Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi miatt "kivitelezhetetlen/él...

Mi miatt "kivitelezhetetlen/életképtelen" a Jobbik gazdasági programja?

Figyelt kérdés
2013. máj. 16. 22:08
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
21%
A liberálisok miatt.
2013. máj. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
74%

Mert Nyikos találta ki aki csőkommunista ex mszmp-s.

Ő a jobbik pénzügyminiszterjelöltje.

Hogy miért kivitelezhetetlen még? Gyakorlatilag leírja hogy kolbászról lesz a kerítés, de azt nem hogy hogyan és miből.


És kérlek Haggard ne írj több privit, nem vagyok bajnai hívő, se komcsi, se mszp-s, stb...

2013. máj. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
14%
Csak a zsidó médiából tájékozódók szerint kivitelezhetetlen. Szerintem az egyetlen járható út a gazdasági egyensúly megteremtéséhez.
2013. máj. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
73%
Azért kivitelezhetetlen, mert sem a cigányok, sem a zsidók, sőt, a multik kiűzésével sem lesz gazdasági növekedés! Épeszű ember nem hisz a Jobbiknak! Szerencsére Kelet-Magyarországon van a legnagyobb táboruk, ebből is látszik hogy csak a cigánykérdés miatt erős a Jobbik, semmi más, racionális érv nem szól mellette. Ha normális hangnemben kommunikálnának, nem gyújtogatnának EU-s zászlót, nem listáznák a zsidó képviselőket, akkor még le lehet ülni velük tárgyalni, de amíg így viselkednek, addig egy uniós, demokratikus országban nincs helyük!
2013. máj. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
84%
Én hajazok a Jobbik felé, de a gazdasági programjuk valami nagyon rossz. "minden szép és jó lesz egy csapásra"
2013. máj. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
74%

Azért, mert a Jobbik készítette el.

Amúgy kedves Hagi, miért lobbizol ennyire a jobbik mellett? Szerintem szó szerint stopperrel állsz a gép mellett, hogy pontosan minden 1 óra elteltével újabb propagandakérdést tehess fel. Ezzel vajon miért nncs bajuk a Jobberenek? És mennyit fizetnek? Mert ahogy elnézem főellásban nyomod ezt az egészet. Ja, és nem kell még egy levél, amiben annyit írsz, hogy "Normális vagy?" :)

2013. máj. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
89%

Kampányszövegnek, propagandának nagyon jó. A legtöbb céllal egyet lehetne érteni.

Csak éppen a lényeg hiányzik belőle.

A tervek megvalósításához honnan szerez többezer milliárd tőkét? Honnan szerez elegendő szakembert, szakmunkást?

Honnan szerez és miből az ipar számára nyersanyagot?

Honnan szerez a termékeknek piacot?

Belföldön nincs fizetőképes kereslet. Exportálni pedig csak akkor tudnánk, ha a termékeink olcsóbbak és jobb minőségűek lennének a többi országétól. Ezt hogyan akarja elérni?

Még a keletiek sem vesznek ma drágábban, rosszabb minőségben semmit!

Az viszont elég abszurd gondolat, hogy az országon kívül élő magyarok beszállnának a gazdaság fellendítésébe.

A határon túli államok erre semmiképpen nem lennnek hajlandók.

Röviden: ennyi.

2013. máj. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
91%

Itt van:

[link]


Lényegében megegyezik bármelyik más párt programjával, ezért kivitelezhetetlen.


Csökkentik az adókat, járulékokat, az államadósságot és közben növelik az állami szerepvállalást: állami vállalatokat hoznak létre, lakásépítési programot kezdenek, bővítik a közmunkaprogramot stb.

Ezekhez a beruházásokhoz hitelekre lenne szükség, de ha közben "újratárgyalják" az államadósságot, hitelképtelenné válik az ország.


Szóval lássuk be ebben a gazdasági programban is feloldhatatlan ellentmondások vannak szerintem.


De lehet, hogy csak én látom így, várom a cáfolatokat, magyarázatot, hol tévedek!

2013. máj. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Azért, mert magyar érzelmű vagyok. Megnyugtatlak, nem vagyok bérkommentelő.
2013. máj. 16. 22:32
 10/19 anonim ***** válasza:
91%

Én is cs kannyit kérdeznék, hogy a lázálmaihoz szükséges többezer milliárd induló tőkét amit időnként növelni is kéne, honnan szerezné a Jobbik. A multinacionális cégek terheinek emelésén, a titokzatos keleti kapcsolatokon illetve a 20 éve ígérgetett korrupció felszámolásán kívül más bevételi forrást nem látok.


Ezek édes kevesek, bizonytalanok és a multiadót leszámítva egyik sem hoz azonnali bevételt. Ráadásul ütik is egymást , a multiadó a keleti vállaltokat is sújtaná akik a magyar nagyvállalati vállalkozó szféra mellett akkor állapodna meg bárkivel is amikor havazik a pokolban. Az egyoldalú piacszerzés a hazai termék kiszorításával a Jobbik szerint etikátlan nem? Vagy az erkölcscsőszöknek csak annyi baja van, hogy ők vannak a f@sz rosszabbik végén?


Életképtelen mert néhány programpontja (egészségügy oktatás) egyszerűen nevetséges a maradékból a szerkezeti átalakítások (a hazai vállalkozó környezet, azon belül is kiemelt helyen a KKV szektor támogatása, ami egyenlőre csak egy lyukas kalapba dobáljuk a támogatást) és a tőke hiányzik amiből a fölös pénzt tapsoljuk el.


Valamint ideológia szempontból a szuverenitás nonpluszultrájának sem azt tartom, hogy a nyugati seggből a keletibe toljuk a fejünket. A kölcsönösen előnyös megállapodásról már sokan szövegeltek előttük ,aminek megint csak a fele sem volt igaz.


A legendás magyar ipar feltámasztásáról szövögetett fantazmagóriákról meg hasonló lázálmokról nem is beszélve.

2013. máj. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!