Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan lehetséges az, hogy a...

Hogyan lehetséges az, hogy a kormányunk, (aminek példát kéne statuálnia a dolgozó emberek számára) simán képes arra, hogy az emberek szeme láttára bevallja, hogy 200Millió forintba kerül egy kormányzati weboldal elkészítése?

Figyelt kérdés

Ez számomra teljes abszurdum. Rendszergazda, és webdesigner vagyok, már lassan 5 éve.. Ezért TUDOM, hogy egy iszonyatosan biztonságos, iszonyatosan gyors, és eszméletlenül igényes komplett CMS rendszer elkészítése, és 1 évig való fenntartása NAGYON MAXIMUM 10millió forint.

Hogyan képesek ezután még azt nyilatkozni, hogy "ár-érték arányban ez volt a legmegfelelőbb"?

Hová tűnik ilyenkor a többi 190? Ha erre képesek, akkor mennyi minden van ami még nem derült ki? Hogyan úszhatják meg ezt 40év börtön nélkül?

Aki esetleg nem tudná, hogy miért teszem fel a kérdést: [link]


2008. jún. 17. 00:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%

Úgy hogy birkák vagyunk.

(Egyébként pedig FERPLÉJ BAZEG FEERPLÉJJJ!)

Elnézést de erre a kérdésre nem létezik hasznos válasz. Nyilvánvaló hogy mindenki, még a kérdező is tudja, hogy hova tűnt az a plusz 190 milla. Természetesen zsebbe el. A korrupció pedig az amiből engem mindig kihagynak a szemetek. Lehet, meg kéne hirdetnem, korrupt kelet-középeurópai kormánynak doboz gyufa 150m-ért eladó, számlát adok, 75-öt visszakapsz zsebbe. (alkudni lehet de csak fölfelé érdemes)

2008. jún. 17. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Igen, tisztában vagyok vele, hogy hasznos válasz nem létezik. Igazából nem is a hasznos válaszra vágyok, hanem az emberek véleményére ezekről a dolgokról. Sőt. A legjobban azoknak a véleményére vagyok kíváncsi, akik ezeknek a dolgoknak a tudatában mégis pártolják jelenlegi kormányunkat. Mert meg szeretném érteni, hogy hogyan alakulhat ki egy ilyen helyzet, és miért működik ez minden állami szervezetnél.
2008. jún. 17. 01:46
 3/14 anonim válasza:
71%
Sajnos ez a jelenlegi Mo-i helyzet, es nem nez ki ugy h lesz ennel jobb is. En egyszeruen megoldottam a helyzetet jobb elet remenyeben leleptem az orszagbol.. mond barki is barmit en nem szivattatom magam csak azert mert magyarnak szulettem. ez nem lenyeges.. ma mar masik orszagnak az allampolgara vagyok amire erdemes buszke lenni... nem egy korrupt allame ami lesajtolja az embereket meg azt is ami nincs.. tudod milyen elkepeszto visszalatogatni es megjobban latni a kulonbsegeket... szomoru a helyzet, nagyon szomoru...
2008. jún. 17. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
90%

a dolog egy kicsit azért bonyorultabb.


van egy dolog, amit úgy hívnak, hogy közbeszerzési törvény. Sok minden más mellett eléggé szűkre szabja azt is, hogy közintézmények (bizonyos értékhatár felett) kitől és hogyan szerezhetnek be termékeket és szolgáltatásokat.


Egyszerűen fogalamazva, ha pl. egy iskolának van mondjuk 2 millió forintja számítógép beszerzésre, akkor azért max. 5-7 (nem is valami fényes) márkás (dell, hp) számítógépet tud venni, szemben azzal, ha te magányszemélyként ennyi pénzért veszel mondjuk 10 db erőművet. Ugyanis van kb. az egész országban 5 cég, akitől megveheti.


Minél nagyobb léptékű egy beruházás és minél speciálisabb az elvégezni kívánt feladat, annál kevesebb aki egyáltalán szóbajöhet.


Nem lennék meglepve, ha erre a munkára összesen 2, max 3 cég jelentkezett volna. Ezek közül ez volt a legolcsóbb, így ezzel csináltatták meg.


A dolog egyébként azért van így, hogy ne lehessen a barát cégétől rendelni, meg a saját cégétől meg stb. Csak ebből ez is következik.

Amíg nem volt ez a rendszer, addig azon volt felháborodva mindenki, hogy a szomszédjának a fiának a régi szobatársának a barátja cégétől vette. Most meg ezen.

2008. jún. 17. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
85%
Zero tolareanciaaaah.Amúgy ezek bármit megtehetenek, az emberek meg birkák, mert hagyják.
2008. jún. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
84%
Első válaszoló vagyok, a válasz a harmadik hozzászólásban. Azért loptak el 190 millát (optimista becslés) hogy nehogy ellopjanak egy-két milliót. És még mindig van aki ezt beveszi.(lásd a mellékelt ábrán) Ahogy azt is hogy ez most nem urambátyám viszonyrendszer alapján ment le. Hát persze, csak véletlen, hogy ebből legalább kilenc milliót kaszált a mi ferencünk egykori üzlettársa. Eddigiek a sajtóból, és most egy kis saját utánajárás: A kérdéses oldal impresszuma szerint "Az oldalak technikai üzemeltetése, karbantartása, a Kopint Datorg Zrt. munkája." A cégnévre gúglizva eljutunk a kopdat.hu oldalra, akik több kúrmányzati oldalért is felelősek.(pl mindenki kedvenc ügyfélkapuja) Cégükről: a 64-ben alakult kopint és a 68-ban alakult datorg cégeket még a módszerváltás előtt 87-ben gyorsan összevonják. 2005 óta 100% állami tulajdonban van (miért 64-ben hol volt???) konkrétan a miniszterelnöki hivatal tulajdonában. Vagyis állambácsi egyik zsebéből a másikba tette a zsetont, és hogy eközben hova, milyen alvállalkozókhoz folyt el azt valószinűleg soha nem tudjuk meg teljes egészében. Mindenesetre a már kiszivárgott 9m amit Honti Pál, kúrcsány ex(?) üzlettársa, nyúlt le, már önmagában cáfolja a harmadik válaszolót, nem mintha egyébként magyarázat lenne a pofátlan lopásra hogy csak pár cég közül lehet választani. Ráadásul, ha az említett "csak 2-3 cég" megegyezik hogy bármelyikük is nyeri a pályázatot, egymást alvállalkozóként alkalmazni fogják, az 2-3 cég helyett egy darab monopol helyzetben lévő kartellt jelent. Amit jobb helyeken szigorúan szankcionálnak, nem pedig kétszázmillával jutalmazzák.
2008. jún. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem már olyan mélyre süllyedtek a korrupció mocsarába, hogy már nem érdekli őket, ha le is buknak, csak ellopják amit lehet.
2008. jún. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
30%

kedves első válaszoló!


egyrészt amit írsz, az nem cáfol engem. A közbeszerzés akkor is így működik, ahogy leírtam.


másrészt egy országban, ahol a gazdasági és politikai elit néhányezer ember összesen, annak kiderítése, hogy valaki valakinek a valakie úgyan biztosan felér egy orgazmussal számodra, de valójában egyáltalán nem meglepő.

2008. jún. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
81%
ha jók az infóim akkor nem volt pályázat...ha lett volna akkor tuti hogy én elvállom akár 190ért is:p amugy örülök hogy nem én vagyok az egyedüli akinek szemetszúr, és léteznek még értelmes emberek:)
2008. jún. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
76%
4. válaszolónak üzenném, illetve kérdezném hogy a dell/hp számítógépeket, kötelező szinten kinek az egyedüli cégétől lehet megvenni? ugyancsak mutogathatnék a Microsoft termékekre. K. 'helikopteres' János barátunk ha jólhallottam egész jól él:P
2008. jún. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!