Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha Magyarországon annyi lenne...

Ha Magyarországon annyi lenne az egy főre eső GDP, mint Olaszországban (33 115 USD/fő), akkor érezhetően jobb lenne az életszínvonal? (Jelenleg 12 736 USD/fő)

Figyelt kérdés
2013. máj. 11. 17:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerinted az aki ma 100e nettót keres és holnap 270e nettót keresne az jól járna?

Vagy az állam aki ma x adóbevételből gazdálkodik és holnap x × 2,8 szeresével gazdálkodhat, az megsértődne?


Hihetetlen kérdés.

2013. máj. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Annyival lenne jobb, mint most Olaszországban.

Ez érezhető különbség. Nem igazán értem a kérdést.


De a GDP helyett inkább a GNI-t érdemes nézni vásárlóerőparitáson, ha az életszínvonalat akarod összehasonlítani, mivel a gazdagabb országokban az élet is drágább. Az országban megtermelt jövedelmekbők kivonjuk a külföldre áramló pénzt (pl. államadósság törlesztés, multik által kivitt haszon), így kapjuk meg a GNI-t.


[link]

Ez a mutató szerint az olaszok kb. 60 százalékkal élnek jobban, mint mi.

2013. máj. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
66%
Nem.
2013. máj. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
67%
Micsoda kérdés....te jobb életszínvonalon élnél akkor ha 80 ezer helyett 200 ezret keresnél?:D
2013. máj. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az a 12 736 USD nem értem hogy jött ki nálunk. Persze ha belevesszük a felső 10 ezret is, akkor nem szóltam semmit. Nélkülük a fele lenne kb.
2013. jún. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
OLASZORSZÁGBAN?! Most voltam kint nyaralni, sokkal de SOKKAL rosszabbul élnek mint mi. Több a fizetés ugyan, de minden ötször annyiba kerül. Egy doboz kóla 700 forintnyi euró. Itthon 120, csak hogy szemléltessem. Felejtsétek el ezt hogy Olaszországban jobban élnek az emberek.
2013. júl. 25. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
De jó nekünk, akkor mi simán megtehetjük ezek szerint hogy 5x annyit nyaralunk mint ők. Csak tudnám miért nincs így és miért nem válunk már végre világjáró nemzetté.
2013. júl. 25. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Vagy ha nem is 5-ször, de több alkalommal is elmehetünk nyaralni mi egész Európa által irigylendő, tündérmesés magyarok. :)
2013. júl. 25. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!