Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Igaza van Demjánnak, hogy az...

Igaza van Demjánnak, hogy az embereket képességeik, és nem a vágyaik szerint kellene támogatni?

Figyelt kérdés
[link]
2013. ápr. 24. 23:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Van benne igazság. Én úgy gondolom, már az iskolában is képességorientált tanítás kéne akár már az általános iskola utolsó éveiben, de legkésőbb középiskolában.

Ha mondjuk valaki egy fizikus-matematikus zseni, de képtelen megbírkózni egy verselemzéssel, akkor ezért ne bírja befejezni a középsulit, mert irodalomból folyton meghúzzák? Vagy ha át is bukdácsol, akkoris veszítsen egy rakás felvételi pontot olyan tantárgyak miatt, amihez egyszerűen nincs semmi érzéke vagy tehetsége, de amire semmi szüksége nem is lesz?

2013. ápr. 25. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

szerintem az az ideális, ha mindenkinek jut valami. és a tehetségesnek akkor jut több, ha azt úgy használja fel, hogy aki kevésbé tehetséges, kevésbé ügyes annak is több jusson. vagy legalább valami minimum.


szerintem szörnyű ami most megy, hogy aki alul van az gyakorlatilag tolódik a kinyiffanás felé. itt a gyakori kérdéseken olvastam olyat a minap, hogy nincs pénze valakinek megvenni az antibiotikumot a gyerekének(mert egyáltalán nincs pénz otthon), mivel kezelhetné házilag. szerintem az, amikor a szegényeknek már az egészségére megy rá ez az egyenlőtlenség, az már nem játék. a rengeteg ember, aki nem tud fogpótlást csináltatni is ezt mutatja. szörnyű és zavarba ejtő látni a fogatlan embereket.

2013. ápr. 25. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Van benne igazság, csak előbb egy olyan alapot kellene megteremteni ahogy az átlagos képességűek is probléma nélkül megélnek.


A másik hogy ez egy rendszervarézsló, a kapcsolataira épített bőven kritizálható gyarapodású "ember" szájából nagyon nagyon furcsa.

2013. ápr. 25. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A magyar oktatás egy nagy rakás gumibogyó. Teljesen célszerűtlenül történik benne minden, mondjuk ez Magyarországon minden másra is igaz...
2013. ápr. 25. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Igaza van.


Átvehetnénk ,északi barátaink , a finnek oktatási rendszerét, ami a világon a legjobbnak számít.


A diákokat pedig ösztönözni , rávenni ,hogy azt tanulják amiben tehetségesek.

2013. ápr. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha nem egy másik diploma felé lökdösné őket még igazat is adnék neki.


Demján Sándor szerint középszerű vagy rosszabb mérnökökre, reálosokra van szükség azokból elfér a pocsék is valahol, a művészekből nem. Abban viszont igaza van, hogy a köz és felsőoktatással kéne kezdeni valamit.

2013. ápr. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én dolgoztam nála. Tudnék mesélni, de csak annyit mondok, hogy őt a képességei tették naggyá és a vágyai vezették oda, ahol most van! Senki ne adja fel, bármiért is küzd! A saját példámból kiindulva mondom ezt. Öt éve majd éhen haltam, de a képességeimnek köszönhetően ma már egy sikeres vállalkozásom van! Ne adja fel senki, soha!
2014. jan. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!