Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyaroszágon hogy lett ilyen...

Magyaroszágon hogy lett ilyen sok csaló, sikkasztó politikus befolyásos ember? Ennyire a vérünkbe van a sumákolás mutyizás?

Figyelt kérdés
2013. máj. 12. 09:48
 1/6 anonim ***** válasza:
37%
Mennyire követed nyomon pl a Görög politikát? Gondolom a hazai 0,1% ányira vagy képben vele, mondj 3 jelenlegi görög politikust? Vagy csak akármelyik másik országból mondj 5 öt! (egy országból) gondolom még ez se megy (most nem kell kiguglizni és beírni xD). Szóval k.rvára nem korruptabb a magyar politika mint a többi európai országé, csak azt, h milyen mutyi megy pl spanyoloknál mi marhára NEM KAPJUK ÚGY KÉZHEZ MINT ŐK. valszeg csomó másik ország polgárai is ugyan így gondolják, hogy miért ennyire korruptabbak az ő politikusaik?
2013. máj. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszoló lényegében helyesen fogalmazott. A belpolitikai eseményeket leginkább az adott ország polgárai érzik, egyrészt, mert propaganda és hír szinten is több az, mint a külföldié. Másrészt mert mindenki a saját bőrén is érzi. Ennyiben tehát nincs nagy különbség, Magyarország nem lóg ki a sorból, legfeljebb vannak egyedi jellemzők is - mint másutt is.

Valamennyi eltérés azonban van. Ennek két oka lehet az előbbin túl. Egyfelől a hagyományok, amelyet a történelmi viszonyok alakítottak. Példaképpen: Dél Olaszországban lényegesen több a korrupció és csalás, mint északon. Ennek megvannak az okai, de nem az emberek miatt. Ha egy csoport oda költözik, hamarosan olyanná válik, és fordítva. Másfelől a volt szocialista országokban állami tulajdon volt, majd nagy társadalmi nyomásra a kapitalizmust kellett nagyon gyorsan kiépíteni (most ennek az okaiba és módjába ne menjünk bele). Ez privatizációval kellett, hogy járjon, jött a nyugat is a jó koncra. Kitermelődött az a gondolat, hogy vagyont szerezni hatalommal, politikával a legkönnyebb, ahhoz pedig pozíciót kell szerezni - bármi áron. A szokás pedig megmarad.

2013. máj. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez a hatalommal jár. Minél nagyobb a hatalma valakinek, annál inkább azt hiszi bármit megtehet (lásd pl. Berlusconi, Soros, Gyurcsány, Jacques Chirac, kínai kommunista párt vezetői stb.).

Mindenhol ugyan ez megy.

2013. máj. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ők ugyanazt csinálják nagyban, amit a kisember kicsiben ("számla nélkül mennyi?").
2013. máj. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A fejétől bűzlik a hal. A lábfejétől.

Magyarországon a feudalizmus megszűnése után egy réteg sem követte az arisztokrata réteg kialakult etikettjét. A legtöbb nyugati országban (Fr.o., Németo.) ez nem így ment végbe, a hatalmat a demokráciákban is mondhatni "úriemberek" gyakorolták - nálunk meg a maradék ariszokrata réteg hamar kihalt, nem tudta tovább örökíteni a politikai hagyományokat. A sok rendszerváltogatás csak tetézte ezt, mert mondhatni túl sok vérfrissítés érkezett a Parlamentbe. Érdemes megnézni az angol rendszert, ahol még mindig a toryk és a wigek harcáról szól a dolog - sokkal kifinomultabb és kötöttebb kultúrájú politika. Lopni persze ott is lehet, csak akkor lehet, hogy egy életre bukod a politikai karriered, itthon meg még meg is simogatják a buksidat érte, s ha a média kontroll alatt van, hamar el is hal az ügy.

2013. máj. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Dick Esmen ***** válasza:
Értelmes ember Magyarországon nem megy politikusnak.
2013. máj. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!