Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Kádár-rendszerben az Ausztri...

A Kádár-rendszerben az Ausztriához közel lakók (soproniak kőszegiek stb ) élvezték valami előnyét annak hogy közel van Ausztria, vagy csak mégjobban el voltak szigetelve a Vasfüggöny miatt mind Ausztriától, mind az ország határsávon kívüli részeitől?

Figyelt kérdés
Jobb lehetőségei voltak akkoriban egy soproninak mint egy nyíregyházinak vagy budapestinek? És aki valami határszéli faluban lakott pl. Felsőszölnökön?

2013. máj. 28. 16:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Soproniakról nem mondanák semmit, mert nem tudom. Én békés megyében éreztem nem kis előnyét a Kádár rendszernek, nem hiszem, hogy ez épp Sopronban lett volna rosszabb.
2013. máj. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Lehetett nézni az osztrák tévé műsorait :)
2013. máj. 28. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Sopronban laktam/lakom, nem éreztem semmi előnyt. Maximum azt, hogy amikor már ki lehetett menni, akkor elég volt biciklivel áttekerni (vagy akár átsétálni) milka csokiért meg haribo gumicukorért, nem kellett autózni.

A zárt határ idején semmilyen előnye nem volt az itt lakóknak, nem lehetett kimenni dolgozni pl. Most a város 70%-a kinn dolgozik, most már van előnye.

A vasfüggöny meg valahol az erdők mélyén ment, nem láttunk belőle semmit. Harkánál volt egy rész, ahol a vasút mellett volt, ott néztük a vonatból a katonákat, ennyi.

2013. nov. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!