Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Magyar Narancs a Fideszt...

A Magyar Narancs a Fideszt támogató avagy ellenző újság?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 24. 19:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Inkább ellenző... :
2013. ápr. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%
Gondolom a neve a Tanú címú filmben látott "magyar narancsra" utal, ami valójában citrom volt.
2013. ápr. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 rémuralom ***** válasza:
100%
Ellenző. Egyszer láttam a címlapjukon egy citromot, amely köré az volt írva, hogy "Magyar narancs nem narancs. Már a színe sem az."
2013. ápr. 24. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
19%
szdsz,liberális,magyarellenes,fideszaláásó
2013. ápr. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 PHP de kóder! ***** válasza:
91%

tehat csak a fidesz magyar?


szegeny zombi

2013. ápr. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Komplikato ***** válasza:
100%

Látom nyeretlen kétévesek vitatkoznak, nekem még nem szelektív az emlékezetem:


"1989. október 14-én jelent meg először a radikális és az akkor még liberális beállítottságú Fideszhez közel álló fiatalok lapja. Eredeti szándékok szerint az újság szerkesztése bázisdemokratikus alapon zajlott volna, ám ez az elképzelés hamar meghaladottá vált. 1990. nyár elejétől Bojár Iván András főszerkesztésével, kétheti rendszerességgel jelent meg. Bár a Fidesz-től való elválás 1990 nyarán megtörtént, a köztudatban mégis sokáig egyértelműen Fidesz-lapként tartották számon – aminek a kezdetekkor volt is némi alapja: közös iroda, személyi átfedések, világnézeti hasonlóság, a Soros Alapítvány támogatása; illetve a Fidesz „narancsos kampánya” is erősítette az érzést"


A Magyar Narancs a FIDESZ újságja volt, azért lett pont ez a neve, nem tudom feltűnt már a pártnak mi az alapszíne? csak ugye a párt alapító tagja az évek során 180 fokos fordulatot (szélkakas effektus) futottak be a ideológiai szinten. Az újság meg nem.


[link]


Így eshetett meg, hogy "párt lapból" ellenzéki lett.

2013. ápr. 25. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 rémuralom ***** válasza:
63%

"A Magyar Narancs a FIDESZ újságja volt, azért lett pont ez a neve, nem tudom feltűnt már a pártnak mi az alapszíne?"


Nem voltam tisztában a lap történetével, de a Fideszhez való jelenlegi viszony megállapításához erre nem is volt szükség. A párt színe alapján történő névválasztást pedig akár gúny is lehetett volna, A tanú c. film alapján. Nem tudom, a filmre emlékszik-e nyeretlen nyolcvanéves tekegyelmed, de abban a magyar narancs a Párt valóságtól való elrugaszkodottságának szimbóluma.

2013. ápr. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!