Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnátok, hogy Habsburg...

Támogatnátok, hogy Habsburg Ottó fiát, Károlyt, megtegyük Magyarország Királyának?

Figyelt kérdés

Mielőtt lehurrognátok olvassátok végig: Alkotmányos királyságról volna szó, a lehető legenyhébb értelemben. Valami régi kastélyt ami azért közel van Budapesthez de elég szép és nagy hozzá kineveznénk számára rezidenciának, kapna évi 20-50 millió Ft-t, (ez nagyságrendekkel kevesebb mint amennyit a Britek adnak) és az égvilágon semmien jogköre nem lenne azon túl, hogy elmondhatná magáról, hogy ő Magyarország törvényes királya.


Szerintem hatalmas hasznot hozna, turizmus szempontjából, a királyi családok, királyi paloták mindenhol kedvelt turistacélpontok, ráadásul közép európában mi volnánk az egyetlenek akik ilyet fel tudunk mutatni, ezzel mondjuk úgy kicsit kitűnnénk a többi közép kelet európai ország közül. Ami sztem elég jó mikor az amerikai vagy akármilyen túrista azon gondolkodik, hogy hová is menjen a nyáron, megnézi a térséget és kb mindenhol ugyan azok vannak, kastélyok műmlékek stb. Sztem ez amilyen kevés pénzbe kerülne a turizmus miatt bőven megtérülne. És egyéb módon is lehetne belőle még pénzt szerezni, pl minden a király arcképével, nevével stb ellátott termék után a jogdíj a magyar államot illetné és nem Habsburg Károlyt, mindenkinek megérné, neki is, mert kap évi 20-50millát + ingyen lakhat egy full jó palotában amit fentartana neki az állam (lévén, h nem a magántulajdona csak rezidenciája lenne), nekünk meg sztem jelentősen fellendítené a turizmust, abban biztos vagyok, hogy anyagilag ez megtérülne.


[link]



2013. máj. 17. 18:52
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
90%
király lenne
2013. máj. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
51%

Mire lenne ez jó? Ahol még királyság van, ott is csak dísznek van a király. Felesleges lenne eltartani ezért egy családot. A turistákat egyáltalán nem érdekelni.

Maradjunk csak a jelenlegi államformánknál.

2013. máj. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 Vadkan01 ***** válasza:
38%
Nem, mert én akarok lenni a király!!!!!!
2013. máj. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
33%
Te vagy az Viktor a Vadkan álnév alatt?
2013. máj. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
23%

Én nem támogatnám.

Minek fizessünk valakinek évi 20-50 milliót? Csak mert egy arc?? A politikusok akkor is lenyúlnák a többi pénzt. A dolgozó embert még egy királynak a fenntartásával is nyúzzuk?? Van az embereknek elég bajuk, nem kell még egy felesleges dolog.

Arról nem is beszélve hogy régen SZDSZ-es párti volt..

A turizmus nélküle is működik elég szépen..

2013. máj. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
53%

Nem támogatnám, de valószínű ő sem.


De nem is zavarna. Legalább a bulvármédia nem csak a brit, holland királyi családról, Hajdu Péterről és Győzikéről szólna.

2013. máj. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 A kérdező kommentje:
Szerintem meg a turizmust biztos sokkal jobban fellendítené, tényleg nézzétek meg mi van Lengyelországban: kastélyok műemlékek, mi van Csehországban: Kastélyok műemlékek, mi van Szlovákiában: Magyar kastélyok, Magyar műemlékek (most ezen ne akadjunk fent), mi van Magyarországon: Ugyan azok. Amikor az Európán kívüli túrista eldönti, hogy középeuba akar jönni vakációra akkor megnézi a középeu országokat és dönt. Ez egy olyan + túristalátványosság lenne amivel ki tudnánk tűnni, ami máshol nincs! És a fentartása meg lényegében szinte semmi nem lenne, kapna évi 20 milliót + az állam fent tartana neki egy középkategóriás kastélyt,+ 1 cseéléd meg 1 gondnok, valahol közel Budapesthez vagy akár Budapesten. Előtte meg szépen strázsálna valami honvéd díszőrség mint a Sándorpalota (közt elnök hivatala) előtt is, aztán kész is a közép Európában egyedülálló turistalátványosság. Fentartása nagyon nagyon csekély összeg lenne és sztem a turizmus miatt mőven meg is térülne. A briteknél, norvégoknál, stb mindenhol nagy extra az ilyen.
2013. máj. 17. 19:23
 8/42 A kérdező kommentje:
Kapna évi 20 millát,+ a rezidencia fentartása, évi 50 millából kijönne minden, ennél évente biztos több pluszt hozna a turizmus miatt.
2013. máj. 17. 19:25
 9/42 A kérdező kommentje:
Gyerekek most na, ne izéljetek már, most akk legyen inkább a Viktor he? :D
2013. máj. 17. 19:26
 10/42 anonim ***** válasza:
54%

Értelmetlen lenne. Semmivel sem dobná fel turisztikailag az hogy Karcsinak egy kastélyt és az évi megélhetését az adófizetők fizessék. A kastélyokat ma is bárki megnézheti aki befizeti a belépőjegy árát. Karcsi meg nem fog a kastélyban ücsörögni és várni a turistákat. Van neki saját élete, munkája.

Semmi haszon nem lenne belőle. Ha már van az államnak évi 20-50 millió kidobni való pénze, akkor inkább csinálják meg az utakat normálisan hogy a turista aki idelátogat ne panaszkodjon a sok kátyúra, vagy retusálják a régi elhagyatott kastélyokat, várakat.. Bőven lenne mit csinálni..

2013. máj. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!