Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar megszálló csapatok a...

A magyar megszálló csapatok a Szovjetunióban. , és a minket megszálló szovjetek?

Figyelt kérdés

Arról nem lehetett beszélni hogy mit műveltek az oroszok a bevonuláskor, most már lehetne, de most sem hallok erről.

Ellenben arról már könyv is megjelenik hogy mi mit követtünk el? Rendben, de nem visszás ez egy kicsit, hogy sokszorosan meglettünk bosszulva az 55 év alatt, pláne 46 és 56ban, és mégsem beszélhettünk róla. És vannak itt emberek akik ahelyett hogy erről írnának könyvet, inkább már megint a saját népüket szapulják. Kíváncsi lennék más országban mondjuk pl. az oroszoknál ír-e valaki ilyen könyvet hogy másoknál milyen bűnöket követtek el, pedig aztán abból lehetne egy könyvtárat is megtölteni.

Én ezt bosszantónak találom, hogy előbb jelenik meg ilyen könyv "magyar" tollából, mint egy olyan ami az oroszokat méltatná orosz tollából. Vagy legalább olyat írtak volna "elvtársaink" amiben a mi kárunkat mesélik el, mert lehetne róla sokat írni.



2013. máj. 6. 14:45
 1/6 anonim ***** válasza:

"Ellenben arról már könyv is megjelenik hogy mi mit követtünk el?"


Mert mit követtünk el? Mindenhonnan az folyik hogy az egy tragédia volt. A katonák jó része éhen halt, meg legyengül és még golyófogónak sem voltak alkalmasak. A szovcsik meg éppenséggel még egész emberségesek voltak pl a romszikhoz képest.

2013. máj. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Dick Esmen ***** válasza:
Mi az,hogy nem nem lehet beszélni arról,hogy mit csináltak az oroszok?A csapból is az folyik.
2013. máj. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
milyen könyvre gondolsz pontosan? és mi pontosan a kérdésed?
2013. máj. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kedves kérdezö! mindent elfogadok amit irtál. Hány éves vagy? Miröl nem lehet beszélni? Amit te vélsz tudni, honnan tudod? Ha nem beszéltél rola senkivel akkor a tapasztalatod? Azt miért nem adtad tovább eddig? Tudod, ugy, hogy az ismeröseidnek beszélsz rola? Ha pedig hallomásbol tudod, akkor lagalább egy valakivel beszéltél rola. Mondd meg, tényleg mit hiányolsz? hogy nem mindenki erröl fröcsög habzo szájjal? Legyél történész, tárj fel minden tényt, hozd nyilvánosságra. Ha jo könyvet irsz rola, biztosan nagyon sokan szivesen elolvassák.
2013. máj. 6. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

A magyar megszálló csapatok a Szovjetunióban - Levéltári dokumentumok 1941-1947.

Erre a könyvre gondoltam. Az lenne a kérdésem hogy van-e olyan könyv ami az oroszokat taglalja az itteni tevékenységükről, vagy ha már az egyik válaszoló mondta, a románok is megérnének egy misét, bár róluk nem hallottam ilyen téren semmit sem.

Nem fröcsögök, legalább is nem nagyon akarok, de azért bosszant hogy ez a könyv messziről jól látható borítója köszön vissza az aluljáróból, és teljesen olyan érzésem volt hogy valaki itt nagyon nem szereti a magyarokat hogy kiadnak egy ilyen könyvet, tekintve hogy mi mennyivel rosszabbat és tovább éltünk át, mint amit állítólag elkövetett a magyar hadsereg náluk. Nem vitatom mert állatok minden seregben lehettek, és nem tartom lehetetlennek ilyenek megtörténtek amit leírtak a könyvben ( az ajánlóban házak (gondolom vályogházak) felgyújtásáról írtak). Ráadásul mi német megszállás alatt voltunk, míg az oroszoknak csak maguk parancsoltak.

Én ezt a könyvet afféle provokációnak érzem, az aránytalanságok miatt hogy mit tettünk mi, mit tettek ők, mennyire volt az agyonhallgatva (mert csak a fidesz alatt kezdtek el róla beszélni mostanság), róluk akikről lehetne nincs ilyen könyv (ha van írjatok!), rólunk szerencsétlenekről meg egyből van, ahol magyart kell szidni ott fogják is alapon.

2013. máj. 6. 19:42
 6/6 anonim ***** válasza:

1. Mi csak 1944 március 19. után voltunk megszállva.

2. Az oroszok rémtetteiről már gyerekkoromban hallottam ('80-as évek), bár az igaz,hogy ilyen témájú könyv nem jelenhetett meg. A "málenkij robotról" az általános iskolában mesélt a töritanár, igaz nem volt a tanterv része :-).

3.Az oroszoknál senki nem fog írni erről a témáról,de ha írna is jogos bosszúnak tartaná. Legalább 20 millió halottjuk volt (az mondjuk furcsa, hogy '46-ban még csak 7 milliót mondtak),ebből nem kevés a civil áldozat.

Sok szovjet katona úgy jött ide, hogy legalább 1 elvesztett családtagját gyászolta. Az álmos-könyvek szerint ez nem sok jót jelent...

A románok más tészta. Velük szimplán utáltuk egymást.

4. Én sem értem ezt az önostorozást. Mintha mindig mindenben mi volnánk bűnösök.

5.Azért a ló túloldalára sem kell átesni.

6. A háború pokol. Mondjon valaki olyan hadsereget, amelyik grál-lovagként viselkedett a történelem folyamán.

A rómaiaknak volt egy mondásuk: Vae victis! Máig igaz.

2013. máj. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!