Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért mondja minden párt,...

Miért mondja minden párt, hogy az állam rossz gazda, bezzeg a magáncégek milyen jók és miért épült csalásra ez a rendszer?

Figyelt kérdés

Éppen, hogy a magáncégek a gazemberek.

A magáncégek átvernek: színlelt szerződések, ki nem fizetés, zsebbe fizetés, adócsalás, indokolatlan túlóráztatás stb.

Több családtagomat átverték már.

Egy állami cég soha nem tesz ilyet. Ezért volt jó, amikor szocializmus volt, akkor nem szúrtak ki szerencsétlen nyomorult emberekkel, mert az állam védte a jogaikat.

Ma úgy verik át az embereket, ahogy tudják, sokszor még minimálbér alatti fizetésért is el kell menniük dolgozni, mert nincs más munka. Ezért kellett a rendszerváltás, privatizáció? Ezért jó a szabad piac, kapitalizmus?

Ez az egész egy jó nagy átverés. Sokan jól meggazdagodnak, hogy 1-2 hónapig ingyen dolgoztatnak szerencsétlen embereket, majd amikor már ők követelik a pénzt, kirúgják őket. 1-2 havonta több, néha több tucat embert átvernek, nem kell kifizetni őket, aztán úgyis jön újabb 10-15-20 ember, akiket megint becsapnak.

Fejenként havi 60 ezer Ft-ot spórolnak a csaló vállalkozók. Perelni meg nem tudnak az áldozatok a semmiből.

Nem egy két vállalkozó ilyen, hanem rengeteg, sajnos ez a szabad piac, kapitalizmus, globalizmus stb.

Ez a legrosszabb rendszer a világon, ezekhez képest Hitler humanista volt.

Csak azt nem tudom, hogy mit lehet tenni?

Hamarosan menjünk a hajléktalanszállóra, vagy költözzünk Afganisztánba, ahol pár ezer Ft-ból él mindenki?

Ott még talán élhetnénk is egy kicsit, mert oda elég a pénzünk.

Nagyot csalódtunk ebben a rendszerben, ilyen sokunkat ilyen csúnyán még nem vertek át. Pokolba ezzel az ördögi rendszerrel és a kitalálóival.



2013. máj. 13. 16:20
 1/8 anonim ***** válasza:
73%

Hát nem is értem miért menekül aki tud a közszférából a kizsákmányoló magáncégekhez. Biztos bolondok.


"Több családtagomat átverték már."

Hát ha olyanok mint te, ez nem is csoda.

2013. máj. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

"Hát ha olyanok mint te, ez nem is csoda."


Mármint olyanok, hogy nem akarják, hogy átverjék őket?

Akkor igen olyanok, mint én. Én ugyanis nem szeretem a csaló vállalkozókat.

2013. máj. 13. 16:36
 3/8 anonim ***** válasza:
MÁV, BKV, Malév? :)))
2013. máj. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

"MÁV, BKV, Malév? :)))"


Ott sem fizetnek ki tömegével dolgozókat?

Ott is 4 órában veszik fel őket, miközben 10-et dolgoznak?

2013. máj. 13. 17:14
 5/8 rémuralom ***** válasza:
96%

"Csak azt nem tudom, hogy mit lehet tenni?"


Tanulni, hogy ne csak gyári összeszerelő munkásnak meg takarítónak legyél jó.

Saját vállalkozást alapítani, és ügyesnek lenni.

Másik munkahelyet keresni, ahol talán nem vágnak át. Mert akárhogy próbálsz minden vállalatot így beállítani, korántsem mindegyik ilyen. És akárhogy mondják, hogy nincs munkahely, aki keres, az talál.

Jól házasodni. Jó, ez már nem komoly ötlet :)

Kb. ezek az ötleteim. Azt tenném még hozzá, hogy a zsebbe fizetéshez két fél kell, ha te nem akarod, hogy zsebbe fizessenek, akkor ne írd alá a szerződést.

2013. máj. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Dick Esmen ***** válasza:
Mert az állam IS rossz gazda.
2013. máj. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

"Tanulni, hogy ne csak gyári összeszerelő munkásnak meg takarítónak legyél jó.

Saját vállalkozást alapítani, és ügyesnek lenni.

Másik munkahelyet keresni, ahol talán nem vágnak át. Mert akárhogy próbálsz minden vállalatot így beállítani, korántsem mindegyik ilyen. És akárhogy mondják, hogy nincs munkahely, aki keres, az talál.

Jól házasodni. Jó, ez már nem komoly ötlet :)

"

Tanulni? Minden tanult ember gazdag? Többdiplomás hajléktalanok vannak az utcákon

Saját vállakozást és ügyesnek lenni - hát ezt nagyon könnyű kimondani, mégis az új vállalkozások 90%-a veszteséggel csődbe megy - akkor az emberek 90%-a hülye?

Másik munkahelyet? Nincs szüksége a rendszernek annyi munkásra

Jól házasodni - ez a legjobb

Persze a vállalkozás is lehet jó, de az baromi nehéz nulláról pénz nélkül

2014. febr. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 rémuralom ***** válasza:

"Tanulni? Minden tanult ember gazdag? Többdiplomás hajléktalanok vannak az utcákon"


Senki nem mondta, hogy minden tanult ember gazdag. Azt sem mondta senki, hogy minden gazdag ember tanult. Azt sem mondta senki, hogy minden többdiplomás ember tanult. Azt sem mondta senki, hogy minden diploma ugyanolyan versenyképes. És azt sem mondta senki, hogy tanulás alatt csak az egyetem elvégzését kell érteni.


"Saját vállakozást és ügyesnek lenni - hát ezt nagyon könnyű kimondani, mégis az új vállalkozások 90%-a veszteséggel csődbe megy - akkor az emberek 90%-a hülye?"


Nem. Az emberek 90%-a vagy hülye, vagy alapvetően okos, csak hozott egy-két végzetesen rossz döntést, vagy egyszerűen csak nincs szerencséje. Vagy olyan ötlete volt, amiről azt hitte, kell a piacnak, aztán élesben kiderült, hogy nem kellett. Ilyenek bárkivel előfordulnak, okos emberekkel is. A sikeres 10% és a sikertelen 90% között az a különbség, hogy az előbbiek nem legyintenek az első bukta után, hogy á, nekem ez nem megy.


"Másik munkahelyet? Nincs szüksége a rendszernek annyi munkásra"


Hidd el, ha értékes a munkaerőd, akkor hálóval fognak rohangászni utánad a cégek. Egy könnyen lecserélhető munkást tízezer jelentkező közül válogatnak ki sokszor nevetséges feltételek szerint, mert egyszerűen valahogy muszáj közülük választani. Egy értékes, nehezen pótolható munkakörben dolgozóért ölni tudnának a vállalatok, hogy megszerezzék és megtartsák. Ezt mondtam feljebb is: minőségileg jobbnak kell lenni, mint a munkaerő-piaci kínálat 80-90%-a, és akkor sosem kell majd aggódnod a munkanélküliségi ráta meg egyéb mennyiségi adatok miatt.


Nulláról, pénz nélkül tényleg nem könnyű, sőt, baromi nehéz, ahogy te mondod. De éppen ezért van olyan kevés sikeres ember: mert a sikerhez vezető út rögös, és csak kevesek állják ki a próbát. Hogy az ilyenek aztán a többiek állandó irigy sárdobálásának tárgyai, az közröhej, de aki fel akar jutni a csúcsra, annak számolnia kell ezzel is, hogy ha feljut, mindenki gyanakodva fog rá nézni, mert "becsületesen nem lehet ennyit keresni".

2014. febr. 23. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!