Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Honnan lehet tudni, hogy nem...

Honnan lehet tudni, hogy nem azok nyernek a pályázaton, aki legjobb pályázatot adta be, illetve aki a legtöbbet vállalja?

Figyelt kérdés
Miért kell garantálni, annak a trafikosnak is a tovább működését, aki esetleg kevesebb ember foglalkoztat vagy rövidebb nyitvatartási időt kínál ? honnan tudjuk, hogy ezek az emberek kedvezőbb pályázatot adtak-e be, mint a konkurens?

2013. máj. 4. 14:23
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
Elég egyszerű a dolog. Hogyha normálisan bírálnák el a pályázatokat, akkor matematikailag szinte esélytelen lenne, hogy ha győztesek 98%-a kormánypárti politikus, vagy azok családtagja, barátja lenne.
2013. máj. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A fidesz pár nap alatt összehozott egy törvényt és el is fogadta hogy az ilyen pályázatok elbírálásáról semmi ne kerülhessen napvilágra, tehát bevédték magukat hogy a trafikmutyi meg a többi mutyi se derülhessen ki.
2013. máj. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
szomorú, pedig jó lenne tudni, hogy ki mivel pályázott!
2013. máj. 4. 15:09
 4/10 A kérdező kommentje:
kerestem, de nem találom, hogy hol írják hogy 98%ban fideszesek nyerték .. palcsó tomi vagy gaál noémi is fidesz tag? vagy aki nem nyert azok között is van fideszes?
2013. máj. 4. 16:04
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A pályázatok és az elbírálás nem nyilvános. De ahol nyertek, ott a lakosság tudja, hogy mindegyik Fideszes.

Ezek a nyertesek nem fognak egyetlen munkahelyet sem teremteni. Viszont nagyon sok kisbolt, trafik fog tönkremenni. Főleg, hogy ezek a vállalkozók üdítőket is árulhatnak. A hasznuk pedig az eddigi 3 % helyett 12 % lesz. De ha még felemelik a cigi árát 1000.- Ft-ra, akkor ezt a vásárlókkal fizettetik meg.

Mi van most? A városunkban legalább 50 helyen lehet cigarettát kapni. Kisboltokban, kocsmákban, multiknál,benzinkutakon stb.

A jövőben a tervek szerint csak 2 elárusító hely lesz. Csak megjegyzem, hogy a város szélei a központtól 3-4 km-re vannak.

De azokban a kis falukban, ahol csak egy bolt volt, most nem lehet majd cigit venni. Állítólag oda majd kocsival viszik. Kérdés, hogy aki dolgozik, akkor hogyan vesz cigit?

Megnő majd a fekete kereskedelem.

2013. máj. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Komplikato ***** válasza:

"palcsó tomi vagy gaál noémi is fidesz tag?"

Én a műanyag celebeket nem követem, de ha te keresőbe írod be a nevüket a trafik szóval, lehet megleled miért mosták őket össze a párttal.


Tudod anno volt pár "nagyon független" sportoló akik elmentek haknizni egy bizonyos pártnak, akkor nem trafik jogot kaptak, hanem pizzériát és éttermet. Szerintem nagyon akarnád név szerint megtalálnád kikről van szó és melyik párt. Csak kicsit utána kell járni.

2013. máj. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

a benzinkutak kiskocsmák sarki közértek be fognak zárni, mert nem árulhatnak cigit? ilyen sokat jelentet? új trafikokban kik fognak akkor dolgozni, hogy nem nő a foglalkoztatás általuk?

Ha iylen nagy profit és nyereség volt ebben az üzletben,. akkor miért nem pályáztak 1500 helyre? Ha iylen nagy pénzekvannak ebben, akkor miért hagyjuk, hogy ezt a forgalmat a multik bonyolítsák le 3/4részben?

Most trafik ötlettel is gondok vannak vagy csak azzal, hogy fideszes ismerősök is nyertek? bár ez is érdekes mert a lakosság fele még mindig fideszre szavazna és szinte minden városban fideszes polgármester van ...

ebben az országban szerintem mindenkinek vannak fideszes vagy mszp-s ismerősei ..

Én se örülök neki, hogy nem nyilvános, remélem ez változni fog. De olvastam a pályázatot elég nagy különbségek lehetnek az egyes pályázatok között, aszerint, hogy ki mit vállal ... így eltudom képzelni, hogy csak szimpla felháborodás van emögött, mert nem akart vagy nem mert többet bevállalni az adott vállalkozó ...

2013. máj. 4. 17:54
 8/10 anonim ***** válasza:

Az csak mese, hogy még mindig akkora támogatottsága van a Fidesznek! Csak sokan a közvélemény-kutatóknak nem vallják be, hogy nem rájuk akarnak szavazni. Ráadásul a közvélemény kutatók többsége Fideszes.

A benzinkutak nem zárnak be, de a kis üzletek többsége igen.

Sokan nem nyújtottak be pályázatot, mert a 3% árrés nem fedezte volna a kiadásaikat. A pályázat kiírásakor még szó sem volt 10-12%-ról.

Mivel a nyertesek csak egy-két helyen fognak dohányt árusítani, ha vesznek is fel egy-két embert, ez nem ellensúlyozza azokat, akik a kis boltok bezárása miatt lesznek munkanélküliek.

2013. máj. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

10%-t emelték meg 12% ra! Másodsorban sokan már azért se pályáztak, mert ezt a kiváltságot, meg kell venni az államtól, ami 2000fő alatti településen 100 ezer forintba kerül 2-10 ezerfős településen 160ezer és így tovább ... Ezért kellett pályáztatni őket, hogy ki milyen plusz tud felajánlani, ki vállal több alkalmazottat, ki tudja tovább nyitva tartani az üzletet... stb.

Tételesen félre vagy informálva... érdemes csatornát váltani ...

2013. máj. 4. 23:41
 10/10 homo ludensz ***** válasza:
Pályázatot írni és abban fűt-fát ígérni nem ördöngösség a dolog akkor válik érdekessé hogy ebből mit kérnek később számon a benyújtóktól. Ezt én már átéltem a 90 es évek elején mikor a hírlapárus pavilonokat pályáztatták.
2013. máj. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!