Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Horthy Miklóst miért aggatják...

Horthy Miklóst miért aggatják fasiszta és antiszemita jelzőkkel az ilyen Dániel Péter - félék?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 30. 17:04
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
55%
Biztosan azért mert ö a miniszterelnöl ur példaképe.
2013. ápr. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
72%
Dániel Péter szélsőbaloldali nézeteket vall, azért.
2013. ápr. 30. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
17%
Mert antiszemita volt! Ha nem is volt fasiszta, de együttműködött Hitlerrel. Neki köszönhető több ezer magyar katona halála.
2013. ápr. 30. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
51%

Dániel Péter Gyurcsány fan.

Ezzel minden megvan mondva.


Hála Isten elhagyta az országot ez a szenny ember ,követhetné a többi hasonló is.

2013. ápr. 30. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
58%
Mert tudatlan vérkretén nyomorékok, történelemkönyvet se fogtak még a kezükbe, de túl sok a szabadidejük sajnos, és ha már mással nem tűnhetnek ki a senkik közül, marad a bolsevista lózungok és gyökérségek mantrázása.
2013. ápr. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
26%

"Mert tudatlan vérkretén nyomorékok, történelemkönyvet se fogtak még a kezükbe,"


Ti, szélsőjobbosok sem sokat.

2013. ápr. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
67%

Nem-e? Érdekes módon nekem még úgy tanították, hogy Horthy NEM akarta átengedi az országot Hitlernek, és önerőből akarta visszacsatolni az elveszített országrészeket.

Hogy Otto Skorzeny és brigádja elrabolta a fiát ,és kikényszerítette belőle a csatlakozást, arról is persze ő tehet. Keresd elő a padlás zugból a törikönyvedet és olvasgasd (bocsánat...olvasgaZSd!!!!) kicsit, jót fog az tenni. Aztán lehet teli torokból nácizni, rasszistázni, fasisztázni, trappistázni, tőletek úgysem várok mást.

2013. ápr. 30. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
86%

17.36. Nem tudom, te milyen történelemkönyvet olvastál. De Horthy fiát NEM akkor rabolták el, amikor nem akart csatlakozni Hitlerhez! Akkor még István fia is élt.

Akkor rabolták el a kisebbik fiát, Miklóst,, amikor 1944. okt.l5-én bejelentette, hogy a magyarok kilépnek a háborúból.

Mivel éltem akkor, hallgattam a rádión a bejelentését, azért emlékszem erre.

2013. ápr. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
83%
Ez így is van. És mit gondolsz, miért akartak kilépni a háborúból? És miért nem engedték amblokk a német csapatok átvonulását se az ország területén? Horthy abszolút nem szimpatizált a németekkel, sokkal inkább az angolokkal (a szovjetekkel érthető módon nem). Már a bécsi döntések előtt azon ügyködött, hogy külföldi beavatkozás nélkül vissza tudja szerezni a területi integritását. Gömbös Gyulából előbb kinézem hogy náci volt, mint Horthyból...
2013. ápr. 30. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
78%
Horthy egyáltalán nem volt se fasiszta, se antiszemita. Nem szimpatizált Hitlerrel, nem azért voltunk szövetségesek, mert fúúú de jó volt. Inkább volt ez kényszerszövetség! Egyébként több tízezer zsidót mentett meg, amikor megakadályozta a pesti gettó internálását. Dániel Péter egyébként egy tudatlan, buta alak. Kb. annyi esze van, mint egy marék szárított lepkének. A kérdésre válaszolva: politikai okokból.
2013. máj. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!