Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi lenne, ha a mai bankok...

Mi lenne, ha a mai bankok helyett egy nagy állami bank lenne, ugyanolyan körülményekkel mint a mostani bankok, csak az állam kezében?

Figyelt kérdés
Elméletileg működhetne? Tegyük fel hogy ugyanolyan körülmények és szolgáltatások lennének mint a ma meglévő bankokban, csak a bevétel nem külföldi nagy banktulajdonosok kapnák, hanem az állam. Ez működne vajon?
2013. máj. 14. 17:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki éhen döglene.
2013. máj. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Persze, körülbelül két és fél hónapig. Úgy saccolom, addigra lopnák szét az egészet.
2013. máj. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Lelőnék az ötletgazdát :)
2013. máj. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 sni ***** válasza:
Nem lenne rossz elképzelés, de vajon eddig miért nem csinálták meg? biztos nem éri meg a lekötött pénzeket évi 30-40%-ért külföldi bankokban befektetni, a befektetőknek meg 10% hasznot adni, így csak a bent lévő pénz 30%-a kerülne az államkasszába! tiszta sz@r nem? :) ha eddig sem volt érdekük, ezután sem fogják!
2013. máj. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Talán működne, talán nem, de mindenképpen nagy kockázatot jelentene. Mert ha csak egyetlen bankunk van, ha az csődbe megy, akkor csődbe megy az ország is.

Most minden betét biztosítva van a bankokban, ha csődbe megy a bank, az állam kártérít talán kétmillió forintig. Ha csak egy, állami bankunk van, akkor azt ki biztosítaná?

2013. máj. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

miért döglene mindenki éhen?

Arra én is gondoltam, hogy mondjuk ha csak egy lenne, nem lenne verseny a bankok közt, így talán az hátrány, illetve amit írtatok, hogy szétlopnák, az szerintem is hamar meglenne :D

2013. máj. 14. 17:59
 7/11 anonim ***** válasza:
38%

Ezt legyünk szívesek végig nézni, és gondoljuk újra a kérdést:

http://www.youtube.com/watch?v=CvhD9rwaSqE


Szerintem kérdező te azt sem tudod, hogy valójában hogy működnek a bankok. Persze van egy gondolat a fejedben, amit a médián keresztül elültettek benned. Csak hogy annak köze nincs a valósághoz.

2013. máj. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
nem, nem tudom hogy működnek a bankok, azért tettem fel a kérdést. a médiához nem sok közöm van, nem nézek tv-t, megválogatom mit olvasok el, de alapból miért támadsz le? nem azt kérdeztem, hogy miért nem csinálják így, és nem is mondtam hogy jó lenne ez, amit leírtam, hanem kíváncsi vagyok, hogy elviekben van-e olyan amit leírtam, vagy nincs. A videó érdekes, de ez a stílus, hogy kérdezek valamit, és te meg megpróbálsz leoltani, elég gusztustalan. Legközelebb próbáld meg értelmezni a kérdést.
2013. máj. 14. 19:35
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezt már próbáltuk a szocializmus idején. Akkor csak egy bank volt, az OTP, és az nem rt. volt, hanem állami bank.
2013. máj. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Fizeted a nyugdíjjárulékot 27% ( a munkáltatóddal együtt) Nyugdíjba mész. Átlag Pistaként az átlagéletkor elérésekor magadra húzod a koporsófedőt. Ekkor befizetéseid 40%-át kaptad meg nyugdíjként. Miközben itt és más oldalakon több tonna nyálat frecsegtek a fejedre, hogy ez a nyugdíjrendszer fenntarthatatlan. + a dolgozók adóján hízol, dőzsölsz. Kb. ugyan ez lenne. A tőke 3 perc alatt eltűnne. Utána pedig jönne a sírás-rívás, hogy a lecsökkent betét elhelyezésekből egyesek dőzsölni akarnak és 10 millókat követelnek az államtól, amit a szegény dolgos emberek verítétékes adó-forintjaiból lehetetlen kipótolni.
2013. máj. 15. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!