Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vissza a szocializmust?

Vissza a szocializmust?

Figyelt kérdés

mért jó a kapitalizmus? én bele születtem ebbe hála nektek, és a nagy rendszer váltóknak (köszi szépen, sikerült jól elrontanotok mindent)

liberális piacgazdaság?

liberális parlament?

próbáltak volna meleg felvonulást rendezni régen a nép pénzéből helybe agyonlőtték volna őket...

próbált volna a cigányság lopni uborkát a szegény öreg ember kertjéből (aki áramot vezetett bele) hát ott helybe felnégyelik őket

bizonyos szabadságjogokról lehet le kéne mondani de rend lenne, béke lenne... meg amúgy is mire van ez a fene nagy szabadság... csak elzüllik az ország tőle

bár csak modern formába újra megjelenne, ez a szép eszme... és újra teli torokból énekelnénk a forradalmi dalokat, hogy a naplopó burzsoá képviselőkre rádőlne a parlament:)

mert ami most van az undorító...


2009. szept. 27. 01:44
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
82%
szóval vasfüggöny mögötti diktatúrát szeretnél? hiánygazdasággal összekötött államkapitalizmust?
2009. szept. 27. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
80%

figyusz, beteg vagy, sztem vizsgáltasd ki magad, tudod te miről beszélsz ?????????????

sztem fogalmad nincs .........

és azért egy dolog, légyszi ne keverj itt szezont a fazonnal, a melegeket a cigánylopással .... komolyan nem vagy tiszta

2009. szept. 27. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
92%
amúgy meg énekeld csak a forradalami dalokat és kádár képe előtt tisztelegj is, de csak otthon !
2009. szept. 27. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
82%
Jobb,ha beletörődsz,hogy a kapitalzmus ilyen!A gazdagok még gazdagabbak lesznek,a szegények pedig még szegényebbek.Igaz,hogy ha nincs lakásuk,nincs mit enniük,akkor vígasztalódhatnak azzal,hogy szabadon szidhatnak minden pártot,politikust,és akár mozgalmi dalokat is énekelhetnek.Igaz ettől még nem lesz kenyér a szájukban.És a képviselőkre sem fog rádőlni a parlement.
2009. szept. 27. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
71%
igen, a nemzetit
2009. szept. 27. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
89%
Drága barátom a szabadság a legnagyobb dolog a világon,Én több évtizedet éltem az átkosban is,hidd el akkor sokkal rosszabbul éltek az emberek,nem volt semmi.Az emberek akkor is hónapról hónapra éltek,fizetés előtt már senkinek nem volt pénze.Persze a rezsi kisebb volt mert nem volt gáz,telefon,számítógép,színes tv,de még hűtőszekrényhez is csak nehezen lehetett hozzáférni.Senki ne sírja vissza azokat az időket.
2009. szept. 27. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
92%

Szerény véleményem szerint a demokrácia olyan népnek való, aki

1. Tud a vele járó szabadsággal és választásjoggal felelősségteljesen élni.

2. Ha az 1. pont nincs meg, akkor az állam pénzügyileg elég jól álljon ahhoz, hogy ezt ellensúlyozza.


Nálunk tény, hogy egyik sincs meg. De azért nem hiszem, hogy szocializmus kéne... A probléma inkább az, hogy az emberek igen nagy része a szocializmus végén csak abban "váltott rendszert", ami neki jó.


Nem kötelező dolgozni, mert állambácsi ad segélyt.

Lehet adót csalni, mert az én pénzem, nem állambácsié.

Lehet szidni az összes kormányt, mert ők tehetnek mindenről (ebben még talán igazság is van :D).



Szóval szerintem gondolkodásmóddal és nem a rendszerrel van elsősorban gond, bár tény, hogy a rendszeren is rengeteget lehetne/kéne változtatni! És persze a parlamenti tisztogatást én is támogatám, még ha nem is ilyen radikális módon... végre felújították azt a szép épletet, ne az dőljön rájuk! :)

2009. szept. 27. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
100%
Van amiben jó lenne, de van amiben nem... Jó lenne, mert pl. nem lenne ennyi munkanélküli, és olyan, aki ne akar dolgozni... nem lenne jó, mert azért voltak akkor kemény diktatorikus dolgok is...
2009. szept. 27. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
72%
Én egyetértek a kérdezővel. Csak nem internacionalista és kommunista alapokon álló szocializmus kellene hanem nemzeti és erkölcsi alapokon álló.
2009. szept. 27. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
77%

Gyerekek ! Baj van a fejekkel!

Nem lenne jó a kommunizmus és nem is fenntartható ez 100% .

De hol van itt nálunk kapitalizmus?

Ami nálunk van az egyfajta diktatórikus fél átmenet a kommunizmusból a protekcionista neoliberalizmusba! Én jelét sem látom az igazi kapitalizmusnak sajnos!

Pld A kapitalizmus alapja a szabad verseny! Hol van az itt? (neolíb protekcionizmus van)

A másik a túlgondoskodó állam (kommunizmus) ami sajnos szintén a versenyképesség ellen van!

Ezt is le kellene nyesegetni és azt is, ahoz hogy kapitalizmus lehessen.

Nem kiszolgálni a globalista törekvéseket, és nagyobb teret engedni a teljesítménynek a szociális gondoskodás helyett. A baj hogy ez egyrészt az elit érdekeit sérti és másrészt, a társadalom érdekeit.

Valahol középen kellene megtalálni a megoldást. De ezt sajnos nem látom egy párt választási ígéretei között sem. Talán a jobbik aki a legközelebb állhat hozzá, mert nincsenek érdekcsoportjaik.

2009. szept. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!