Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért azok az emberek hagyják...

Miért azok az emberek hagyják el az országot, akik itthon is jól keresnének?

Figyelt kérdés
Mérnökök, informatikusok, képzett/versenyképes szakmunkások...
2013. ápr. 24. 19:09
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
94%
Mert külföldön megfizetik rendesen a munkájukat.
2013. ápr. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 A kérdező kommentje:
De épp ezért nem értem. Egy mérnököt, CNC forgácsolót itthon is jól megfizetnek.
2013. ápr. 24. 19:15
 3/47 anonim ***** válasza:
96%
Külföldön mindegyik 3-4-szeresét keresi és a munkáját is jobban megbecsülik, de magát az embert is. Hát ezért.
2013. ápr. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
89%

#2

Jól? 200-300 ezer forint bruttó az távol van a jótól. Jobb helyeken alsó hangon háromszorosát kapod.

2013. ápr. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
100%

Legtöbbször azért, mert lehet, hogy itthon nincs semmi kapcsolatuk, és ma csak a haveroknak van munkája.


Kint többet tudnak amúgyis keresni, lehet, hogy itthon a nulláról kezdenének, ott pedig minuszban, de amikor felérnek a magasba, akkor ott hegyi levegőt szívhatnak, míg itt csak a városi szmogot, ha érted mire gondolok.


Lehet, hogy van kint valamilyen ismerőse, akkor már megéri.


Van egy pár ismerősöm, aki a "Magyar mentalitás" miatt ment el, legalábbis elmondása szerint. Aztmondták, hogy itt az utcán 3 féle embert találsz:

1. Aki belédköt mindenképp, vagy ha rosszabb kedvében van, megkésel.

2. Szomorú, lehangolt, lefelé néző fejeket.

3. Túlcsicsázott "plázacicákat" és alfahímjeit.


Aztmondja, hogy ott is van mindegyikből, de a nagy tömegben eltünnek, és 10000000 emberre jut 1 késelős, szóval csak akkor halsz meg, ha nagyon szar a szerencséd, itt pedig 1 magyarra jut 7 kisebbségi, szóval elég nagy esélyed van arra, hogy meghalj egy kés által.

Francba, ezt nem kellett volna leírnom, most törölni fogják a kommentet, meg le fogják pontozni...na mindegy.

2013. ápr. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
95%
Nem csak a jól keresők hagyják el az országot, mindenki megy, aki tud. Egyébként a sok pénznél is van több.
2013. ápr. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
96%

"versenyképes szakmunkások"

Hát én szakács végzettséggel kerestem volna itthon bruttó 90ezer forintot 12 órában.

És ez ugyebár nem a szakmunkás minimálbér.

Haverom úgy járt hogy felvették dolgozni,de próbaidőre,majd napi 10-12 órába dolgozott és kapott kézhez 70ezert.

Mondta a főnök ha nem tetszik el lehet menni,van utánpótlás.

És sok hely így tartja fenn magát.

Ismerősöm kint külföldön a többszörösét megkeresi.

2013. ápr. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
100%

Ja még annyit hozzátennék hogy mindenhol kérik a többéves tapasztalatot.

Mindenhol azért utasítanak vissza mert nincs meg a tapasztalat.

De ha sehova nem vesznek fel,akkor honnan a fenébe lenne?

Az ideális munkavállaló a munkáltató szerint:

2013. ápr. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
100%

ez lemaradt:

Az ideális munkavállaló a munkáltató szerint:

20 éves,40 éves munkatapasztalattal rendelkezik,van 4 nyelvvizsgája,nincs családja stb...

2013. ápr. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
79%
Én egy átlagnál jóval nagyobb jövedelmet, biztos munkahelyet hagytam Magyarországon. Hogy miért jöttem el a biztosból a bizonytalanságba? Az élhető környezet, a normálisabb emberi kapcsolatok miatt, a magyar mentalitás miatt, a gyerekeim jövője miatt, stb.. Nem bántam meg.
2013. ápr. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!