigálása és nem egy tudatos iránya egy valós és kívánatos célnak. Csak az elszámoltatható képviselő fog egyenesen haladni azon az úton amit ajánlott a választásokon és amire felhatalmazást kapott.

Le kell számolni azzal, hogy ha már bejuttattak valakit a parlamentbe az elmozdíthatatlan, és a választói akarat nem érvényesülhet.

Amíg a pártokat és az ő működésüket nem tisztán az állami pénz, addig nem várhatunk mást, hiszen az erős tőkéscsoportok nem a semmiért támogatják.

Viszont azt is tudomásul kell venni hogy amennyit ma kapnak a pártok az kevés a költségeikre, ezért valós és teljes a összeget ki kell fizetni a költségvetésnek.

Ez viszont nem bevételi kiesés, hiszen ha kellő törvényekkel és szabályzókkal

támogatunk akkor a korrupciónak egy jelentős arányát is megakadályozhatjuk.

Nem lehetséges egy társadalomban a kohézió nélküli érték díjazás hisz az is korrupció csak bújtatott, ezért nem lehet teljesen független díjazása az elitnek.

A költségtérítés szintén egy olyan kiváltság, ami értelmezhetetlen, hiszen mindenki éljen a saját jövedelméből olyan színvonalon, amit megtehet.

Ahogy értelmezhetetlen az is hogy a feladatának ellátásához nélkülözhetetlen

és szervesen hozzátartozó részét külön díjazzuk. Illetve olyan területeken szerezzen informális vagy gazdasági előnyöket, amiért nem felelős.

A képviselők ez irányú szabályzása korrektebb és ellenőrizhetőbb munkát eredményeznek, és az alapja minden továbbinak.

A Magyar állam és parlamenti állapotok és szerkezetek, működési mechanizmusok alapjában a korrupció melegágya.

A párt finanszírozás alapja hogy beengedjük a farkast, aki az ösztöneiből fakadóan felfal mindent a gazdaságunk számára ehető részéből.

Nem csak a direkt pénzszerzés korrupciója jelent problémát, hanem ma már a piacok egészséges és gazdasági alapokon nyugvó mozgásai is.

Egyszerűen nem tud egy hatékony gazdaság kialakulni, úgy hogy a korrupció a piaci szereplőknek más versenyfeltételeket oszt, mint a valós.

Hatalmas pénzek kerülnek így egy szűk csoport kezébe, aki mivel nem legálisan jutott a jövedelméhez csak felhalmoz, (off shore, adó paradicsom,) és nem újra invesztál, ami a tőke alap definíciójának is ellent mond.

Természetesen a jogi szabályozókkal is harmonikusan kell a „reagens” működést létrehozni, ami nem csak fenyeget, hanem tol egy kívánt magatartási forma felé. A politika egy speciális légkör, aminek az a sajátossága, hogy olyan emberek hoznak törvényeket, akik a gazdasági ”evolúció” legmagasabb fokán tudják az a törvényesség keretein belül kijátszani. Ennek lehet egy ellehetetlenítő szabályzása a precedens jog, aminek értelmében nem kell bizonyítani, és nem jár büntetőeljárással. Egyszerűen az erkölcs tisztaságából kiindulva feltételezi, hogy aki körül több esetben kialakultak gyanús körülmények ott apjában törvénysértés történt. Ennek értelmében csak egyszerűsít a precedens törvény, hiszen a bűncselekmény elhallgatása vagy az érintettség is bűncselekmény. A képviselőknek alapvető érdekük fűződik, ezáltal elkerüljék az érintettséget és jelentsék az esetlegesen kialakulni látszó eseteket.

2009. szept. 25. 09:19
 13/34 A kérdező kommentje:

Teljesen más ez a buli mint az.

Akkor volt egy viszonylagosan rendezett társadalom, egy eladósodott állammal.

Ma van egy eladósodott és kizsigerelt társadalom egy hasonló állammal.

90-96 között voltak a nagy munkahely megszűnések, akkor a nyugdíjasok és az alacsony bérszínvonalon fizetettek 1,5 × több reálbérrel rendelkeztek.

Te vállalnád a felelősséget?

2009. szept. 25. 09:27
 14/34 anonim ***** válasza:
Én azt szeretném ha lenne egy igazi magyar politikus /államférfi/aki nem a népszerűséget nézné hanem bátor reformokat hajtana végre,átalakítaná ezt az országot, az ország jövője szempontjából ez nagyon fontos lenne,vállalná azt is hogy a következő választáson inkább elbukik de akkor se enged.A történelemben az Ő neve biztosan fenn maradna mert azt csinálta ami az országnak jó,még ha a munkájának a gyümölcsét majd az őt követő nemzedék aratja is le.
2009. szept. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
Egyébként a korrupció ellenes intézkedéseiddel egyet értek,viszont a képviselők visszahívhatóságát nem támogatom,mert ellehetetlenülne az ország működése,négy évente kell /lehet/véleményt mondani a munkájáról.
2009. szept. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 A kérdező kommentje:

„Egyébként a korrupció ellenes intézkedéseiddel egyet értek,viszont a képviselők visszahívhatóságát nem támogatom,mert ellehetetlenülne az ország működése,négy évente kell /lehet/véleményt mondani a munkájáról.”


Csak letisztulna, ami persze eleinte nem lenne súrlódás mentes!

Pont az a lényege hogy legyen mit vesztenie a képviselőnek és ne az legyen az akcentusa hogy 4 év alatt jól megszedem magam utána meg mit számít!

A visszahívhatóság lényege hogy önfejlesztő!

1 csak választott képviselők ülhetnek a parlamentben.

2 A körzete visszahívhatja természetesen, csak ha merőben eltér a választási programjától,

vagy korrupcióba keveredik . (csak előre megfogalmazott feltételek esetén)

3 A visszahívástól számított 30-nap ra új választások(kampánymentes) a körzetben.

Eredmény: Lesz mit vesztenie a képviselőnek , és a pártjának is hiszen csökken a parlamentben elfoglalt mandátum száma. Ez egy folyamatosan megújuló rendszer lehetne amivel maguknak a pártoknak a minősítése is megtörténne a 4 éven belül.

Mi ezzel a baj

2009. szept. 25. 11:11
 17/34 anonim ***** válasza:
Egy képviselőnek nem csak népszerű dolgokról kell döntenie ,hanem népszerűtlen viszont az ország érdekében szükséges döntésekről is szavaznia kell.Ha kicsi a kormány többség akkor egy-két képviselő visszahívásával akár kormányt is lehetne buktatni,hiszen indok mindig lenne arra hogy miért hívják vissza,ez komolyan veszélyeztetné az ország stabilitását.Négy évente kell véleményt nyilvánítani az adott képviselő munkájáról,a visszahívhatóságot elutasítom.
2009. szept. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
43%

1. A szélsőségek visszaszorítása.

2. A szélsőségek visszaszorítása.

3. A szélsőségek visszaszorítása.

(4.) A szélsőségek visszaszorítása.

2009. szept. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 A kérdező kommentje:

"Egy képviselőnek nem csak népszerű dolgokról kell döntenie ,hanem népszerűtlen"


Miből gondolod hogy a magyar társadalom ostoba!

Nem kell hazudozni hogy majd mi elhozzuk a csodát és amikor meg van a hatalom akkor majd megvonunk támogatásokat, adókat emelünk stb.

Ideje lenne etikusan politizálni, ez a lényege az egésznek. Igen is lehet választásokat nyerni akkor is ha nem vagyunk popuvisták, csak ehez morál kell.

Amíg ennek az alapja nincs meg a legfelsőbb közegben addig csak púder minden mert a polgároktól sem lehet többet várni mint az elittől. Helyre kell állítani az általános közerkölcsöt és itt kell kezdeni.

Ja és szabályozni kell azt hogy mi lehet az indok egy képviselő elmozdítására, nem csak annyi hogy nekem nem tetszik!

2009. szept. 25. 13:10
 20/34 A kérdező kommentje:

"A szélsőségek visszaszorítása"


Kik is a szélsőségesek, és ki dönti el?

És mit oldana meg pontosan?

2009. szept. 25. 13:11
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!