Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » 20 év múlva a legpruduktívabb...

20 év múlva a legpruduktívabb 25-50 éves korosztály nagysága 3,6 millióról 2,6 millióra fog csökkenni demográfiai okok miatt. Mi lesz így Magyarország gazdaságával, honnan lesz nyugdíj, TB?

Figyelt kérdés

Kiszámoltam, hogy 1963-1987 között 1 millióval többen születtek az országban, mint 1983-2007 között.


Ezt tudva, nem értem miért beszélnek egy millió új munkahelyről, már az is hatalmas siker lenne, ha nem csökkenne a számuk.



2013. máj. 24. 20:07
 1/4 A kérdező kommentje:
Így valószínű a 1998-2006 évek "kirobbanó" évi 4%-os gazdasági növekedése sem fog visszatérni, hanem évi 1-2%-os növekedésre kell berendezkednünk, mint a fejlett nyugat-európai gazdaságoknak.
2013. máj. 24. 20:14
 2/4 anonim ***** válasza:

Sehonnan nem lesz nyugdíj.

40 vagyok, én már azzal számolok, hogy semmit sem kapok. Max. kilövési engedélyt ha már nem tudok többet gályázni.

2013. máj. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Uh ez egy demográfiai tény, hogy 20-30 év múlva nem lesz, ilyen szintű nyugdíj/tb, hanem valami sokkal kisebb. Itt van [link] (Uh magyar oldalról angol nyelvű statisztika, de most nem állok neki a magyar keresésének, meg lehet érteni)


A probléma látványosan fog jelentkezni, amikor a Ratkó gyerekek (most 60 év körüliek) még 2020 elött elmennek nyugdíjba. Még sokkal látványosabban fog látszani a probléma amikor az ő gyerekeik is elemennek nyugdíjba (ma 30-40 évesek).


Igazából a problémával nem igazán lehet mit kezdeni, ha csak nem lesz valami népességrobbanás MO-n (lol gazdasági helyzet) kb 5 éven belül akkor a Ratkó unokák nyugdíjazásával problémák lesznek. Magyarországra nem fognak, olyan szinten bevándorolni, hogy pótolják a népességet, talán a nyugaton igen, de itt nem.


Mondjuk kiváncsi leszek, hogy 5 év múlva, amikor még ennél is kisebb lesz a népességszaporulat, hogy lesz beadva az emberek többségének, hogy nem számít mennyit fizetnek bele az egészséügybe meg a nyugdíjba, mire ők oda érnek már nem lesz.

2013. máj. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
Be kell engedni egymillió zsidó dolgozót, nincs más. Meg egymillió kínait. Eladni a földeket, vizeket. Meg gyorsan táncolni, csak fütyül valaki már!
2013. máj. 25. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!