Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan lehetne behajtani a...

Hogyan lehetne behajtani a pártokon a választási ígéreteket?

Figyelt kérdés

Az MSZP is minden ígért amikor megválasztották ,a Fidesz is fűt-fát ígért, hazudott mind a kettő.


Hogyan lehetne behajtani az ígéreteket?


Szerintem ,valamilyen módon büntetni kellene őket , meg kellene őket torolni.



2013. máj. 25. 10:09
 1/9 anonim ***** válasza:
64%
Most ha én azt mondom a fák repülnek, akkor te ezért nem büntethetsz meg, ha meg elhiszed a te bajod. Kb. a pártok is így vannak ha van elég sok h*lye aki elhiszi amit ígérnek akkor nyernek, és nekik ez a lényeg.
2013. máj. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Sehogy. Egész egyszerűen szavát se hidd egyik politikusnak sem.
2013. máj. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 rémuralom ***** válasza:
Behajtani? Mármint utólag? Viccelsz?
2013. máj. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Komplikato ***** válasza:

Most már sehogy, az első hazudozós és rosszul vezető kormányt kellett volna keményen fenéken billenteni, hogy a későbbiek okuljanak belőle.

Mivel ilyen nem történt,pofátlanok lettek mint a piaci légy.

Ráadásul az emberek ingerküszöbe is megnőtt, ma már semmi fontosért sem állnak ki vagy tiltakoznak.


Egyes országokban létezik olyan lehetőség, hogy a képviselők visszahívása. Ez lehetne egy megoldás, de csak egy felnőtt társadalomban, a miénk jelenleg sajnos nem ilyen.

Itt arra kell gondolni, ha valaki ígérne olyat ami lehetetlen vagy pont káros az országnak (ingyen cukorka, ingyen sör szintű marhaság), akkor elég felelőtlen a lakosság, hogy ilyesmiért visszahívja. Vagy ha valami olyat kéne tenni, ami az ország javát szolgálná, de az embereknek rövid távon kellemetlen, akkor itt azért is visszahívnák a képviselőt aki hiába végzi jól a munkát ... a többség nem nagyon akar hosszú távon gondolkodni.

2013. máj. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Kollektív felelősséggel. "Nem sikerült valamit véghez vinni? Mennyit is kerestetek 4 alatt? Na adhatjátok is vissza"

Kollektív azért kollektív mert az ellenzék nyilván azon a nézőponton lenne hogy akadályozza a kormánypártot, így akadályozná ahol tudja, ez az embereknek nem lenne hasznára.

Egy ilyen törvény után hanyatt homlok menekülne az összes a Parlamentből :D

Nem értem miben különbözne egy politikus egy vállalkozótól, ha egy mester elvállal egy munkát de belebukik én ki nem fizetem azért mert olyan ügyesen próbálkozott... Minden párttól függetlenül mondom, aki ezzel nem ért egyet biztos észnél van?

2013. máj. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
*Mennyit is kerestetek 4 ÉV alatt ( az év lemaradt bocsesz)
2013. máj. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Rendkívül szigorú szankciókkal, felelősségre vonással.
2013. máj. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Dick Esmen ***** válasza:
Nem kell rájuk szavazni.
2013. máj. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Ian Catman ***** válasza:

Sehogy.

Ma sajnos (régóta) olyan választási rendszer van, hogy a képviselő nem hívható vissza. A világon mindenütt választások előtt igérgetnek, választás után jön a nadrágszíj meghúzás.

Szerintem a megoldás (részben, ha nem is teljesen)

1. A képviselők legyenek bármikor visszahívhatók a szavazóik többsége által, és ehhez kell

2. ne legyenek listás képviselők, csakis egyéniek (mint Angliában.)

2013. máj. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!