Kezdőoldal » Utazás » Európa » Magyarország-Görögország...

Magyarország-Görögország busszal. Általában milyen korosztály választja ezt? Én félek a repülőn, ezért inkább buszozok 20 órát. Fiatalok is vannak, akik inkább busszal mennek ki nyaralni?

Figyelt kérdés

2012. jún. 6. 22:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez inkább pénz kérdése, mert a buszos utak általában olcsóbbak és van aki ezt teheti meg inkább. Mi tavaly így voltunk, és vegyes volt a társaság. Olyan 18-tól nyugdíjas korig. De szerintem ez nagyon változó. Mert ugyebár a nyugdíjasnak és a diáknak van a legkevesebb pénze így ők választják ezt az olcsóbb utat. De viszont az öregek nem nagyon bírják már a sok ülést szóval szerintem változó. De ez szerintem a legkevésbé lényeges, mert ott kint úgyis a magad ura vagy nem kell a kiutazókkal együtt lenni. Nálunk csak olyan problémák adódtak, hogy zenét akartunk hallgatni, de ami a fiatalabbnak tetszett az az öregebnek nem, de ez azonos korúaknál is megesik. Így kb 5 percig hallgatunk zenét :D de szerintem teljesen mindegy kikel utazol.
2012. jún. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
64%
nincs az a félelem, amiért inkább a 20 órás buszutat választanám, mint a repülőt...:) borzasztó kényelmetlen, másrészt sokkal jobban félnék egy buszos balesettől, minthogy lezuhan a repülő. tudom, hogy nem ez volt a kérdés, csak muszáj volt leírnom.
2012. jún. 6. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
48%

"Én félek a repülőn, ezért inkább buszozok 20 órát."


Én meg félek a 20 órás buszozástól, ezért inkább repülővel megyek!!

2012. jún. 7. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
50%

Görögország busszal??


Nem távolság!

Rakétával, csak néhány perc...

Repülővel is csak egy-két óra...

Na persze busszal, azért az már egy picit kalandosabb!!

Két nap oda... két nap vissza...

(Kómában, simán ki lehet bírni...)


A valóságra is kíváncsi vagy?

Tessék:

Amikor kimész a buszhoz induláskor és meglátod azt a rengeteg kedves embert, még arra gondolsz,

hogy milyen rendesek a rokonok és mennyien kísérték ki azt a néhány utast...

Na itt tévedsz először(!)...

...amikor kiderül, hogy a tömeg -akiket te kísérőknek néztél-, azok a valóságban szintén mind utasok...

... és a "teljes falu" felszáll veled együtt a buszra.

Ekkor már egy részük le van izzadva a cipekedéstől...

Persze van aki már fürdött...

(valamikor)...

...de ezt sokan majd csak a tengerben tervezik megejteni, úgy két nap múlva...

Te ekkor kezded felfogni, hogy mi vár rád és inkább leszállnál, de már becsukták az ajtókat...

Ekkor már nem kicsit van büdös, mert néhány emberen, a kora reggel elbliccelt fürdés helyett használt locsoló-kölnit leoldotta az izzadtságuk...

Most tévedsz másodszor...

...mert mi ez az ájer ahhoz képest, amikor majd hamarosan elkezdik levenni a cipőjüket is...

Persze már néhányan ekkor kompenzálásul, magukra fújnak egy kis kókuszos dezodort is...

...ettől a szagelegytől, csak kevesen kezdenek el hányni...


Tehát össze vagy zárva egy csomó "kedves és illatos" vadidegennel,

akiknek egy része videót akar nézni,

egy másik részük viszont magyar nótákat vagy "zámbódzsimit" akar üvöltetni a busz magnóján...

...és a "postásjózsi" új cd-je is előkerül ekkorra...

(Ezek nélkül nagy hanyagság lenne bárhová is elutazni??)

De ne aggódjál a hangos zene miatt...

...ezt majd úgyis elnyomja a gyerekek üvöltése.

Azután valakinek a tömegből félóránként, biztos, hogy pisilnie is kell...

A buszt ugyan WC-snek hirdetik, de már az út elején közlik, hogy a busz WC-jét tilos használni.

(Na ettől azután mindenkire rájön a fo.ás...)

Attól meg, hogy félóránként megáll a busz egy órára, na mond már...

...maximum egy-két nappal később értek oda.

Ha nem hiszed el, hogy mennyi ideig fog állni egy-egy wc-nél a busz, majd nézzed meg, hogy hány km.-es sor kígyózik a női mosdónál!

Pláne, ha egyszerre több buszos csoport is érkezik...

Na itt ismét tévedtél...

...mert elhitted a hivatalosan meghirdetett menetidőt, amit még soha az életben nem tudtak betartani.

Néhányan persze semmitől sem zavartatják magukat és felcipelnek nagy hűtőládákat és egész úton vereshagymát falatoznak, el nem fogyó kalbásszal...

...persze előkerül néhány csomó újhagyma is.

Viszont ha előrelátó vagy, akkor szépen felkészülsz...

... mert ezt a kis izzadság- és hagymaszagot, simán el tudod nyomni, ha megeszel néhány fej fokhagymát...


Amúgy nem is értem minek mész Görögországba, hiszen a buszos élményeidet, már úgy sem tudja felül múlni semmiféle helyi látványosság...

...és fogadjunk, hogy visszafelé még Ouzo (gorog szeszes ital) is lesz mindenkinél

...és az utasoknak csak részegebbik fele fog hazafelé a buszon "lagzilajcsira" üvöltözni és gatya nélkül táncolni...

2012. jún. 7. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
38%

Hát érdekes dolgokat írtál le, kicsi vagyis inkább nagyon felnagyítva a dolgokat.

Nem olyan borzasztó az.

2012. jún. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Boglárkaaa80 válasza:

Mi is kiszeretnénk menni szeptemberben.

Mennyi lenne a buszköltség?

Milyen drága ott a víz?

2012. jún. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szeptemberben már olcsón lehet foglalni egyhetes utakat, busszal együtt. 20 000-től olyan 30-40-ig átlagban.

A víz kicsit többe kerül mint nálunk de nem vészes.

Miért pont a víz?

2012. jún. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Nagyon túloz a kedves válaszoló :) Most lesz harmadik éve, hogy busszal megyünk Görögországba, és eddig egyszer sem tapasztaltam azt, hogy lagziljcsit, vagy zámbódzsimit üvöltettek a magnón. Még egyszer sem értünk később Görögországba, sőt túlnyomó részben előbb ott voltunk már. Mi a Grand Tours-sal utazunk, hihetetlen jó sofőrök vannak. Egy-két filmet le szoktak játszani, általában vicces vígjátékokat, amiket tényleg öröm nézni. A légkondi megy, kellemes az idő a buszon. Mindig van egy-két bunkó utas, akik nem figyelnek másokra, és tényleg előveszik a méteres kolbászt, mellette eszméletlenül bűzölgő ilyen, meg olyan hagyma. Sőt, előfordul, hogy a lábukat a képedbe nyomják, de ezt is nagyon meg kell találni. A busz 4 óránként áll meg, ami szerintem korrekt. Kígyózó sor igaz, de ha nagyon kell wc-zned, úgyis megvárod, a busz nem hagy ott, és simán belefér az időbe. 20 órát simán ki lehet bírni. :) A korosztály teljesen változó, láttam már 5 éves gyereket, és 70 éves nénit, meg bácsit.


15/L

2012. júl. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!