Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Bajnai Gordon komolyan gondolj...

Bajnai Gordon komolyan gondolja a 9 hónapos munkanélkülis segélyt?

Figyelt kérdés

[link]


Még szerencse, hogy Bajnai nem POPULISTA ígéretekkel akar nyerni, hanem van gazdasági terve. Ez is nagyszerűen tükrözi. Egy sz@r lábon álló gazdaságban mi sem célszerűbb, mint a szociális juttatás bővítése, főleg időben, ezzel nagyszerűen lehet ösztönözni a munkára az embereket. Bajnai kimutatta a foga fehérjét: legyen Görögország, csak nyerjen végre.


Most , komolyan?

Ezt viccnek szánta az elnök úr?Mert nem jó a humora.


Már megkezdődik az ígérgetés, az osztogatás.... Nem tudom ki akar itt választási költségvetést....

Aztán nagyon kíváncsi vagyok, hogy MINDEN 6 hónapnál régebbi munkanélküli számára hol és hogy fognak munkát adni. Milyn képzést adnak majd, amivel tuti el tudnak helyzkedni ???


Ez kb. olyan ígéret, mint a 300.000 új munkahely. Valahogy jussunk hatalomra, aztán majd csak megleszünk 4 évig. Márcsak fejenként 30.000 Ft-ot kell a nyugdíjasoknak ígérni.... Ismerős a sztori. Ez a birka nép meg be is veszi.

Nem mintha ez a Fideszizmus jobb lenne.....



2013. máj. 30. 23:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
74%

Valamiből élni kell az embernek, mert sajnos nincsenek munkahelyek és ez a baj! Hiába ösztönöznek valakit a munkára ha nem talál!

Bajnainak is igazat adok, bár ez a 9 hónapra emelés ez kicsit sok valóban, de én a kettő közt keresnék megoldást, inkább fel emelném 6 hónapra, majd adnék egy tanulási lehetőséget ami hasznot is hozhat egyeseknek, és azzal talán tudnának valamit is kezdeni.

Bajnaival így nincs bajom, de tőle sem várhatunk csodát, és a baj az hogy sokan azt várják hogy ha hatalomra kerül akkor már 2 nap múlva jó, lesz minden.

csak azt sem tudják hogy ezt még egy olyan ember sem tudná megcsinálni aki tényleg 100% osan teljesítene és mindenkinek jó lesz, ezt nem lehet így csinálni, és ezt kell megérteni hogy a javuláshoz sok minden kell, de az kell hozzá hogy hagyjuk nyugodtan dolgozni. Bajnai mellett állok, de nem várok csodát tőle sem hogy 1 hónap múlva minden rendben lesz, ahhoz idő kell mire kezdenek javulni a dolgok. De a fidesz elképzelésével egyáltalán nem értek egyet. Bajnai csak keveset volt hatalmon és akkor azért csinált is ám valamit, szóval én adok neki egy esélyt hogy rendesen csinálja 4 évig amit gondol és meglátjuk.

Én abba a másfél nem tudom mennyi időbe nem csalódtam benne mert a Gyurcsánynál és most az Orbánnál jobb volt az tény, de akkor is sok mindent akart és leszavazta a fidesz mert nem volt meg a 2/3 ad és ezért nem láttunk nagyon semmit szinte. orbán meg csak szórja a pénzt maguk közt és mi egyszerű civilek le vagyunk sz@rva.

2013. máj. 30. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 lencsefőzelék ***** válasza:
70%
Teljesen mindegy, hogy ki mit ígér a választási kampányában, valszeg úgysem fogja betartani. A legjobb barátomnak elhiszem, hogy megcsinálja, amit ígért, egy politikusnak nem.
2013. máj. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
66%
Gondolom azért van ez, hogy akinek csak nyáron tudnak munkát adni, annak ne kelljen munkát keresni az év megmaradt részében...
2013. máj. 30. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
70%

Leszögezem, hogy én azóta, hogy szavazásra jogosult vagyok, jó messzire elkerülöm a szavazó urnákat. Ez nem jelenti azt, hogy nincs politikai véleményem, ami ráadásul elég távol van a Bajnai féle, nyugati liberális irányzattól.

De azért nem kell minrenre azt mondani amit a kormány elvár. Ha logikusan belegondolsz, akkor ma mi van?

Van munkanélküli segély. Aztán kapod a keresetpótló juttatást. Egy évig. Kiközvetítenek 3 hónapos munkára, havi 35 ezer forintért. Ha ez letelik, akkor megint egy évre békén hagynak, mert máson van a sor, így nő a foglalkoztatottság. Tehát a gyakorlatban végtelenül kaphatod a segélyt rendesen is. Az utacseprés, idős emberek pelenkázása pedig még senkit sem vezetett vissza a munka világába.

2013. máj. 30. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
0%
Az nyer aki beigéri a 13. havi segélyt !
2013. máj. 30. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Azt hiszem Ausztriában működik hasonló rendszer télen megduplázódik a munkanélküliek száma, mint nyáron ...
2013. máj. 30. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

A 4. válaszolóval értek egyet.


Én is már jó ideje jogosult vagyok a szavazásra ,de még nem voltam szavazni ,ha ilyen a felhozatal akkor ezután sem fogok.

Meg egyébként sincs olyan párt ami az én nézeteimet képviseli.

2013. máj. 30. 23:27
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen komolyan. Egyébként ez régebben egy év volt.
2013. máj. 31. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
39%
Igen komolyan gondolja. Bajnai a kisemberek problémáit is meg akarja oldani. szerintem ő nemakar kiváltságos társadalmi réteget létrehozni mint Orbán. Bajnai mindenkinek segíteni akar attól függően hogy mennyire van rászorulva.
2013. máj. 31. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

6 hónap lenne a reális, de az is havonta 10% al csökkenve.

Ez lehetőséget nyújt a munka keresésre de ösztönöz is hogy minél hamarabb. A lényege hogy az első hónapban ne legyen hátrány a kevés jövedelem, de mivel gyorsan csökken a bőrén érezze minden zuhanás nélkül az ipse hogy ez nem lesz jó a számára.

2013. máj. 31. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!