Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szóltok a Fidesz 1kulcsos...

Mit szóltok a Fidesz 1kulcsos szja jához?

Figyelt kérdés
Most kűzd a líb a konz zal?
2009. okt. 5. 22:42
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem nem jó, legyen két kulcs, és 3-4 milliónál legyen a határ. Az röhej, hogy pl. az Otp elnök adókulcsa is ugyanannyi, mint az átlagé. Kell két kulcs.

Vagy ha egy kulcs van, akkor emelni kéne az Áfát bizonyos termékkörnél (luxusvócikkek), illetve szélesíteni kéne a vagyonadót, mert az objektív, nem lehet csalni. Mondjuk az érdekes, hogy a Fidesz tegnap nár azt mondta kell a vagyonadó, pedig amikor bevezették rögtön ígérték, hogy eltörlik. Mindenre ami népszerűtlen, de fontos megígérik, hogy eltörlik, majd mivel nekik is jó hogy van hozzá sem nyúlnak. Ez nem hazugság?

2009. okt. 6. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
91%
A 2006-os kampányban előjött már ez a téma,akkor az szdsz dobta be.Akkor Orbán azt válaszolta rá hogy a Fidesz soha nem fogja támogatni az egykulcsos szja-t mert igazságtalan és a gazdagokat segíti a szegények kárára.Most akkor mi van???
2009. okt. 6. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
63%
Egyértelműen növelni fogja a társadalmi különbségeket,egy havi 10 milliót kereső is ugyan azzal a kulccsal fog adózni ,mint egy minimálbéres...Orbánt egyébként 98-2002 között se érdekelte a szegény emberek ,nyugdíjasok sorsa a felső középosztályt segítette.
2009. okt. 6. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
54%
Engem csak az zavar, hogy gyakorlatilag egyre tisztábban látszik, hogy Orbánék is ugyanazt az utat fogják követni, mint a kormány 2006- óta, ami helyes. De azért az elgondolkodtató, hogy akkor ha nem népszavaztatnak és nem tilitakoztak volna minden ellen (amit egyébként úgy látszik most ők is akarnak), akkor hol tartanák? Most lenne egy sokkal jobb egészségügyi rendszerünk, az önkormányzatok átláthatóbban, gazdaságosabban működnének... Ezzel a Fidesz bebizonyította, hogy az elmúlt 4 évben csak a saját rövidtávú érdekeiket nézte, és még az ellen is tiltakoztak, amit most ők is támogatnak: 13. havi nyugdíj eltörlése, vagyonadó, adóátrendezés... Jó volt nekik mert nem őket utáltak olyanért, amit szükséges volt megtenni. Akkor ki nem hazdott soha?
2009. okt. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
88%

itt elhnagzott és csak megerősítem:

azért valljuk meg, mao valóban egy külön bolygó sajnos, ennyi hülyét te sehol máshol nem találsz ....

2009. okt. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
82%

"És ha ez olyan jó akkor a nyugati országokban miért nem alkalmazzák?"


Már egyszer leírtam, de látom, nem sikerült elolvasni. Adómorál a varázsszó.

2009. okt. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
83%

"Egyértelműen növelni fogja a társadalmi különbségeket,egy havi 10 milliót kereső is ugyan azzal a kulccsal fog adózni ,mint egy minimálbéres..."


Mert eddig nem azzal adózott... mert eddig nem volt tele az ország villás, yachtos minimálbéresekkel.

2009. okt. 6. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
77%
Á dehogy!10:20 -as,azért mert egy fejlett nyugati országban az egykulcsos adó hallatára milliók tüntetnének az utcákon,általános sztrájk lenne.
2009. okt. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
68%

nekem a Fidesz retorikájáról a Kádár-korszak jut eszembe.Minden újévkor emelkedett 4-5 termék ára,ezt az emberek megszokták.De már az ősz folyamán kiszivárgott pletyka szinten,hogy mik fognak emelkedni.A párt és a Népfront emberei figyelték a közhangulatot,és jelentették fölfele,hogy mi az ami miatt a legnagyobba felháborodás.Az kimaradt az emelésből.

A Fidesz ugyanezt csinálja.Mond ezt,is azt,is.Így felméri az aktivistáin keresztül,hogy mit nem léphet meg,ha nem akar általános felháborodást.Azt azért ők is tudják,hogy

kellenek a megszorítások stb.Folytatni fogják,amit a jelenlegi kormány elkezdett,legföljebb egy kicsit változtatnak rajta.

2009. okt. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
59%
9:46-os vagyok. Engem nem zavar, ha leszavaznak, de azért az ellenérvekre is kíváncsi lennék, de olyat nem olvastam sehol. Nem zavarja a Fidesz szavazókat, hogy amit hallottak annak pont az aellenkezője várható?
2009. okt. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!