Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti mit gondoltok erről?

Ti mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
[link]

2013. ápr. 22. 23:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%
Ezeket eddig is lehetett tudni, semmi újat nem ír. Amikor ezek létrejöttek, akkor mindenki tudta már: a következő választást a Fidesz nyeri. Elég szép táboruk van amúgy is, aztán ott vannak akik közvetve/közvetlenül függenek a kormánypárttól munka miatt, a nyugdíjasok, akik arra hajlanak amerre a szél fúj (megveszik őket egy szépen időzített ígérettel, választások előtt pár héttel), meg ott vannak az orrukig se látó ostobák, akiket egy 1000Ft-os rezsicsökkentéssel megvesznek. Ha mindez nem lenne elég, farzsebből előrántanak párszázezer külhonit, és ha még mindig kéne (pl egy hajszál a köv 2/3-hoz), akkor simán csalhatnak, mert tényleg ellenőrizhetetlenek. Most ezekután van bárkinek kétsége?
2013. ápr. 23. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Sok szabadidőd van
2013. ápr. 23. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
A "régi" rendszerben is simán nyerné a 2014-es választásokat a Fidesz.
2013. ápr. 23. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
31%

A Fidesz meglepően jó teljesítményt nyújt, minden tekintetben. És ezzel nem igazán lehet mit kezdeni.


De nézzük konkrétan.



1. Médiatöbbség


Ne vicceljünk már!

Minden kormány elvárja a közmédia támogatását.

2002-2010 között gyakorlatilag sokkal keményebb MSZP érdek tükröződött a közmédiában. Arról nem is beszélve hogy a ker médiák erősen balibek.


2. Kampányeljárási szabályok


Hatalmas csúsztatás, hisz keveri a reklámot és a kampány hirdetéseket. Reklámozni bárki reklámozhat és annyiért amennyiért a ker média adja a felületet. A köz TV ben nincs reklám. A ker médiák a kampányból vannak kizárva, hiszen torzítják a versenyt azzal hogy a pártoknak nem egyforma díjért adnak felületet az elköteleződésük miatt. A köz média szabályozott és a kampány idején mindenki egyforma lehetőségeket kap.



3. Fideszre írt egyéni körzetek


Nyilán lehet ilyen variációkat kidolgozni, sőt még azt sem állítom hogy nincs alapja. De! Ez soha nem fogja eldönteni egy választás eredményét. Teljesítmény kell és akkor az ilyen okoskodásoknak semmi értelme nem lesz.

Lehet hogy ami ma kedvez a Fidesznek holnap már nem neki fog.


4. Határon túli szavazók


Ez az ostobaság netovábbja!

AS Fidesz tudja a többiek nem hogy hol vannak külhoni magyar szavazók? Ez komoly? És igen, akibe nem szorult egy minimális nemzeti tudat sem sőt Trianont bohóckodásnak tartja, 20millió Románnal fenyeget, az nyelje le a következményeket nyugodtan. Tessék végre a magyar nemzet érdekei és a magyar nemzet egységének megfelelően politizálni.


5. Megemelt létszámú szavazatszámlálók


Erre meg tényleg nem lehet mit mondani!

Milyen párt az aki nem képes 30-40e delegált szavazatszámlálót felállítani? Arról nem is beszélve hogy ez semmiben nem is korlátozza legfeljebb nem lesz az adott körzetben szavazat számlálója. De akinek nincs 2 aktivistája egy körzetben, annak mi a francnak indulni abban a körzetben?



Az egész egy lózung!


A tények igazolják a Fideszt és nyilván a rezsi csökkentést sem szabad lebecsülni. Az egyénnek is meg van a haszna, hiszen szinte minden rezsiből várható a lefaragás ami évi akár 40-50e ret is jelenthet.

Arról nem is beszélve hogy ha ez nem a multi zsebbe marad hanem a magyar fogyasztásba jelenik meg az a gazdaságnak is jót tesz. Hiszen hiszen ha csak átlag havi 4-5000 ret sikerül megvalósítani az 100milliárdos fogyasztás emelkedés egy évben.


De ha a számadatokat nézzük.

Államadósság (főleg a valutaárfolyam változás tükrében)

Az alapkamat ami éppen ma lett 4,75% ami soha nem volt ennyire alacsony és gyakorlatilag mindenre hatással van.

Az hogy az államháztartás hiánya 2012 ben 1,9% volt.

A GDP alakulása, hiszen lehet hogy enyhe recessziót mutatott de ha az államháztartás hiányával párhuzamosan nézzük ami a valós képet meg mutatja akkor az is nagyon jó. (hitelből növekedni nem sok értelme van, főleg 10% os alapkamat mellett)

2013. ápr. 23. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Joe Makepeace ***** válasza:

Én enyhén szólva nem vagyok abban biztos, hogy a 2010-es kétharmada a Fidesznek nem csalás által lett meg, ugyanis ha emlékszünk arra, hogy a 2002 tavaszi választások szavazatait, még az év augusztusában is számlálták, hogy hátha..., akkor nem lenne annyira meglepő, bár ezt utólag már fölösleges, és nem is lehet 3 év elteltével milyen módszerrel vizsgálni!

Viszont az erdélyi székelyek szavazatai, megtörténhetnek például elektronikus úton is, ahhoz meg, mint már párszor kifejtette egy-két emberke, elég egy jó rendszergazda a csaláshoz! (Az már csak zárójeles, hogy azt nem is értem igazán, hogy ezek mire föl szavazzák meg azt, hogy itt mi mekkora szarban éljünk?! Ráadásul:

1. Ezzel a laza lendülettel akkor akár a lengyelek is mehetnének majd Fehéroroszországba szavazni,

2. Mi majd mehetnénk szavazni az erdélyi önkormányzati választásokra, hiszen az elvileg magyar terület,

3. A Fletónak totál igaza van abban, hogy ő mint pápai, milyen jogon menne most Pápa városába szavazni majd jövőre az önkormányzati választás(ok)on, amikor jelen pillanatban budapesti lakos!

A Viktor bácsi nagyon jól tudja, hogy örül ha nem bukik meg jövőre (mi már kevésbé örülnénk neki, ha nem bukna meg), de hogy kétharmada nem lesz (ezek után ebben az országban szerintem a következő 100 évben senkinek amúgy), az tuti, de még azt gondolja, hogy a székelyekkel együtt talán!


Én egyébként azon gondolkoztam mostanság, hogyha mondjuk Burkina Faso-ból idejönne egy ember, és feltéve ha azonnal élhetne a szavazati jogával, és minden magyar állampolgárt megillető jogaival (tehát rögtön megkapná a magyar állampolgárságot), és pont jövőre a szavazás előtt érkezne, és úgy hogy fogalma sem lenne az ország múltjáról, helyzetéről, a gazdaság jelenlegi állásáról, de tudná hogy itt akarja leélni élete hátralévő részét, és meghallgatná a TV-ben mondjuk a Viktor, A Fletó, és a Gordon programjának a bemutatását a saját szájukból, vajon kire szavazna?!

2013. ápr. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A Fidesz 2014-ben egyébként is nyerte volna a választásokat, csak az arányok lettek volna mások a 2010-hez képest. Ez a link annyit bizonyít, hogy sokkal könnyebben fognak nyerni, mint 2010-ben.


Nem vagyok fideszes. Jobbikos vagyok. De azért azt hozzá kell tenni, hogy az előző hozzászóló szociáldemokratának tartja magát, és az egész itteni tevékenysége abban nyilvánul meg, hogy a Fideszt szidja. Bármilyen kontextusban szóba kerül a Fidesz, csak szidja. Mindenki tudja, mindenki tudta, hogy a Fidesz mit fog művelni, ha megkapja a 2/3-ot. Megkapta? Megkapta. Most hiába elégedetlenkedik mindenki, a szavazók többsége döntött így. És ez vastagon köszönhető az MSZP-SZDSZ-nek, mert pont, hogy az ő 8 éves ámokfutásuk miatt kapta meg ezt a felhatalmazást a Fideszt.


Szóba kerül az alkotmányozás, hogy erre nem kapott. Dehogynem, a 2/3-ad erre is feljogosítja. Mindenre feljogosítja. Ezért teheti meg azt is, ami a kérdésben szereplő linkben van.


Nem szeretem a Fideszt, sem az MSZP-t, sem a többi pártot, ami 2010-ig a parlamentben volt, vagy éppen kormányzott. De eszméletlen képmutatásnak tartom azt, hogy most mindenki fel van háborodva a Fideszen, hogy miket művel. Az, aki más pártra szavazott, kénytelen elviselni a Fideszt, de neki valóban van joga kifogásolnia. Na de az, aki rájuk szavazott, vagy el se ment szavazni? Az milyen alapon?


Minden törvényt a saját maguk kényük-kedvük szerint hoznak, nem az emberek és az ország érdekében, de őket választotta a nép. Mindenki úgy csinál, mintha a Fidesz valamiféle puccsal került volna hatalomra. Pedig 2010-ben az emberek többsége őket akarta. Ez az igazság.


Én sem, és még sokan nem őket akarták, hanem más pártokat. Én a Jobbikot. És őket is szeretném továbbra is. De azok, akik a Fideszt akarták 2010-ben, most ne ők legyenek a leghangosabbak, hogy a "Fidesz így, a Fidesz úgy".

2013. ápr. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Joe Makepeace ***** válasza:

Az előttem szóló most nem értem mit kifogásol a hozzászólásommal kapcsolatban?

Egyébként a kétharmadról meg annyit, hogy az nyugaton azt szokta jelenteni, de úgy általában a civilizáltabb országokban is, hogy nem élnek vissza vele, és nem kell senkinek erre "figyelmeztetnie" a regnáló vezetést, pláne nem külföldről! Itt meg gyakorlatilag azt jelenti (legalábbis őszerintük), hogy az emberek 33%-a véleménye le van szarva!

2013. ápr. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A 2/3-ról annyit, hogy bármire feljogosít. Írtam, hogy Viktorról mindenki tudta, hogy kihasználná. És megkapta? Igen. Szóval nem értem, ezen mit háborodik fel mindenki. Használja fel, de akkor a nemzet és az emberek érdekébe, de a saját politikai bebetonozására. Engem csak ez zavar, hogy csak és kizárólag erre használja fel.


Makepeace-ról meg csak annyit, hogy szidja a Jobbikot is orrba-szájba, ami egy dolog, de amikor egy kérdéshez azt írta, hogy Iránban valószínűleg nem is ismerik a Jobbikot, aztán írtam, hogy iráni befektetők voltak gyöngyöspatán, elhallgatott. Kicsit később meg ugyanúgy állította egy másik kérdésnél, hogy Iránban tuti nem ismerik a Jobbikot. Nincs veled bajom, csak hiteltelen vagy. Ennyi.

2013. ápr. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
de ne a saját politikai bebetonozására.*
2013. ápr. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"2002-2010 között gyakorlatilag sokkal keményebb MSZP érdek tükröződött a közmédiában."


Ekkorát hazudni... -.-

2013. ápr. 27. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!