Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Körülbelül hány politikusra...

Körülbelül hány politikusra van szükség egy 10 milliós országban?

Figyelt kérdés
Van egy országgyűlésünk, minisztériumok, 3200 önkormányzat stb.

2013. máj. 25. 22:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
40%
Kerdezd inkabb, hogy hany JO politikusra van szukseg. Amugy a dolog az önkormanyzatokkal erdekes, en egy hasonlo meretu varosban lakom, mint Bp., de itt csak egy önkormanyzat van az egesz varosban, nem kerületekent egy.
2013. máj. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
22%
19re.
2013. máj. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
60%
Miert pont? Megyenken egy? :D Vagy varmegyek vannak ujabban? Nem követem mar annyira.
2013. máj. 25. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
70%
A Mulanban volt ez, hogy hány futár kell egyetlen üzenethez? :D
2013. máj. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 ConnectCare ***** válasza:
74%

Szerintem ezt igazából nem lehet megmondani konkrétan. Az lenne jó, ha az átlag ember is napi szinten foglalkozna politikával és értene is hozzá valamennyire és így minél kevesebb "hivatásos" politikus lenne és minél több olyan, aki az észrevételeit, elképzeléseit aktívan érvényesíteni próbálja (pl. megkeresi a képviselőjét a gondjaival).


Így tulajdonképpen képletesen szólva 10 millió politikus lenne a legjobb. De így, hogy nem ilyen társadalom vagyunk (ilyen talán nem is létezhet), így pedig attól függ, hogy mennyi politikus van, hogy éppen adott időben hányan foglalkoznak politikával. De ezt is a társadalom tudná szabályozni úgy, ha foglalkozna a politikával az által, hogy szóvá tehetné, ha pl. túl sok a hivatal (nekem pl. az X megyei kormányhivatal Y járási hivatalának népegészségügyi szakigazgatási szerve elnevezéstől a hajam égnek mered :))

2013. máj. 25. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
34%

Országgyűlésbe szerintem elég lenne 100 fő, vagy maximum 150, mindegyiket listáról megválasztva. Ami most van, az vicc kategória, a képviselők felét a kutya nem ismeri és nem is csinál semmit, csak felveszi a jó fizetést. Szerintem még a 200 is sok.


Az önkormányzati rendszer a másik, ami olyan szinten luxus és pazarló, hogy azt még nálunk sokkal gazdagabb országok sem engedik meg maguknak. Szerintem a települési önkormányzatokat úgy ahogy van el kell törölni, és ha már létrehoztuk a járásokat, akkor azok lehetnének a legkisebb közigazgatási egységek. És ha megy a sírás, hogy akkor a falusi ember utazhat be a városba ügyet intézni, akkor tessék megmondani neki, hogy például Debrecen külterületéből ugyanúgy be kell mászni a központba. Hogy van az, hogy egy 200 ezres városnak és egy 9 fős falunak is van külön önkormányzata? Angliát hozom fel példának, mert azt ismerem: alig több, mint 300 önkormányzat van egy 50 milliós országban, nálunk ötödannyi népességre van tízszerannyi.

2013. máj. 25. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
41%
A fele is elég lenne mint amennyi most van.
2013. máj. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
74%
Csak egyre : RÁM !
2013. máj. 25. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
55%
2 darab kell. Így legalább lesz kivel veszekedniük, munka után meg tudják egymásnak tömni a zsebét.
2013. máj. 25. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
45%
A képviselők számát én inkább növelném: minél kevesebb lakosra jutna egy, annál közvetlenebb lenne a kapcsolat és erősebb a demokrácia. Senkit nem képviselő pártlistások helyett azonban csak egyéni képviselőknek lenne ott helyük.
2013. máj. 25. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!