Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi is vajon a baj a gárdával,...

Mi is vajon a baj a gárdával, és mivel állunk valóban szemben? Szerinted mindenér a jobbik a hibás? Nem lehet, hogy csak rámutat hogy hol tartunk? És ráfog még sokmindenre!

Figyelt kérdés

Furcsa az ember, hisz annyira formálható a lelke, annyira, hogy néha szemének sem hisz!

Civilizált európai 1000 éves nemzet lévén, talán természetes hogy akadnak nagyon jó és mély érzésű honfitársaink, akik a végtelenségig a jót keresik mindenben és mindenkiben.

Komolyan csodálom őket minden tiszteletem az övék, mert néha nehezebb, mint ahogy az ember hinné, meg akkor is hinni és akkor is bízni, amikor már úgy érzed, oka fogyott!

A gond csak egy apró tévedés, amit talán inkább egy halk, de folyamatos és mindenen áthatoló, állandóan búgó hang, ami nem engedi hogy az egészséges határon ne menjen túl. Ahol talán láthatnák, ami annyira nyilvánvaló, ahogy az is hogy ki is áll mellettük és kiknek nem érdeke, hogy egymás mellett álljunk. Kérlek benneteket jóemberek, csak nézzétek végig és gondolkodjatok.

Én nem akarok senkit meggyőzni az igazamról, csak hogy legalább gondolkodjon!


Vajon miért nem szereti az emberek egy része őket?

Akik magyarok is meg nem is, és akkor kik is ?

http://www.youtube.com/watch?v=_fNOPA7Z9F8&feature=related

a védelem hangja

http://www.youtube.com/watch?v=CYg1qi96PKI&feature=related

Talán megérted hogy ezt nem lehet!


http://www.youtube.com/watch?v=v1VDl6kxBPU&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=8ubC6_XM5UI&feature=related

És hogy mi is a legnagyobb baj ? Talán ez a fajta szocializálódás.

Amire ha nem vigyázunk, akkor mi lesz 20 év múlva?

http://www.youtube.com/watch?v=vTzxdPktV9g&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=yYUScY49VfQ&feature=related


És akkor mi is a baj a gárdával?

Csak rakd össze és gondolkodj!


2009. okt. 2. 21:44
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
Tudod, én megértem az írói iróniát, és a kultúrális eltéréseket is de........
2009. okt. 2. 21:51
 2/25 anonim ***** válasza:
34%

Megmondom, hogy mi a baj.


"Mi is vajon a baj a gárdával, és mivel állunk valóban szemben? Szerinted mindenér a jobbik a hibás? Nem lehet, hogy csak rámutat hogy hol tartunk? És ráfog még sokmindenre!"


1. "mindenér" --> mindenért

2. jobbik --> Jobbik

3. "hogy hol tartunk" előtt vessző

4. "ráfog" --> rá fog

5. "sokmindenre" --> sok mindenre


Két kérdő mondatban van összesen öt helyesírási hibád, és akkor a stiláris problémákat és a szórendi zavart nem is számoltam. Majd ha ilyet találsz Spirónál vagy Eszterházynál, akkor felháborodok!


Komolyra fordítva a szót...


Ne vegyük már magunkat annyira komolyan, hogy ne bírjunk ki egy kis öniróniát. Spiró verse politikai szöveg, de rendszerváltás előtti. Egy olyan csoportról (csoporthoz) szól, akik akkor léteztek, amikor a Jobbik-tagok nagy része tervbe sem volt. Eszterházy szövege pedig egy humoros intertextuális zagyvalék, a magyar szót használati utasításokba, növényvédelmi útmutatókba írja bele, mintegy azt sugallva: a magyar öntudatnak nincs receptje, nem lehet definiálni azt, hogy milyen magyarnak lenni, ahogy egy nép esetében sem lehetséges, mert ez ennél sokkal bonyolultabb.


Spiró és Eszterházy hihetetlenül nagy írók, akikre mindannyian büszkék lehetnénk. A szövegeiket olvassák szerte Európába, Németországban már csaknem népszerűbbek, mint a német írók. És azoknak, akik értenek az irodalomhoz, majd róluk is a mi országunk jut eszébe, hogy igen, hányattatott sorsú, meg kicsi, és néha zavaros, meg dühös is, de csak úgy ontja a tehetséges embereket.

Akik ellenük dolgoznak a magyar nép ellen dolgoznak.

2009. okt. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Ok ezt benéztem : "sokmindenre" ráfog

De azt hogy a hangsúlyokat és a saját írásomban hová akarom helyezni, azt kérlek……és nekem az MSZP is mszp… De majd átküldök néhány 3D-s profilozás Spiró és Esterházy bácsinak, és mire megcsinálják talán én is szebben írok! Vagy inkább neked küldjem?


Nem az írót magát ítélem el, hanem az embert, aki kiérez az inge alól!

Nem az a kérdés, hogy mi is okozta hogy így érez, hanem hogy képes így érezni.

De még ha csak, a válaszok kétszínű balga bégetésre rávevő heti hetes reakcióit nézem.

az is csak, a szó kiforgatásának méla undorának felkavaró érzését kelti bennem.

Nem azért mert utálom Esterházy-t vagy a heti hetesből bár kit is, hanem mert magyar értéknélküli lelkük magyar húsba nem érzi jól magát.


Persze csak ez maradt meg benned, és nem az uszítás ami árad, és a baljós árnyak sehol!

2009. okt. 2. 22:59
 4/25 A kérdező kommentje:

Jahh

Innen a távolból teszem rá a nyakam hogy végig sem nézted, csak hogy jobbik

2009. okt. 2. 23:01
 5/25 anonim ***** válasza:
63%
Ez itt kérdés (vö. "gyakori kérdések pont hu") vagy már a kampány?
2009. okt. 3. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
34%

A megjegyzéseidre:

De igen, megnéztem az összes videót. Nem szeretek politizálni. Nem mozdulok zsigerből arra, hogy Jobbik, meg Gárda. Mindenhez igyekszem kritikusan viszonyulni. Nem gondolom, hogy az embert az határozza meg, hogy hova születik, hanem inkább az, hogy mit gondol és mit tesz. Elsősorban nem nemzetben, hanem egyénben gondolkodok, de tiszteletben tartom azt is, aki nem így tesz.


Akkor most az én "magyar érték nélküli lelkem" sem érzi jól magát a magyar húsban, mint Eszterházynak? Nem vagyok igazán magyar? Tényleg, képzeld, olyan merész vagyok, hogy néha azt gondolom: de szar itt élni. Persze mindemellett szeretem a hazámat. Vagy ez szerinted összeegyeztethetetlen? Aki magyar az nem érzi rosszul magát, nem fordul kritikával soha az övéihez?

És egyáltalán mi az a magyar érték?


Ideológiailag olyan távol állunk egymástól, mint ég és föld, de őszintén kíváncsi vagyok a véleményedre.


Szerinted mit érdemelnének azok, akiknek "magyar érték nélküli lelkük magyar húsba nem érzi jól magát"?

2009. okt. 3. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
42%

"Ideológiailag olyan távol állunk egymástól"


Nem ideológiailag álltok távol egymástól, hanem pszichiátriailag állsz távol magyarhúsú, magyarértékű barátunktól.

2009. okt. 3. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
52%
nekem csak annyi a bajom velük, hogy egyrészt nem tetszik sok pontjuk amit ők márpedig kitűztek, ez baromság úgy ahogy van, másrészt ha szétnézek a tagjaik között, mintha egy szellemi fogyatéákos bandát látnék. Ez miért van?
2009. okt. 3. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
36%
milyen jopbbikról beszéltek???szörnyű
2009. okt. 3. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
52%

Komolyan emberek, nekem semmi bajom se a Jobbikkal, se a magyarérzelműekkel, se a magyarellenesekkel. Senkivel semmi bajom.


DE


Valaki magyarázza már el nekem azt, hogy a Kuruc.infós cikkekben minek kell minden cikkben résztvevő nevét bezsidózni? (zsiwiw, zsindex, stb.)


Ez vicces, vagy mi??

2009. okt. 3. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!