Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti is látjátok a párhuzamot...

Ti is látjátok a párhuzamot az osztrák és a magyar fizetések között?

Figyelt kérdés

Tehát itthon 100 ezerből elvagy egy alap szinten. Olyan mint kint az 1000 Euró.

Itthon 150 ezer már jónak számít, ahogy kint is az 1500.

200 nettótól felfele már király vagy, ahogy a 2000-től is.

Persze kicsit sarkított, mert, ahogy emelkedik az összeg, a megtakarítható pénz is nő.

De azért durva nem??


2013. máj. 3. 18:24
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Utólsó: Olyan dolgokat szeretnél összehasonlítani, amiket nem nagyon lehet, mert én pl ingyen végeztem a fősulit, ott meg tudtommal elég rendesen fizetni is kell, meg infrastruktúra szempontjából is mi jelent neked minőséget? Az, hogy jobban néz ki a busz, vagy az, hogy elvisz akár hajnali háromkor is egy órán belül oda ahova szeretnél menni, mert nem mindegy. Nagyon sok az ilyen jellegű különbség, és nekem pont ezért tetszik a kérdezőnek az összehasonlítási módja, mert lehet, hogy nem konkrét adatokat viszonyít egymáshoz és nem egy közgazdász szemszögből közelíti meg a dolgokat, de az eredmény mégis nagyjából reális, sőt reálisabb annál, mint amit azok mondtak nekem előzetesen, akik nyers adatokat hasonlítgattak össze. Ha én fogyasztóként azt érzem a zsebemen, amit leírt, akkor ez valósághűbb összehasonlítás annál, mintha megpróbálnánk összehasonlítani mutatókat, nyers adatokat.
2013. máj. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Ez egy elég rossz összehasonlítási alap.Én elég sokat járok Ausztriába az albérlet és a szórakozás az drágább náluk.De átszámítva egy sima munkás ember meg keresi a 400ezer forintot.A benzin meg az élelmiszer meg semmivel sem drágább náluk mint nálunk.
2013. máj. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

"Magyarországon nem is szar a helyzet, csak panaszkodik mindenki féle, de azért nem ilyen egyszerű a képlet."


Nem igazán, mert akkor azt mondta volna, hogy a "minimálbér mindenhol minimálbér!!444"


A helyzet az, hogy ha Mo-on egy egyszerű 8 általános takarítónő is havi ~110e huf-ot keresne 1 műszakban, amit 14x kapna meg akkor szerintem senki nem panaszkodna.


Amúgy Magyarországgal csak 2 gondom van.


a) Több korház kenne, szóval nem csak Sopronba és Győrbe kell egy, hanem jól jönne Kapuváron és Csornán is.


b) Banki hitelek kamatai. Ausztriában ha pl. felveszel 10000 eurót akkor max. olyan 11000-et kell visszafizetned. Ha itthon veszel fel kb. 1 milliót akkor valahol olyan 1,5-1,6 millió körüli összeget fogsz visszafizetni (ha nem többet).

2013. máj. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!