Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért utáljál sokan Bokros...

Miért utáljál sokan Bokros Lajost?

Figyelt kérdés
Én még nagyon fiatal voltam, amikor Ő a Horn.kormány ideje alatt bevezette ezt a Bokros-csomagot. Hallottam már erről több, mindent, hogy ezzel tönkre tette az embereket, de olyat is, hogy ezzel mentette meg az országot a csődtől. Normális válaszokat kérek nem az, hogy valaki szerint mind hülye stb... 19f
2013. ápr. 22. 13:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
13%

Mert minden egyes intézkedése, vagy mondjuk úgy elképzelése a mai napig abból indul ki, hogy a gazdagok szemszögéből jó-e vagy sem. Zéró szociális érzékenység, zéró tolerancia az elesettek iránt.


Oké, hogy az MSZP sem valódi baloldali párt, de legalább a szavak szintjén néha igyekeznek. Bokros viszont maga az elitizmus megtestesítője.

2013. ápr. 22. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%

Olyan intezkedeseket hozott amik fajtak a nepnek, viszont hosszu tavon elonyosek voltak (lettek volna) az orszagnak.


A Bokros-csomag idejen bovli kategoriaban volt az orszag, a csomagja bevezetese utan viszont szinte azonnal befektetesre ajanlott kategoriaba kerult, a multik tobbsege akkor jott be az orszagba es a csomag egy olyan penzugyi stabilitast hozott ami meg az oket koveto Fidesz kormany idejen is kitartott.

2013. ápr. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
33%

mert elinflálta az emberek megtakarításait ... Gondolom arról hallottál, hogy a rendszer váltáskor rengeteg ember ment át ausztriába vásárolni, mert ugyan azért a pénzért vagy még oclsóbban jobb minőségű terméket kaphatott... Pár év elteltével, 95-98 környékére, pedig elértük azt, hogy ugyan az a termék újabb kiadása már 2-3* drágább volt, pedig márkában vagy schilingben alig változott a termék ára ... csak a forintot inflálták el, ezért jöttek a multik is, mert a hiteleke 20-30% kamat mellett hatalmas adósságokká halmozódtak fel és olcsón vehettek piacot és munkaerőt a német multik...

Ezért voltunk vezető ország a régióban mert többiek nem voltak ennyire felelőtlenek kevesebbet privatizáltak, fele annyi volt a kamat...

2013. ápr. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
26%
Bokros pont, hogy hosszútávon tette tönkre a gazdaságot ...
2013. ápr. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
56%

"A Bokros-csomag idejen bovli kategoriaban volt az orszag, a csomagja bevezetese utan viszont szinte azonnal befektetesre ajanlott kategoriaba kerult, a multik tobbsege akkor jott be az orszagba es a csomag egy olyan penzugyi stabilitast hozott ami meg az oket koveto Fidesz kormany idejen is kitartott.



Maradjunk annyiba hogy sok sok a jövőre nézve ambivalens intézkedéssel elkerülte az ország a segedelmével a csődöt.


3 dolog amit valójában csinált.


A FT csúszóleértékelése, az az az árucserearányunk javítása.


A vámtarifa bevezetése.


És a spontán privatizáció.


Ezek így szétszedve és úgy értelmezve tényleg jó megoldásnak tűnnek de!!


Sajnos vagy csúszó leértékelek vagy spontán privatizálok, mert a 2 az egyben miatt alakult ki gyakorlatilag a mai fejlődésképtelen duális szerkezetű gazdaságunk, amiben a magyar oldalon alig alig képződik export és magas hozzáadott érték.


Miért?


Mert a túlságosan erőltetett Ft leértékelés hatalmas alapkamatokat és még hatalmasabb banki hiteleket jelentett. Ezzel párhuzamba a spontán privatizálás egyrészt teljesen kizárta a magyar vállalkozókat és jelentéktelen vételárakkal gerjesztette a külföldiek részvételét a szabad rablásban. Gyakorlatilag Bokros beültette a magyar gazdaságot abba a függőségi hintába ahol mindenáron a nyugati nagytőke az isten, és a magyar gazdaság szereplői szinte teljesen kiszorultak belőle.


Csak nézd meg hogy ma mi a gazdaságunk legnagyobb problémája, ami hatással van az eladósodásra a húzd meg erezd meg politikára a rossz cserearányunk kialakulására, a GDP/GNI abnormáli9s szétválására, a munkajövedelmek alacsony reálértékére.

2013. ápr. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
85%

Engem elég érzékenyen érintett, mégis sokkal inkább elfogadtam az intézkedéseket, mint most.

Mert oké, hogy bevezette a tandíjat (hatalmas összeg volt, 2000 ft/hó, az intézményeknél maradt, és bizony sok hallgatóval szép összeg volt ám havonta nekik), és elvette a gyedemet (akkor csak gyes járt 3 évig); de mellette nem azt láttam, hogy tőlem elvesz, akinek nálam jóval több van, annak meg ad számolatlanul.

Nem járt alanyi jogon a csp, sőt, a gyest is csak bizonyos egy főre eső jövedelem alatt lehetett igényelni.


Szépen lassan feltöltötte a kasszát, amit aztán az utódai nagyon gyorsan el is tapsoltak. Elvették a felsőoktatástól ezt a minimális tandíjat, aztán semmivel nem pótolták a kieső bevételeiket. Gyorsan visszaadták a gyedet, a csp-t annak is, akinek nem volt rá szüksége... ahelyett, hogy mondjuk emelték volna az összeget, és maradt volna csak rászorultsági alapon.


Szóval nekem bizony fájt a Bokros-csomag, de láttam értelmét. A mostani innen elveszek, hogy oda adhassak annyira nem jön be :(

2013. ápr. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

De faca!

Már 3 an vagyunk 54% osak?

Ráadásul hasonló felfogásban.

2013. ápr. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nem tudom, de én nekem nagyon elegem van már a mostani kormányból, a jobbikosok se normálisak, de az mszp is lejáratta magát (ahogyan a demokratikus koalíció és az együtt 2104 is egy mszp poronty.) Valami jó liberális párta szavaznék, de sem az szdsz, sem lmp nem volt igazán liberális. Gondolkoztam ezen a szemén, de hát ungár Klára az elnök ez önmagában a szdsz-es vonal tovább folytatását jelenti. Én egy új arcnak örülnék, de hát nincs ilyen. Aztán hallottam, hogy Bokros új pártot alapít. Utána néztem Bokros munkásságának és elnyerte a tetszésemet. Bár én legjobban egy új fiatal politikai erőnek örülnék, mert Orbán, Gyurcsány, Bajnai, Mesterházy, Vona mind leszerepeltek előttem, ahogyan a Kuncze v. Kóka félék is.
2013. ápr. 22. 13:48
 9/14 anonim ***** válasza:
76%
Bokros az egyetlen politikus, aki magasról tett rá, népszerű-e, vagy hogy az intézkedései milyen fényt vetnek rá vagy a pártra, tette, amit a gazdasági helyzet követelt. Mert elvenni a gazdagabbaktól (mielőtt megkapom, hogy gazdag-gyűlölő vagyok, tőlem is elvett...). Nem arra játszott, hogy jó színben tűnjön fel, mert legközelebb is nyerni kell, nem a népszerűség mozgatta.
2013. ápr. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
34%

Bokros nem érdemel szavazatot hidd el 95ben lett volna esélye a magyart gazdaságot rendbe tenni, de csak első pár évben volt pénzbőség .... utána viszont hiteleket kellett visszafizetni ...

Adósságot akarta a magas kamattal elinflálni, de valójában sokkal súlyosabb problémát gerjesztett, gyurcsányék folytatták ezt a politikát csak már nem volt annyi privatizálható vagyon és az alapkamatot se tudták tartósan 10% fölé vinni, ezért nem volt ennyire érezhető a hatása ... Végül ennek a folyamatnak a koronája a Bajnai imf hitelével zárult, amikor kiderült, hogy mindenki tudja, hogy üres az állam kassza. kiderült, hogy nem tudjuk eltartani magunkat, ezért csak úgy tudunk befektetést csalogatni az országba, ha tovább csökkentjük a béreket az életszínvonalat ... Ez egy kelepce, ahol magyar gazdaságot alárendelték a külföldi érdekekkel ...

2013. ápr. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!