Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen problémákat rejthet...

Milyen problémákat rejthet az, hogy az iskolákat- egyetemeket (oktatást) nem a diákok igényeit, hanem az ország-állam érdekeit elégítik ki?

Figyelt kérdés

2013. máj. 3. 14:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Tönkremegy az oktatás?
2013. máj. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
15%
A diákoknak az lenne az érdeke,hogy a tanárok feleljenek és írjanak dolgozatot,nem de?Egy éretlen kiskorú, fiatalkorú mióta tud dönteni érdemlegesen?
2013. máj. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 ConnectCare ***** válasza:
100%

Szerintem értem a kérdést, de lehet, hogy mégsem, ha félreértem, bocsi!


Ha az oktatási rendszer nem a gyerekek számára akar minél többféle választási lehetőséget adni, hanem azt vizsgálja, hogy a gazdasági (rosszabb esetben politikai) céljai érdekében milyen képzettségű emberekre van szükség, akkor annak annyi hátulütője lehet, hogy a gyerekek hiába akarnak tűzoltó lenni, meg katona, s vadakat terelő juhász, nem lehetnek, ha az nem hiányszakma. Kicsit ez van most pl. a jogi képzéssel. A gyerek a "ráerőltetett" szakmában lehet, hogy nem is fog annyi hasznot hozni, mint abban, amit választott volna, ha tehette volna. Na meg tudjuk ezek az államilag szabályozós dolgok mennyire hatékonyak! :)


Szóval szerintem a fő probléma, hogy elveszi a gyerektől annak a szabadságát, hogy eldöntse, hogy mi akar lenni (vagy ha Diákhitelezik, míg él fizethet).

2013. máj. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A diákok érdeke, hogy magas színvonalú oktatásban vegyenek részt és ne pártpolitikával tömjék a fejüket. Hogy jó tanárok tanítsák őket, ne pedig olyanok, akiket csak ideológiai okokból neveztek ki.
2013. máj. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kérdésedben sok a t betü. Ezért nem értem, hogy ki kit akar kielégiteni?
2013. máj. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Be kellene szüntetni minden olyan iskolát/tanfolyamot, ami nem ad piacképes végzettséget. Ezáltal az oktatás színvonala is emelkedne + nem tudnák a kamuoktatásban részt vevők létszámával szépíteni a munkanélküliségi statisztikát.


Az értékesítési szemléletet is be kellene venni az alapoktatásba + a tárgyalási technikát, hogy a pályakezdők (és folytatók) ne vérezzenek el az állásinterjúkon. Bértárgyalásról már nem is beszélek, van egyáltalán olyan iskola, ami felkészíti a diákokat egy ilyen szituációra?

2013. máj. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Honnan tudjuk, hogy mi lesz piacképes 10 év múlva?

Hiszen ez alapján a mostani piac igényeit elégítenénk ki, és mi van azzal, aki a mai piacban életképes foglalkozással rendelkezik, de 10 év múlva már nem lesz az? Az tanuljon újabbat? Hogyan tanuljon újabbat, amikor államilag korlátozva van a támogatott félévek száma? Gyűjtögessen szorgalmasan, hogy tudjon majd tanulni, ha a szakmája elavult?

Illetve a magyar piacot, vagy a külföldi piacot akarjuk kielégíteni? Ide csalogatjuk az adott iparágakat azzal, hogy itt van munkaerő? Ők nem fogják azt mondani, hogy ezek friss munkaerők, és nincs tapasztalatuk? Illetve mi a biztosíték, hogy nem viszi ki a profitot? Ha kiviszik, akkor ez megint kizsigerelés, nem?


Hogyan nő az oktatás színvonala azáltal, hogy piacképes szakmákat add, amikor a tanári kar nagy része még mindig a régi rendszer híve/gyermeke? Képesek ők a piacképes oktatásra?


Még egy kérdés: ha a következő kormánynak mások az elképzelései a gazdaság jövőjéről- gazdaság igényeiről, akkor más szakmákat fog preferálni?

2013. máj. 5. 12:29
 8/8 anonim ***** válasza:

Lassan ideje lenne felkészülni az erőforrás alapú társadalom kiépítésére. És itt most nem a hagyományos energiaforrásokra gondolok, hanem a megújuló energiára. Enélkül ugyanis nagy bajban leszünk, konkrétan elsivatagosíthatjuk a Földet.


Ha valaki gyakran utazik 150-200 km-eket, könnyen felmerülhet a kérdés, hogy miért nem tudunk még teleportálni? A lineáris utazás (szerintem) már nem izgi, vagy ha ez a többségnek tényleg megfelel, nem értem, miért nem térünk vissza a szalagos magnókhoz és a VHS kazettákhoz.

2013. máj. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!