Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A dohányáruk árrését 3-ról...

A dohányáruk árrését 3-ról legalább 10 %-ra növelik a trafikpályázatok lezárása után. Ez így mennyire korrekt?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy költői a kérdés, de kíváncsi lennék a véleményekre. Én hallottam több kereskedő nyilatkozatát még a pályázati időszakban, meg utána is, akik elmondták, hogy azért nem adtak be pályázatot, mert a 3 %-os árrésből nem lehet kitermelni a forgalmazás költésegeit és a koncesszió díját. Most, miután az ennek ellenére pályázó fideszes haveroknak kiosztották a trafikokat, jön hirtelen Lázár János, aki egyéni indítvánnyal 3-ról 10 %-ra emeli az árrést.


[link]



2013. ápr. 25. 23:14
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Korrektségről itt beszélni nem lehet.Sajnos én is szenvedője vagyok a fidesz legújabb trükkjének.22éve csinálom(csináltam)a dohánykereskedelmet ,először azért nem pályáztam,mert kétséges volt a jövedelmezőség,aztán egy "jóember" megsúgta a tutit,hogy fölösleges pályáznom,esélytelen vagyok,majd felvázolta hogy is lesz....aztán az lett.Emberünk érdekeltségeinek 25beadott pályázatából 24 nyert,az az egy csak azért nem ,mert egy régi ismerőse megkérte,hogy ha nem gond a lánya vállalkozását ne tegye már tönkre,így arra a helyre pályázott ugyan,de "beszólt",hogy jó legyen.

Az árrés növelés egyértelmű áremelés,más nem is lehet,mert:az állam egyetlen fillérről sem mond le,a dohánygyárak,akik egyben forgalmazók is,már eddig is 10%alatti árréssel dolgoztak,tehát ők sem fognak engedni,legalább is 10%-ot biztosan nem,de nem kell messzire menni. Mikor bejött a fix ár,akkor 8,5%volt az árrés,aztán áremelésről áremelésre a gyárak csökkentették szépen,mondván mi is vállaljunk valamit belőle és egyetlen miniszternek se jutott eszébe,hogy szivén viselje az akkori trafikosok megélhetését.

De mit is várhatnánk egy olyan ország minisztereitől,akik annak ellenére,hogy polgárainak kilátásai egyre gyászosabbak,ők 500ezres divattáskákból kotorásszák ki az A6-os Audi kulcsát és közben kivillan a 3 milliós karóra.

2013. ápr. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Siralmas, de azért talán neked lehet valami megoldás. Tegnap az ATV-ben egy jobbos politológus arra a kérdésre, hogy hol vannak a nyertesek között a rokkantak, a tartósan munkanélküliek stb., akik előnyben részesítését ígérték az elején, így válaszolt: Hát biztos nem a nyertes pályázók fognak személyesen benn ülni a trafikban. Majd felvehetnek munkanélkülieket, rokkantakat. Ne ítélkezzünk előre, majd meglátjuk. Talán ilyen alapon, akkor téged is felvesz majd egy új trafikbáró, hogy havi 70-ért ücsörögj neki a trafikban.
2013. ápr. 27. 09:15
 13/13 50felett ***** válasza:
100%

Egyszer nem is olyan sokára eljön egy szép nap,amikor

mindenért meg lehet fizetni, a fülkékben, és az lesz az igazi "FÜLKEFORRADALOM"

Ébredj Magyar!!!!!!!!!!!!!!!!!


"Talpra magyar, hí a haza! Itt az idő, most vagy soha! Rabok legyünk vagy szabadok? Ez a kérdés, válasszatok............



2

2013. máj. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!