Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha Soros György "felvásárolta"...

Ha Soros György "felvásárolta" volna az államadósságot a 90-es években hol tartana ma az ország?

Figyelt kérdés
Úgy tudom volt egy ilyen opció, de végül az akkori kormány visszautasította az ajánlatot. Nem találtam meg hogy pontosan mit kért volna ezért Soros György, aki tudja írja meg, emellett érdekel a véleményetek hogy szerintetek mi lett volna ha...
2013. máj. 25. 07:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nem magába akarta felvásárolni, hanem egy kanadai magyar üzletemberrel akit Anrew Sarlósnak hívtak. A nagyobb magyar cégeket, vízmű stb kellett volna, de az Antal kormány nem merte bevállalni. Aztán csak megszerezte Soros amit akart csak olcsóbban a Horn és az első Orbán kormány alatt.
2013. máj. 25. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
75%

Soros NEM akarta felvásárolni az államadósságot. A németek ajánlották fel az átütemezést és részbeni elengedést.

De az országnak NEM az államadósság a legnagyobb gondja. Románia kifizette, még sem szuper a gazdasága. A nyugati országoknak magasabb, még is jól működik a gazdaság, és ezért nem gond a törlesztés.

A gazdaságot kellene rendbehozni, nem lezülleszteni, akkor nekünk sem lenne gondunk az államadósággal.

2013. máj. 25. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Na akkor most hogy döntsem el mi az igazság? 2 eltérő válasz.


2:Tudom, sok országnak nincs államadóssága, mégsem fürdenek a pénzben. De abban is biztos vagyok hogy ártani nem ártana ha nem hiteltörlesztésre menne el a GDP jónéhány százaléka, legalább nem tudnának erre hivatkozni mikor újabb megszorításokat eszközölnek. A gazdaságos résszel egyetértek.


Én valahogy nem értem ezt az egészet, itt van egy hatalmas koponya aki magyar származású és a világ egyik leggazdagabb embere, miért nem kérünk tőle segítséget az ország helyreállításában?

2013. máj. 25. 07:49
 4/15 anonim ***** válasza:

Miért segítene? Attól, hogy magyar származású, miért érdekelné ez a légypiszok méretű ország?


Aki eljut ilyen gazdagsági szintekre, az már bőven felül van hasonló "nemzetiség" és egyéb marhaságokon (különben sosem lenne ennyi pénze...)


Meg miért érné meg neki, hogy a kemény munkával összeszedett pénzt eldobja valahová? Semmi érdeke nincs ebben.

2013. máj. 25. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
91%

Ma már nem az államadósság a legnagyobb gond, de sajnos időről időre a rossz gazdaságszerkezetünk miatt problémássá csúcsosodik. A rossz gazdaságszerkezetünket viszont a rendszerváltás után közvetlen kialakult magas államadósságnak köszönhetjük. Egyszerűen a tőke kierőszakolta amit akart az országunkkal szemben a magas állad révén. Egyszerűen diktálták a spontán privatizálást mint feltételt. Bokros A csúszóleértékeléssel gyakorlatilag generálta a 28% os banki kamatokat miközben a spontán privatizáció is erőltetve lett. Így a esélye nem volt a magyar tőketulajdon széles kifejlődésének, a fejlődőképes közép cégek kialakulásának, ami helyett a legprosperálóbb ágazatain mind nyugati kézbe jutott.

Nem nehéz megérteni hogy kapitalista gazdaság tőke jövedelem nélkül nem fejlődhet ki. És lett egy mai duális gazdaság ahol a magas hozzáadott értéket szinte csak a nyugati cégek állítanak elő. Az az a cserearányunk rossz és folyamatosan romlik, a gazdaságunk nem nem fejlődik.

Hogy mi lett volna , azt nem lehet tudni.

Hogy ez a mai nem fenntartható az biztos.

Így a feltételezés kézenfekvő, hogy talán egy szabályozottan értékesített rendszer jobb lehetett volna.

2013. máj. 25. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Ítélethozó ***** válasza:
0%
Nem tudom az állításból mi igaz, de egy mások teljesítményéből élő, ingyenélő szaházi tolvajnak kiszolgáltatni az országot nem igen lett volna jó ötlet.
2013. máj. 25. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

"Ítélethozó válasza:


Nem tudom az állításból mi igaz, de egy mások teljesítményéből élő, ingyenélő tolvajnak kiszolgáltatni az országot nem igen lett volna jó ötlet.



Ezzel az a gond, hogy a tőke karöltve az IMF el stb így is úgy is kikényszerítette amit akart.

Sőt, így szerintem 5× annyi kakamatyi semmizett ki minket a saját hazánkban.

2013. máj. 25. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Ítélethozó ***** válasza:
Az már részlet kérdés, a rossz az rossz, akkor is ha esetleg a rossz bekövetkezett más úton. Attól még rossz!
2013. máj. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
46%
Ha csak az adósságot fizeti ki és le veszi a kezét rollunk akkor itt tartanánk mint most,ez a helyzet nem csak rajtunk mulik tudatosan kreálják a gazdagabb országok ök igy tudnak fejlödni
2013. máj. 25. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
2001-ben 52 százalékot tett ki a GDP-arányos államadósságunk. Azt a szintet kellett volna nagyjából tartanunk és akkor ma egészen jól meglennénk.
2013. máj. 25. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!